г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/290/24
Номер провадження 1-кс/213/32/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2024 року м. Кривий Ріг
Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі: слідчого судді - ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі судових засідань №14, клопотання прокурора Широківського відділу Криворізької південної окружної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023042060000168 від 27.12.2023,за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор звернуласьдо судуз данимклопотанням,в обґрунтуванняякого зазначила,що у провадженні слідчого відділення ВП №6 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42023042060000168 від 27.12.2023,за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.197-1 КК України. Встановлено, що на земельній ділянці комунальної власності площею 0,009 га (кадастровий номер 1211000000:12:261:0033) за адресою: АДРЕСА_1 , за відсутності належного дозволу чи затвердженого проекту будівництва збудовано нерухомий об`єкт - торгівельний павільйон, загальною площею 105.1 кв.м. Так, 14.05.2015 між Криворізькою міською радою (розпорядник) та ФОП ОСОБА_4 (сервітуарій) укладено договір особистого сервітуту №12015075, за яким останньому передано в строкове платне користування частину земельної ділянки для розміщення групи розташованих поряд тимчасових споруд (2-х торгівельний павільйонів) з улаштуванням майданчику благоустрою за адресою: АДРЕСА_1 . В подальшому на вказаній земельній ділянці було побудовано об`єкт нерухомості - торгівельний павільйон. Первинне право власності на вказаний об`єкт нерухомості зареєстроване за ОСОБА_4 на підставі рішення державного реєстратора КП "Криничанське бюро технічної інвентаризації" ОСОБА_5 від 18.07.2019 року. На даний час торгівельний павільйон, на підставі договору дарування торгівельного павільйону від 20.09.2019 року, посвідченого приватним нотаріусом Криворізького нотаріального округу ОСОБА_6 , зареєстрованого в реєстрі за №1172, належить доньці ОСОБА_4 - ОСОБА_7 . Враховуючи, що земельна ділянка та відповідні дозволи ФОП ОСОБА_4 чи будь-якій іншій особі для будівництва не надавались та не реєструвались, спірне нерухоме майно є об`єктом самочинного будівництва. В ході досудового розслідування слідчим СВ винесено постанову про визначення даного об`єкту нерухомого майна речовим доказом, тому виникла необхідність накладення на нього арешту з метою запобігання можливості його приховування, пошкодження. псування, знищення, перетворення. відчуження.
У судове засідання прокурор не з`явилась, надала заяву про розгляд клопотання без її участі. Клопотання підтримує та просить задовольнити.
З метою забезпечення арешту майна, клопотання розглядається без повідомлення власника вказаного майна, у відповідності до вимог ч.2 ст.172 КПК України.
Дослідивши матеріали поданого клопотання, слідчий суддя вважає його таким, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно зі ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження в тому числі є арешт майна.
За вказаних обставин слідчий суддя знаходить, що клопотання відповідає вимогам ст.171 КПК України та містить правові підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна. При цьому, у свою чергу встановлено, що майно, на яке слідчий просить накласти арешт, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та має доказове значення.
Керуючись вимогами ст.ст. 107, 170-173, 175, 309 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора Широківського відділу Криворізької південної окружної прокуратури ОСОБА_3 - задовольнити.
Накласти арешт на об`єкт нерухомого майна - торгівельний павільйон А загальною площею 105,1 кв.м., розташований по АДРЕСА_1 що перебуває у власності ОСОБА_7 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса реєстрації: м. Кривий Ріг
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116367894 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу
Попов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні