Ухвала
від 16.01.2024 по справі 295/392/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/392/24

1-кс/295/388/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.01.2024 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна, у кримінальному провадженні № 12024060410000022 від 08.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.239 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням, в якому просить накласти арешт на п`ять проб ґрунту, на ймовірно забрудненій земельній ділянці, які відібрано методом конверту та поміщено до спецпакету № 7281762; п`ять проб ґрунту, відібраного методом конверту, поряд зі з забрудненою земельною ділянкою, для порівняльного дослідження, який поміщено до спецпакету № 7281763; транспортний засіб «ГАЗ 53» цистерна асенізаційна реєстраційний номер НОМЕР_1 , який містить залишки речовини у цистерні, та тимчасово позбавити власника, користувачів та інших осіб можливості відчужувати, розпоряджатися та використовувати вищевказане майно.

Прокурор в судове засідання не з`явився, надав заяву про проведення судового розгляду клопотання без його участі.

Власник майна в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлявся про розгляд справи, представник власника майна адвокат ОСОБА_5 подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій просив про повернення автомобіля на відповідальне зберігання.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що ВП № 1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області в складі групи слідчих зі слідчими СУ ГУНП в Житомирській області, за процесуального керівництва прокурорів Житомирської окружної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12024060410000022 від 08.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 239 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 08.01.2024 в ході виконання доручення оперативним співробітником УСР в Житомирській області ДСР НП України, в с. Садки, по вулиці Квітковій (Цвітній), поблизу потужностей ТОВ «Укргарополісся» ЄДРПОУ (39313834) було виявлено факт забруднення земель відходами, вчинений водієм ТОВ «Укргарополісся», за допомогою транспортного засобу «ГАЗ» реєстраційний номер НОМЕР_1 (цистерна асенізаційна) ОСОБА_6 , який було зупинено на місці вчинення кримінального правопорушення.

Після цього, 08.01.2024, в порядку невідкладності було проведено обшук на земельній ділянці по вул. Квітковій (Цвітній) в с. Садки, Житомирського району, Житомирської області, за відповідними координатами 50.31877153, 28.4770369 та розміщеній на ній транспортному засобі «ГАЗ 53» цистерні асенізаційній реєстрацій номер НОМЕР_1 , яка розміщена фактично поряд з потужностями ТОВ «Укргагрополісся». В ході обшуку, за участі спеціалістів Державної екологічної інспекції Поліського округу, встановлено факт забруднення частини земельної ділянки з кадастровим номером 182086300:01:000:1150, цільове призначення якої для ведення товарно сільськогосподарського виробництва, прямокутної форми розміром 12,9 метри ширина на 9,3 метри довжина, окрім цього виявлено та вилучено: п`ять проб ґрунту, на ймовірно забрудненій земельній ділянці, які відібрано методом конверту та поміщено до спецпакету № 7281762; п`ять проб ґрунту, відібраного методом конверту, поряд зі з забрудненою земельною ділянкою, для порівняльного дослідження, який поміщено до спецпакету № 7281763; транспортний засіб «ГАЗ 53» цистерна асенізаційна реєстраційний номер НОМЕР_1 , який містить залишки речовини у цистерні.

Ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 09.01.2024 року було надано дозвіл на проведення обшуку та вилучення п`яти проб ґрунту, на ймовірно забрудненій земельній ділянці, які відібрано методом конверту та поміщено до спецпакету № 7281762; п`яти проб ґрунту, відібраних методом конверту, поряд зі з забрудненою земельною ділянкою, для порівняльного дослідження, який поміщено до спецпакету № 7281763; транспортного засобу «ГАЗ 53» цистерни асенізаційної реєстраційний номер НОМЕР_1 , який містить залишки речовини у цистерні.

В подальшому 08.01.2024 року вищевказані речі та транспортний засіб було визнано речовим доказом, про що винесено відповідну постанову.

Згідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

За змістом п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 3 ст. 170, ст. 98 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами в справі є матеріальні об`єкти, які були знаряддями вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Таким чином, у клопотанні слідчого про арешт майна зазначено підставу і мету, відповідно до положень ст. 170 КПК України, а також відповідне обґрунтування необхідності арешту майна

Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного та обґрунтованого рішення слідчий суддя, згідно зі ст. 173 КПК України, повинен врахувати: існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення та достатність доказів, що вказують на його вчинення; правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні; можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; наслідки арешту майна для третіх осіб; розумність і співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження тощо.

Відповідні дані мають міститися і у клопотанні слідчого, який звертається з проханням арештувати майно, оскільки згідно зі статтею 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, будь-яке обмеження власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб`єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону.

Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Слідчий суддя звертає увагу, що арешт майна є тимчасовим заходом, тобто він не є безстроковим, та обмежений строком досудового розслідування, який чітко регламентований статтею 219 КПК України.

При цьому, слідчий суддя зазначає, що після проведення певних процесуальних та слідчих дій, в тому числі, експертних досліджень, буде встановлена належність або неналежність вилученого майна до обставин, які підлягають доказуванню у цьому кримінальному провадженні, що не позбавляє власника майна в подальшому ставити питання про скасування арешту в порядку статті 174 КПК України.

З огляду на завдання арешту майна, враховуючи, що п`ять проб ґрунту, на ймовірно забрудненій земельній ділянці, які відібрано методом конверту та поміщено до спецпакету № 7281762; п`ять проб ґрунту, відібраного методом конверту, поряд зі з забрудненою земельною ділянкою, для порівняльного дослідження, який поміщено до спецпакету № 7281763; транспортний засіб «ГАЗ 53» цистерна асенізаційна реєстраційний номер НОМЕР_1 , який містить залишки речовини у цистерні є речовим доказом у даному кримінальному провадженні і могли зберегти на собі сліди кримінального правопорушення, які можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні, тому з метою збереження речових доказів для проведення повного, всебічного, об`єктивного розслідування, а також проведення необхідних експертиз, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Накласти арешт на п`ять проб ґрунту, на ймовірно забрудненій земельній ділянці, які відібрано методом конверту та поміщено до спецпакету № 7281762; п`ять проб ґрунту, відібраного методом конверту, поряд зі з забрудненою земельною ділянкою, для порівняльного дослідження, який поміщено до спецпакету № 7281763; транспортний засіб «ГАЗ 53» цистерна асенізаційна реєстраційний номер НОМЕР_1 , який містить залишки речовини у цистерні.

Тимчасово, до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавити власників та користувачів, можливості відчужувати, розпоряджатися та використовувати вищевказане майно.

Зобов`язати слідчого та/або відповідальну особу за місцем зберігання транспоттного засобу передати на відповідальне зберігання транспортний засіб «ГАЗ 53» цистерна асенізаційна реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_6 .

Зобов`язати ОСОБА_6 , надавати безперешкодний доступ до транспортного засобу «ГАЗ 53» цистерна асенізаційна реєстраційний номер НОМЕР_1 у разі необхідності проведення з використанням вказаного транспортного засобу будь-яких процесуальних, слідчих дій під час досудового розслідування у даному кримінальному провадженні.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення16.01.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116355536
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —295/392/24

Ухвала від 16.01.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Єригіна І. М.

Ухвала від 09.01.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Єригіна І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні