ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позову без руху
м. Київ
18.01.2024Справа № 910/19756/23
За позовом Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№42)» (44601, вул. Андрія Снітка, 25, смт. Маневичі, Камінь-Каширський р-н, Волинська обл.)
До Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Альянс Групп» (02094, м. Київ, вул. Хоткевича Гната, буд. 12, оф. 177)
про стягнення 111 240, 00 грн
Суддя Бондаренко-Легких Г. П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№42)» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Альянс Групп» про стягнення 111 240, 00 грн заборгованості за Договором купівлі-продажу товарів №0912/21ПП/109-Г.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
(1) Згідно пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, позивач подав позовну заяву у письмовому вигляді та не зазначив відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
(2) Згідно пункту 3 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягується.
Позивач стверджує, що відповідач здійснив лише часткову оплату за поставку товару згідно видаткової накладної №33 від 14.02.2022 на суму 107 160, 00 грн. Відтак залишок заборгованості по вказаній накладній становить 2 040, 00 грн. Втім, до позову долучено докази оплати товару на суму 410 000, 00 грн, та позивач не конкретизує за якою саме платіжною інструкцією та на яку суму була зарахована часткова оплата вартості поставленого товару згідно видаткової накладної №33 від 14.02.2022.
(3) Частиною 2 статті 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Як зазначено судом, позивач долучає до позову докази оплати товару на суму 410 000, 00 грн, при тому, що згідно двох спірних видаткових накладних товар поставлявся на суму 218 400, 00 грн. Доказів поставки товару на решту суми за якими проводились часткові проплати, позивач в матеріали справи не надав.
(4) Згідно з пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Проте, до позову не долучено жодних належних доказів надіслання відповідачеві позовної заяви з додатками в письмовому вигляді засобами поштового зв`язку (опис вкладення, поштова накладна та квитанція відділення поштового зв`язку) або через ЕС (якщо у відповідача наявний ЕК - квитанція про надсилання).
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Державного підприємства «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№42)» без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
(1) подання до суду письмової заяви із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету;
(2) подання до суду письмової заяви із обґрунтованим розрахунком сум, що стягується (конкретизувати за якою саме долученою до позову платіжною інструкцією та на яку суму була зарахована часткова оплата вартості поставленого товару згідно видаткової накладної №33 від 14.02.2022);
(3) подання до суду письмової заяви із долученням всіх доказів, якими обґрунтовано позовні вимоги (докази поставки товару на решту суми за якими проводились часткові проплати з метою можливості перевірки судом обгрунтованості розміру заборгованості);
(4) подання до суду письмової заяви із долученням документів, які підтверджують надіслання відповідачеві позову з додатками;
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 19.01.2024 |
Номер документу | 116381499 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні