Справа № 359/11017/23
Провадження № 2/359/729/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10січня 2024 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ :
06 листопада 2023 року представник позивача ОСОБА_3 звернулася до суду з вищевказаним позовом.
08 січня 2024 року на адресу суду від Галицької районної адміністрації Львівської міської ради надійшла відповідь на запит суду щодо надання інформацію про зареєстроване місце проживання відповідача, на підставі якої встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою : АДРЕСА_1 .
Позовна заява повинна відповідати вимогам, зазначеним в ст. 175, 177 ЦПК України.
Стаття 177 ЦПК України встановлює, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У відповідності до вимог п. 2 ч. 1 ст.176ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю (дійсною) майна.
Відповідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовийзбір» за подання фізичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви майнового характеру стягується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При зверненні до суду з позовом, представником позивача зазначено ціну позову - 211226158,94 грн. та надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 8052 грн. 00 коп.
Проте, виходячи із вказаної представником позивача ціни позову станом на дату звернення до суду із позовом про поділ майна подружжя максимальний судовий збір становить - 13420 грн. 00 коп. Посилання представника позивача на розмір судового збору як за подання позовної заяви про поділ майна при розірванні шлюбу, суд вважає помилковим, оскільки у вказаному позові відсутня вимога про розірвання шлюбу. Крім того, як вбачається з матеріалів справи шлюб між сторонами вже розірвано.
Враховуючи вище викладене, суд приходить висновку, що позивачем сплачено судовий збір не у повному обсязі.
Відтак, вимоги Закону України«Про судовий збір» виконано частково, оскільки позивачем надано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 8052 грн. 00 коп.
Згідно ч. 1 ст. 6 Закону України«Про судовийзбір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв`язку.
Відповідно пункту 26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року за № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» документи на підтвердження сплати судового збору позивачем подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Згідно п. 5 ч. 3 ст.175ЦПК України заява повинна містити виклад обставин, якими заявник обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують викладені обставини.
Судом також встановлено, що у п. 2.1 прохальної частини позову представник позивача просить суд «зобов`язати відповідача здійснити на користь позивача виплату отриманих доходів…», проте дані вимоги не конкретизовано щодо періоду, за який отримано доходів та який просить поділити представник ОСОБА_1 здійснивши його виплату позивачу.
Відповідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на це, позовна заява підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 проподіл спільногомайна подружжя - залишити без руху.
Встановити строк для виправлення недоліків, вказаних в ухвалі, тривалістю 10 днів з дня отримання даної ухвали.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Повернення позовної заяви не перешкоджає позивачу повторно звернутись до суду з даним позовом після усунення підстав, що зумовили її повернення.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://bpm.ko.court.gov.ua/sud1005.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду є остаточною та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Яковлєва Л.В.
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2024 |
Оприлюднено | 22.01.2024 |
Номер документу | 116416990 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Яковлєва Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні