Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2010 р. Справа № 2а-6045/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шаповала М.М.
за участю секретаря судового засідання-Ілляшенко О.Г. ,< Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області до Відкритого акціонерного товариства "Воронізький цукровий завод" про стягнення заборгованості ,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить суд стягнути з відповідача на користь УПФУ в Шосткінському районі Сумської області заборгованість за виплату та доставку пільгових пенсій за червень 2010 року в сумі 5122,37 грн. і мотивує це тим, що відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та р. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до ПФУ, відповідач зобов’язаний відшкодувати витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, професій, посад і показників, що дають право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах.
В судове засідання від позивача надійшло клопотання, в якому представник позивача зазначає, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить справу розглядати за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача та клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Тому суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні сторін на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах та відповідно до п. 6.1 розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно п. 6.4. розділу 6 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно до п. 6.8. розділу 6 Інструкції підприємства повинні вносити до Пенсійного фонду суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, щомісячно до 25 числа.
Із копії довідки від 11.07.1997 року Державного комітету статистики України ( а.с. 9) вбачається, що відповідач є страхувальником та включений до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України .
На день розгляду справи по суті відповідно до розрахунку суми заборгованості (а.с.6) заборгованість відповідача складає за червень 2010 року 5 122,37 грн.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач не відшкодував УПФУ в Шосткінському районі Сумської області витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах застрахованим особам, що працюють або працювали на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст.158-163, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Шосткинському районі Сумської області до Відкритого акціонерного товариства "Воронізький цукровий завод" про стягнення заборгованості –задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “ воронізький цукровий завод” (41 140, Сумська область. Шосткінський район, смт Вороніж, вул.. Київська,4, код 00372954) на користь управління Пенсійного фонду України в Шосткінському районі Сумської області 5122,37 ( п’ять тисяч сто двадцять два) грн. 37 коп. заборгованість за червень 2010 року з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, посад і показників, що дають право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено за відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя ( підпис) М.М. Шаповал
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал
Повний текст постанови складено 06 вересня 2010 року.
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2010 |
Оприлюднено | 18.10.2010 |
Номер документу | 11638563 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
М.М. Шаповал
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні