1Справа № 335/482/24 2/335/1010/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Гашук К.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Світоч Запоріжжя», третя особа на стороні позивача: ОСОБА_2 , про відшкодування збитків, завданих затопленням квартири,-
ВСТАНОВИВ:
16.01.2024 до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 , до ТОВ«Світоч Запоріжжя»,третя особана стороніпозивача: ОСОБА_2 , у якій позивач просить стягнути із ТОВ «Світоч Запоріжжя» на свою користь, в рахунок відшкодування збитків, спричинених затопленням квартири 64429,25 грн., моральну шкоду в розмірі 50000 грн., та витрати на отримання звіту з оцінки пошкодженого майна в розмірі 4000 грн.
Дослідивши матеріали цивільної справи, доходжу до висновку, що справу слід передати на розгляд Ленінському районному суду м. Запоріжжя, з наступних підстав.
Як убачається із позовної заяви, позивачем заявлені позовні вимоги про відшкодування збитків, нанесених затопленням квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку із неналежним виконанням ТОВ «Світоч Запоріжжя», як управителя багатоквартирного будинку за вказаною адресою, своїх зобов`язань з надання послуг з утримання житлового будинку.
Тобто, спір у даній справі виник з приводу неналежного надання послуг з утримання житлового будинку, які надаються відповідачем за місцем знаходження нерухомого майна, за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної її частини.
Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
У постанові від 16 лютого 2021 року у справі № 911/2390/18 Велика Палата ВС визначила, що словосполучення «з приводу нерухомого майна» у ч. 3 ст. 30 ГПК України необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередній об`єкт спірних правовідносин.
Позиція Великої Палати ВС ґрунтується, зокрема, на висновку про те, що, враховуючи аналіз змін у законодавчому регулюванні та лексичне тлумачення поняття, виключна підсудність справ застосовується до відповідних правовідносин загалом, а не щодо їх окремих складових.
Виключна підсудність є особливим видом територіальної підсудності, правила якої забороняють застосування при пред`явленні позову інших норм, що регулюють інші види територіальної підсудності, передбачені у статтях 27 - 29 ЦПК України.
Таким чином, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За наведених обставин, враховуючи, що предметом позову у цій справі є відшкодування збитків, спричинених затопленням квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , і вказана квартира територіально відноситься до Дніпровського району м. Запоріжжя, на який розповсюджується юрисдикція Ленінського районного суду м. Запоріжжя, суддя доходить до висновку, що позов ОСОБА_1 , з яким позивач звернулась до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя, повинен розглядатись у суді за правилами виключної підсудності, за місцезнаходженням нерухомого майна.
З огляду на зазначені обставини, вважаю за необхідне у порядку п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, передати дану справу на розгляд Ленінському районному суду м. Запоріжжя.
Керуючись ст. ст. 30, 31, 32, 260, 268 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Передати цивільну справу № 335/482/24 (провадження № 2/335/1010/2024) за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Світоч Запоріжжя», третя особа на стороні позивача: ОСОБА_2 , про відшкодування збитків, завданих затопленням квартири, на розгляд Ленінському районному суду м. Запоріжжя.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя К.В. Гашук
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2024 |
Оприлюднено | 22.01.2024 |
Номер документу | 116412019 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Гашук К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні