Ухвала
від 17.01.2024 по справі 621/98/24
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про надання тимчасового доступу до речей і документів,

які містять охоронювану законом таємницю

Справа № 621/98/24

Провадження 1-кс/621/52/24

17 січня 2024 року місто Зміїв Харківська область

Слідчий суддя Зміївського районного суду Харківської області ОСОБА_1 ,

за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за відсутності учасників справи клопотання слідчого відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Зміївського відділу Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 ,

про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_5 , в провадженні якого знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024221260000585 від 21.12.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 статті 246 Кримінального кодексу України, звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, які є процесуальними джерелами доказів.

В обґрунтування клопотання зазначив, що 20.12.2023 року до чергової частини відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області від філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " надійшла заява про те, що невстановлена особа, перебуваючи в лісі, здійснила незаконну порубку дерев породи дуб, ясен та клен, в межах кварталу 98 виділу 2 Чемужівського лісництва філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", розташованого на території Чугуївського району Харківської області.

Відомості про вчинене кримінальне правопорушення було внесено до ЄРДР за № 120232212600000585 за попередньою правовою кваліфікацією за ч.1 статті 246 Кримінального кодексу України.

04.01.2024 слідчим в ході проведння досудового розслідування до філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " було направлено запит про надання копій документів, які можуть мати значення для справи, а саме:

1. завірені належним чином копії наказів про призначення на посаду лісничого " ІНФОРМАЦІЯ_3 " ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ;

2.завірені належним чином посадових обов`язків осіб, якими було підписано договори купівлі-продажу з території виділу №1 кварталу №98 ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

3. завірені належним чином посадові обов`язки лісничого ОСОБА_6 ;

4. завірені копії посадових обов`язків осіб, які відпускали деревину відповідно до договорів купівлі-продажу на території виділу №1 кварталу №98 ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

5. завірені копії товарно-транспортних накладних на підставі яких було здійснено придбання, перевезення деревини;

6. завірені належним чином копії лісорубного квитка виділ 1 квартал 98 ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

7. карту технічного прогресу матеріального відведення кварталу №98 виділу №1 ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

8. завірені копії таблиць вартості паливної деревини для фізичних осіб, для ФОП та для юридичних осіб.

11 січня .2024 надійшла відповідь директора філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", який пояснює, що "норми статті 93 Кримінального процесуального кодексу України, як законна підстава для збору доказів є необґрунтованою, оскільки дана стаття закріплює лише загальні напрямки", та незважаючи на те, що від даної незаконної порубки державі заподіяно істотну шкоду, відмовився співпрацювати з органами досудового розслідування та надати витребувану інформацію.

Враховуючи потреби досудового розслідування та відмову керівника державного підприємства в наданні інформації, є необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що містять охоронювану законом таємницю, що знаходяться в філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ., в зв`язку з чим звернувся до суду з клоптанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.

В судове засідання слідчий, прокурор та представник філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (володілець інформації), повідомлені належним чином, не з`явились. Слідчий та прокурор надали заяви, в яких просили розглянути клопотання без їх участі та наполягали на його задоволенні.

Відповідно до ч.4 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання про тимчасовий доступ за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Враховуючи стислі строки, встановлені законом для розгляду клопотання, вжиття необхідних заходів для виклику в судове засідання учасників кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку про можливість розгляду клопотання без участі сторін та без фіксації даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів відповідно до положень частини 1, 4 статті 107 Кримінального процесуального кодексу України.

Вивчивши клопотання та дослідивши додані до нього матеріали, слідчий суддя зазначає наступне:

Вирішуючи питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до якого відноситься, зокрема, й тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя здійснює повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, та зобов`язаний діяти у межах і відповідно до вимог закону.

Згідно ч.3ч.5 статті 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Доводи клопотання підтверджуються даними витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження № 12023221260000585 від 21.12.2023 за ч.1 статті .246 Кримінального кодексу України, рапортом ВП ГУНП в Харківській області від 21.12.2023, заявою керівника " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ОСОБА_8 , протоколом огляду місця події, листом слідчого СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області від 04.01.2024, листом філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (а.с.1-8).

Відповідно до статті 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1 статті 160 Кримінального процесуального кодексу України сторонам кримінального провадження надано право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно частин 5, 6 статті 163 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку передбаченому законом. Доступ до речей і документів, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має допуску відповідно до вимог закону.

Відповідно пункту 4 частини 1 статті 162 Кримінального процесуального кодексу України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; тощо.

Згідно статті 21 Закону України "Про інформацію" інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація, відносини пов`язані з правовим режимом конфіденційної інформації регулюється законом.

Слідчий у поданому клопотанні, підтриманому прокурором, довів існування обставин, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; є підстави вважати, що зазначені у клопотанні речі і документи перебувають у володінні вказаної юридичної особи, відомості, що містяться в зазначених речах і документах, самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; існує можливість використання як доказів відомостей, що міститься в зазначеній інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей

За таких обставин, клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 40, 107, 132, 159-164, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого відділу поліції №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.

Зобов`язати уповноважених осіб філії " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ДП " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", юридична адреса: АДРЕСА_1 , зокрема керівника філії ОСОБА_9 надати тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх копіювання та вилучення копій, завірених належним чином, а саме:

- наказів про призначення на посаду лісничого " ІНФОРМАЦІЯ_3 " ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ;

- посадові обов`язки (посадові інструкції) осіб, якими було підписано договори купівлі-продажу деревини з території виділу №1 кварталу №98 ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- посадові обов`язки лісничого ОСОБА_6 ;

-посадові обов`язки осіб, які відпускали деревину відповідно до договорів купівлі-продажу на території виділу №1 кварталу №98 ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

-завірені копії товарно-транспортних накладних на підставі яких було здійснено придбання, перевезення деревини;

- завірені належним чином копії лісорубного квитка виділ 1 квартал 98 ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

- карту технічного прогресу матеріального відведення кварталу №98 виділу №1 ІНФОРМАЦІЯ_3 ;

-завірені копії таблиць вартості паливної деревини для фізичних осіб, для ФОП та для юридичних осіб.

Надати право тимчасового доступу з можливістю вилучення (здійснити виїмку) інформації,що міститьохоронювану закономтаємницю, слідчому СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_15 , старшому слідчому СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_16 , слідчому СВ ВП №2 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_17 , які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024221260000585 від 21.12.2023 та (або) відповідній службовій особі за дорученням слідчого.

Роз`яснити заінтересованій особі, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення речей і документів із зазначеною інформацією.

Строк дії ухвали встановити 2 (два) місяці, тобто до 17.03.2024.

Копію ухвали негайно після її постановлення вручити учасникам справи.

Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її підписання та апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене ч. 1 ст. 392 КПК України.

Текст ухвали складено 17.01.2024.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення17.01.2024
Оприлюднено18.01.2024
Номер документу116349853
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконна порубка лісу

Судовий реєстр по справі —621/98/24

Ухвала від 17.01.2024

Кримінальне

Зміївський районний суд Харківської області

Філіп'єва В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні