Рішення
від 16.01.2024 по справі 715/3919/23
ГЛИБОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 715/3919/23

Провадження № 2/715/92/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2024 року Глибоцький районний суд Чернівецької області

в складі: головуючого судді Цуренка В.А.

секретар судового засідання Оршевська С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Глибока справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Сучевенської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області про визнання права власності на спадкове майно,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Купка Чернівецького району Чернівецької області помер його батько - ОСОБА_2 , який був постійно реєстрований та проживав по АДРЕСА_1 по день його смерті. Його мати - ОСОБА_3 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , в с. Купка Чернівецького району Чернівецької області. Рішенням Глибоцького районного суду Чернівецької області від 06.11.2023 року, був встановлений факт його постійного проживання із спадкодавцем ОСОБА_2 . Крім нього, спадщину ніхто інший не прийняв та на неї не претендує. Відповідно до чинного цивільного законодавства України, інших спадкоємців першої черги спадкування за законом або за заповітом більше немає, тому він являється єдиним спадкоємцем всього майна його померлого батька ОСОБА_2 , за законом.

Він звернувся до приватного нотаріуса Чернівецького районного нотаріального округу Чернівецької області із заявою про прийняття спадщини та отримання свідоцтво про право на спадщину за законом. Він отримав у спадок право на земельні ділянки що належали спадкодавцю на право власності, площею: 0,2030 га., для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер: 7321083300:01:002:0358, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД № 080348, яка розташована в с. Купка Чернівецького району Чернівецької області; 0,58 га., для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ЧВ № 018104, яка розташована в с. Купка Чернівецького району Чернівецької області.

Також, після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , в АДРЕСА_1 , в спадок залишився житловий будинок з господарськими спорудами, та відповідно до технічного паспорта за реєстраційним номером № ТІ01 :5699-9491-0243-3454 від 14.11.2023 року, спадкове майно складається з: житлового будинку літ. «А», загальною площею - 44,7 кв.м., житлової площею - 25,9 кв.м., сараїв - літ. «Б», «В», «Є», «З», гаражу - літ. «Г», вбиральні - літ. «Д», навісу - літ. «Е», літньої кухні - літ. «Ж», ганку літ. «ж», колодязя № 1, воріт № 2, 4, огорожі № 3, 8, хвірток № 5, 6, 7, та вимощені № І. Для отримання свідоцтва про право на спадкове майно за законом він не має можливості у зв`язку з тим, що спадкодавець за його життя не оформив правовстановлюючі документи на вказане майно та не зареєстрував належним чином право власності. Тому від приватної нотаріальної контори, спадкоємець отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 18.12.2023 року за № 362/02-31, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нерухоме майно.

Тому просить суд, ухвалити рішення, яким визнати за ОСОБА_1 право власності на нерухоме майно, що розташоване в АДРЕСА_1 .

В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, проте подав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує у повному обсязі і просить суд позов задовольнити, а справу розглянути у його відсутності.

В судове засідання представник відповідача Сучевенської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області не з`явився, проте селищна рада надала суду листа, в якому позовні вимоги визнає повністю і просить суд розглянути справу без участі їх представника.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Як вбачається із змісту ч.2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути:

1) визнання права;

2) визнання правочину недійсним;

3) припинення дії, яка порушує право;

4) відновлення становища, яке існувало до порушення;

5) примусове виконання обов`язку в натурі;

6) зміна правовідношення;

7) припинення правовідношення;

8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди;

9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди;

10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Відповідно до ч.4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до ч.2 ст.328 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється, або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Як вбачається із ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно ч.1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за житія спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Купка Чернівецького району Чернівецької області помер батько ОСОБА_1 ОСОБА_2 , який був постійно реєстрований та проживав по АДРЕСА_1 по день його смерті.

Мати ОСОБА_1 ОСОБА_3 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , в с. Купка Чернівецького району Чернівецької області.

Рішенням Глибоцького районного суду Чернівецької області від 06.11.2023 року, був встановлений факт постійного проживання ОСОБА_1 із спадкодавцем ОСОБА_2 .

Крім ОСОБА_1 , спадщину ніхто інший не прийняв та на неї не претендує. Відповідно до чинного цивільного законодавства України, інших спадкоємців першої черги спадкування за законом або за заповітом більше немає, тому він являється єдиним спадкоємцем всього майна його померлого батька ОСОБА_2 , за законом.

ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса Чернівецького районного нотаріального округу Чернівецької області із заявою про прийняття спадщини та отримання свідоцтво про право на спадщину за законом.

В подальшому ОСОБА_1 отримав у спадок право на земельні ділянки що належали спадкодавцю на право власності, площею: 0,2030 га., для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер: 7321083300:01:002:0358, згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД № 080348, яка розташована в с. Купка Чернівецького району Чернівецької області; 0,58 га., для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ЧВ № 018104, яка розташована в с. Купка Чернівецького району Чернівецької області.

Також, після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , в АДРЕСА_1 , в спадок залишився житловий будинок з господарськими спорудами, та відповідно до технічного паспорта за реєстраційним номером № ТІ01 :5699-9491-0243-3454 від 14.11.2023 року, спадкове майно складається з: житлового будинку літ. «А», загальною площею - 44,7 кв.м., житлової площею - 25,9 кв.м., сараїв - літ. «Б», «В», «Є», «З», гаражу - літ. «Г», вбиральні - літ. «Д», навісу - літ. «Е», літньої кухні - літ. «Ж», ганку літ. «ж», колодязя № 1, воріт № 2, 4, огорожі № 3, 8, хвірток № 5, 6, 7, та вимощені № І.

Для отримання свідоцтва про право на спадкове майно за законом ОСОБА_1 не має можливості у зв`язку з тим, що спадкодавець за свого життя не оформив правовстановлюючі документи на вказане майно та не зареєстрував належним чином право власності. Тому від приватної нотаріальної контори, спадкоємець отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 18.12.2023 року за № 362/02-31, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нерухоме майно.

Вказані обставини підтверджуються дослідженими в судовому засіданні доказами.

При таких обставинах, суд дійшов висновку, що позовні вимоги знайшли своє підтвердження в судовому засіданні.

На підставі викладеного, ст. ст. 319, 328, 346, 1216-1223,1258, 1268 ЦК України, керуючись ст. ст. 3-13,19,76-81,89,206,259,263-265 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителем АДРЕСА_2 , право власності на нерухоме майно, що знаходиться в АДРЕСА_1 , яке складається з: житлового будинку літ. «А»,, загальною площею - 44,7 кв.м., житлової площею - 25,9 кв.м., сараїв - літ. «Б», «В», «Є», «З», гаражу - літ. «Г», вбиральні - літ. «Д», навісу - літ. «Е», літньої кухні - літ. «Ж», ганків літ. «а», «ж», колодязя № 1, воріт № 2, 4, огорожі № 3, 8, хвірток № 5, 6, 7, та вимощеня № І.

Повний текст судового рішення виготовлено 16 січня 2024 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Чернівецької апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя:

СудГлибоцький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення16.01.2024
Оприлюднено18.01.2024
Номер документу116337585
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —715/3919/23

Рішення від 16.01.2024

Цивільне

Глибоцький районний суд Чернівецької області

Цуренко В. А.

Ухвала від 21.12.2023

Цивільне

Глибоцький районний суд Чернівецької області

Цуренко В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні