Ухвала
від 19.01.2024 по справі 153/68/24
ЯМПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Іменем України

"19" січня 2024 р. Справа153/68/24

Провадження2/153/18/24-ц

Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої по довіреності діє ОСОБА_2 , до Приватного акціонерного товариства Продовольча компанія «Поділля» про зобов`язання вчинити дії щодо повернення земельної ділянки,

В С Т А Н О В И В:

15.01.2024 ОСОБА_2 звернулась до Ямпільського районного суду Вінницької області в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Приватного акціонерного товариства Продовольча компанія «Поділля» про зобов`язання вчинити дії щодо повернення земельної ділянки, в якому просить суд зобов`язати Приватне акціонерне товариство «Продовольча компанія «Поділля», код ЄДРПОУ: 33143011, повернути ОСОБА_1 належну їй на праві приватної власності земельну ділянку з кадастровим номером:0525683200:03:005:0064, загальною площею 1,8453 гектарів, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Клембівської сільської ради Могилів-Подільського (колишнього Ямпільського) району Вінницької області, у стані, придатному для подальшого використання.

Встановлено, що позовна заява підписана представником ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_2 .

Відповідно до вимог ч.2 ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача ( ч.7 ст.177 ЦПК України).

Сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника (ч.1 ст.58 ЦПК України).

Представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61 цього Кодексу ( ч.1, ч.2 ст.60 ЦПК України).

Позов, з яким звернулася до суду ОСОБА_2 , у відповідності до ч.6 ст.19 ЦПК України не належить до малозначних справ та на підставі ч.4 ст.274 ЦПК України підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

З огляду на наведені вище норми процесуального права, представником позивача у справах, що підлягають розгляду за правилами загального позовного провадження може бути лише адвокат.

Відповідно до вимог ч.4 ст.62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".

Позов подано представником, яка не надала доказів, що вона є адвокатом. До позову додано тільки копію довіреності на ім`я представника і відсутні документи на підтвердження повноважень представника як адвоката.

Відповідно до п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України позовна заява повертається у випадку, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Враховуючи викладене, суд констатує, що позовна заява від імені ОСОБА_1 підписана особою, яка не має права її підписувати, тому позов необхідно повернути позивачеві.

Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої по довіреності діє ОСОБА_2 , до Приватного акціонерного товариства Продовольча компанія «Поділля» про зобов`язання вчинити дії щодо повернення земельної ділянки повернути позивачеві.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Повний текст ухвали складено 19.01.2024.

Суддя Р.В. Швець

СудЯмпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.01.2024
Оприлюднено22.01.2024
Номер документу116399559
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди

Судовий реєстр по справі —153/68/24

Ухвала від 19.01.2024

Цивільне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Швець Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні