Справа № 464/7429/23
пр.№ 1-кс/464/41/24
У Х В А Л А
про арешт майна
15 січня 2024 року м.Львів
Слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання дізнавача СД ВП №2 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,
в с т а н о в и в:
дізнавач СД ВП №2 ЛРУП №2 ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся в суд із клопотанням, погодженим із прокурором Франківської окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_4 , в якому просить накласти арешт на майно. В обґрунтування заявленого клопотання дізнавач покликається на те, що СД ВП №2 Львівського районного управління поліції №2 ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023142410000425 від 24.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , яка проживає у квартирі АДРЕСА_1 , звернулась у відділ поліції із заявою, згідно якої ОСОБА_6 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 та являється головою об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Мирного-22», вчинив підробку документів, які у подальшому використав для оформлення права власності на приміщення загального користування у будинку АДРЕСА_3 , а саме два гаражі, підвали та горище. Будучи допитаною, ОСОБА_5 повідомила, що будинок АДРЕСА_3 є двоквартирним, ОСОБА_6 та його дружина - ОСОБА_7 , як голова і секретар зборів ОСББ «Мирного-22», які є також власниками квартири АДРЕСА_4 у цьому ж будинку, самостійно без її участі та участі її чоловіка ОСОБА_8 , як власників квартири АДРЕСА_5 у даному будинку, прийняли рішення про передачу собі у власність приміщень загального користування будинку, а саме горища, а також на підставі довідок №223В від 14.05.2015, 1106 від 12.09.2015 та №1097 від 10.09.2015 ЛКП «Житловик-С» оформили право власності на 2 гаражі та підвальні приміщення у цьому будинку. Враховуючи викладене та беручи до уваги те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні не завершено, оскільки на даний час проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на забезпечення прийняття законного рішення та з метою встановлення особи, якій буде повідомлено про підозру, а вчинення будь-яких дій, зокрема подальше відчуження нежитлових приміщень №1-7 загальною площею 90,7 кв.м. у будинку АДРЕСА_3 ; нежитлового приміщення №IV, загальною площею: 16.5 кв.м. у будинку АДРЕСА_3 ; гаража літ. «Б-1» на АДРЕСА_3 ; гаража літ. «В-1» на АДРЕСА_3 перешкодить кримінальному провадженню, а тому, з урахуванням даних, уже здобутих досудовим розслідуванням у даному кримінальному провадженні, існує обґрунтована доцільність накладення на таке майно арешту у виді заборони вчинення будь-яких дій пов`язаних з переходом права власності на нього. Просить накласти арешт на вказане майно.
Дізнавач в судове засідання не з`явився, просить здійснювати розгляд такого без його участі, без участі прокурора та власників майна.
На підставі ч.2 ст.172 КПК України суддя розглядає клопотання у відсутності власників майна. При цьому, відповідно до положень ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Оглянувши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно з п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з ч.3 ст.170 КПК України, у випадку необхідності збереження речових доказів, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, а саме у даному випадку є достатні підстави вважати, що даний об`єкт є предметом злочинного посягання, право власності на який набуто внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
При цьому, у вказаному вище випадку не є обов`язковим наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (ч.2 ст.173 КПК України).
Згідно ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження вбачається, що 24.10.2023 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023142410000425 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України. Останнє розпочате за фактом того, що ОСОБА_5 , яка проживає у квартирі АДРЕСА_1 , звернулась у відділ поліції із заявою, згідно якої ОСОБА_6 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 та являється головою об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Мирного-22», вчинив підробку документів, які у подальшому використав для оформлення права власності на приміщення загального користування у будинку АДРЕСА_3 , а саме два гаражі, підвали та горище.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено власників майна, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .
Таким чином, арешт майна, що ініціюється дізнавачем, необхідний з метою запобігання можливості відчуження майна.
На підставі вищенаведеного, слідчий суддя, дослідивши наявні в матеріалах справи дані та врахувавши правові підстави для накладення арешту на майно, з метою запобігання можливості відчуження майна, з урахуванням зазначених положень діючого КПК України дійшов обґрунтованого висновку про можливість задоволення клопотання та накладення арешту на вказане вище майно.
Керуючись статтями 170,171,309,395 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
клопотання задовольнити.
Накласти арешт із встановленням заборони для будь-яких фізичних та юридичних осіб, у тому числі ДП «СЕТАМ» (код ЄДРПОУ: 39958500), на вчинення будь-яких дій пов`язаних із переходом права власності, зокрема продажу через електронні торги вказаного майна, а також заборони суб`єктам державної реєстрації або нотаріусам на вчинення реєстраційних дій щодо вказаного майна, у тому числі вчинення державної реєстрації прав, внесення змін до записів Державного реєстру прав, скасування державної реєстрації прав, а також інших дій, що здійснюються в Державному реєстрі прав стосовно наступних об`єктів нерухомого майна:
1) АДРЕСА_3 , нежитлові приміщення №1-7 загальною площею 90,7 кв.м. (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 2336950646101);
2) АДРЕСА_3 , нежитлове приміщення №IV, загальна площа (кв.м): 16.5 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1783719246101);
3) АДРЕСА_3 , гараж літ. «Б-1», загальна площа (кв.м): 15.2 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 740918046101);
4) АДРЕСА_3 , гараж літ. «В-1», загальна площа (кв.м): 31.9 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 671402646101).
У відповідності до ч.1ст.174 КПК Українипідозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадженнясудом.
В порядкуст.175 КПК Україниухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116338904 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Сихівський районний суд м.Львова
Горбань О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні