Ухвала
від 18.01.2024 по справі 548/136/24
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/136/24

Провадження №1-кс/548/43/24

У Х В А Л А

І МЕ НЕ М У КР АЇ НИ

18.01.2024 року м. Хорол

Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши клопотання т.в.о. начальника СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,-

В С Т А Н О В И В:

Т.в.о. начальника СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

В клопотаннівказувалося,що слідчими слідчого відділення поліції №2 Лубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023172040000096 від 28.11.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.

Установлено, що державною екологічною інспекцією Центрального округу при здійсненні в період 04.10.2021 18.10.2021 позапланового заходу (перевірки) дотримання вимог природоохоронного законодавства в діяльності КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », виявлені факти забруднення земель, порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме без оцінки впливу на довкілля на видалення твердих побутових відходів на МВВ (акт перевірки № 06.28/7-6 від 18.10.2021), які на даний час не усунуті.

При цьому, відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У ході досудового розслідування було встановлено, що матеріали перевірки державною екологічною інспекцією Центрального округу при здійсненні в період 04.10.2021 18.10.2021 позапланового заходу (перевірки) дотримання вимог природоохоронного законодавства в діяльності КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі і документи, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин і можуть бути доказами у кримінальному провадженні № 42023172040000096 від 28.11.2023 - необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів та можливість вилучити їх оригінали, так як в інший спосіб вилучити вказану інформацію неможливо, а також таке вилучення необхідне для подальшого швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення.

В судове засідання слідчий не з`явився, клопотав про розгляд клопотання без її участі.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання проходив без участі особи, у володінні якої знаходяться документи, доступ до яких планується отримати органом досудового розслідування.

Дослідивши матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання про тимчасовий доступ до документів, суд дійшов до наступного.

Слідчим суддею встановлено, що 28.11.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінального правопорушення за ч.1 ст. 239 КК України (кримінальне провадження № 42023172040000096 ).

Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно дост.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Таким чином, документи, до яких просить дозволити доступ слідчий є документами, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

На думку слідчого судді, зазначені слідчим дані та процесуальні дії, проведені у кримінальному провадженні, доводять можливість використання як доказів документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107,162-166 КПК Українислідчий суддя,

УХВАЛИВ :

Задовольнити клопотання т.в.о. начальника СВ ВП № 2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Надати т.в.о. начальника СВ ВП №2 Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області капітанові поліції ОСОБА_3 ; старшому слідчому СВ ВП №2 Лубенського РВП ГУНП капітанові поліції ОСОБА_4 , слідчому СВ ВП №2 Лубенського РВП ГУНП старшому лейтенантові поліції ОСОБА_5 ; слідчому СВ ВП №2 Лубенського РВП ГУНП лейтенантові поліції ОСОБА_6 тимчасовий доступ до всіх офіційних документів та речових доказів, а саме матеріалів перевірки державною екологічною інспекцією Центрального округу при здійсненні в період 04.10.2021 18.10.2021 позапланового заходу (перевірки) дотримання вимог природоохоронного законодавства в діяльності КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для приєднання до матеріалів кримінального провадження №42023172040000096 від 28.11.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, при цьому прошу надати можливість вилучити (здійснити виїмку) оригіналу Припису ІНФОРМАЦІЯ_2 від 23.10.2021 за №21/2/1-23, оригіналів матеріалів перевірки КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у період 04.10.2021 по 18.10.2021 та оригінал акту №06-28/760 від 18.10.2021 складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів відносно КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та оригіналів інших документів по вказаному факту перевірки, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали - два місяці з дня винесення.

Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, підлягає обов`язковому виконанню.

У випадку невиконання ухвали слідчого судді слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали . Перший примірник.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.01.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу116386760
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —548/136/24

Ухвала від 26.03.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 26.03.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 18.01.2024

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні