Ухвала
від 18.01.2024 по справі 911/15/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"18" січня 2024 р. Справа № 911/15/24

Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви

Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі", 04136, місто Київ, вулиця Стеценка, будинок 1 А

до Державного підприємства "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження", 07270, Київська область, Іванківський район, місто Чорнобиль, вулиця Карла Лібкнехта, будинок 10

про стягнення 44 322,89 грн заборгованості за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії

встановив:

Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Київські регіональні електромережі" звернулось до Господарського суду Київської області із позовом до Державного підприємства "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" про стягнення 44 355,91 грн заборгованості за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 08.01.2024 позовну заяву Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі" залишено без руху, оскільки останню подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 Господарського процесуального кодексу України та встановлено строк на їх усунення.

Зокрема, позивачу було запропоновано усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду додаткових письмових обґрунтувань ціни позову, оскільки ціна позову не відповідала сумі коштів, що була заявлена до стягнення у прохальній частині позову. Так, у поданій позовній заяві на першому її аркуші ціна позову визначена позивачем як: "44 355,91 грн", при цьому, в прохальній частині позовної заяви позивач просив суд стягнути з відповідача заборгованість згідно договору про надання послуг з розподілу електричної енергії в сумі 44 322,89 грн, 3% річних 355,60 грн та інфляційні втрати 410,38 грн, що в сукупності становить 45 088,87 грн.

16 січня 2024 року через підсистему "Електронний суд" від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, в якій зокрема вказано, що ціна позову по справі № 911/15/24 складає 44 322,89 грн, з яких заборгованість згідно договору про надання послуг з розподілу електричної енергії в сумі 43 556,91 грн, 3% річних 355,60 грн та інфляційні втрати 410,38 грн.

Згідно пункту 1 частини першої статті 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.

Позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці (пункт 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України).

Враховуючи те, що провадження у справі ще не відкрито, а також те, що у відповідності до вищезазначених норм законодавства ціну позову вказує позивач, суд зазначає, що в даному випадку має місце нова ціна позову 44 322,89 грн, виходячи з якої й вирішуватиметься спір.

Інші недоліки позовної заяви за переліком ухвали суду від 08.01.2024 позивачем також усунуто.

Відповідно до приписів статей 174, 176 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, в порядку, встановленому статтями 174, 176 цього Кодексу.

Відповідно до статей 12, 181 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Звертаючись з даним позовом до суду позивач просив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.

Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

З огляду на вищевикладене, враховуючи, що недоліки позовної заяви усунуті, суд дійшов висновку про прийняття до розгляду позовної заяви Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі" з вимогами до Державного підприємства "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" про стягнення заборгованості та відкриття провадження у справі.

Беручи до уваги ціну позову, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, предмет доказування та характер спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що справа за відповідно поданим позовом відноситься до малозначних справ та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Керуючись статтями 6, 247-252, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 911/15/24.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

3. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, а позивачу - не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, відповідно до частини сьомої статті 252 Господарського процесуального кодексу України.

4. Повідомити відповідача, що відзив на позовну заяву подається до суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження (частина перша статті 251 Господарського процесуального кодексу України).

У зазначений строк відповідач має подати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.

Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частин дев`ятої та десятої статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

5. Запропонувати позивачу у строк до п`яти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу заперечення у порядку, передбаченому статтями 166, 167, 251 Господарського процесуального кодексу України.

6. Зобов`язати учасників справи всі заяви, пояснення, клопотання, заперечення у справі викладати виключно в письмовій формі (частина друга статті 169 Господарського процесуального кодексу України).

7. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

8. Повідомити сторін, що згідно з частиною сьомою статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023) особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

9. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі (дату, час та місце судового засідання) зі сторінки на офіційному вебпорталі Господарського суду Київської області за вебадресою: ko.arbitr.gov.ua та на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою https://court.gov.ua/assignments/.

10. Повідомити учасників справи про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Н.Г. Шевчук

Ухвалу підписано: 18.01.2024

Дата ухвалення рішення18.01.2024
Оприлюднено19.01.2024
Номер документу116381643
СудочинствоГосподарське
Сутьнадання послуг з розподілу електричної енергії

Судовий реєстр по справі —911/15/24

Ухвала від 18.01.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Шевчук Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні