Справа № 541/152/24
Провадження № 2/541/310/2024
У Х В А Л А
18 січня 2024 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Третяк О.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром» про визнання права власності, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Аль Вкраіна Агро», Державний нотаріус Першої Миргородської державної нотаріальної контори Бобир О.Ю.,
в с т а н о в и в:
15 січня 2024 року до суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром» про визнання права власності.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною позовною заявою в якій просить визнати за ним право власності на нерухоме майно загальною площею 2780,8 кв.м. (комплекс будівель та споруд), що складається з: Виробничі корпуси м`ясожирового та ковбасного цехів літ А-1, площею 1865,9 кв.м.; Забійний цех літ. А1-1, площею 300,3 кв.м.; Ветлабораторія літ. В-1 та Соляний цех літ В1-1, площею 233,9 кв.м.; Свинарник літ Г-1, площею 118,2 кв.м.; Насосна літ-Д-1 площею 26,7 кв.м.; Костоварка літ Ж-1 площею 202,8 кв.м.; Прохідна літ. З-1, площею 23,2 кв.м.; Вбиральня літ К-1 площею 3,8 кв.м.; Вагова літ. Л2-2 площею 6,0 кв.м.; Споруди 1-4, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , на земельній ділянці кадастровий номер 5310900000:50:058:0004 загальною площею 0,9313 га, та які раніше належали Товариству з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром», код ЄДРПОУ 32500105.
З матеріалів доданих до позовної заяви вбачається, що відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна № 360881706 від 04.01.2024, право власності на спірне майно: комплекс, будівлі, що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 зареєстровано за Товариством з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром», яке в поданій позовній заяві зазначене як відповідач.
Відповідно до витягу з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 05.01.2024 відповідач по справі Товариство з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром» (код ЄДРПОУ 32500105) перебуває в стані припинення. Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 15.03.2010 у справі № 23/11 порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром» (код ЄДРПОУ 32500105). Постановою Господарського суду Полтавської області від 05.07.2012 у справі № 23/11 Товариство з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром» (код ЄДРПОУ 32500105) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
У відповідності до ст. 186 ЦПК України, до відкриття провадження у справі суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 186 ЦПК України, чи підсудна справа даному суду, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в цивільній справі, встановлених ЦПК України.
Дослідивши зміст заяви та доданих до неї документів, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити з таких підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
21жовтня 2019року введенов діюКодекс Україниз процедурбанкрутства.Відповідно допункту 4Прикінцевих таперехідних положеньКодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Тлумачення пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ приводить до висновку, що законодавцем за темпоральним критерієм визначено пряму дію норм КУзПБ та їх застосування при розгляді справ про банкрутство незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, за винятком справ, які на день введення в дію цього Кодексу 21.10.2019 перебувають на стадії санації.
Відповідно доч.1,ч.2ст.7Кодексу Україниз процедурбанкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею. Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Тобто,частиною другоюстатті 7Кодексу Україниз процедурбанкрутства передбачено концентрацію розгляду господарським судом у межах справи про банкрутство всіх майнових спорів за участю боржника незалежно від того, якою стороною спору він є (відповідачем чи позивачем) і це вимоги до боржника або його позови про витребування майна, відшкодування шкоди тощо.
З введенням в дію Кодексу України зпроцедур банкрутства Велика Палата Верховного Суду у своїх постановах дійшла висновку, що розгляд всіх майнових спорів, стороною в яких є боржник у справі про банкрутство, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи (постанови ВП ВС від 15.01.2020 по справі № 607/6254/15- ц, від 28.01.2020 по справі № 50/311-б).
ОСОБА_1 звернувся до суду з майновим спором стороною (відповідачем) в якому є Товариство з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром» (код ЄДРПОУ 32500105), яке є боржником у справі про банкрутство.
З урахуванням наведеного, позовні вимогиОСОБА_1 до Товаристваз обмеженоювідповідальністю «Миргородм`ясопром»,яке єборжником усправі пробанкрутство,про визнанняправа власностіна нерухомемайно належнеТовариству зобмеженою відповідальністю«Миргородм`ясопром» не підлягає вирішенню у порядку цивільного судочинства, а розгляд даного майнового спору повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром».
Згідно ч. 2 ст.186 ЦПК України про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви. Така ухвала надсилається заявникові не пізніше наступного дня після її постановлення в порядку, встановленому статтею 272 ЦПК України.
Відповідно ч. 4 ст. 186 ЦПК України ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі може бути оскаржено. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається поданою в день первісного звернення до суду.
За вказаних обставин, суд зазначає, що позивач у цій справі обрав помилкову юрисдикційну підвідомчість для звернення з відповідною позовною заявою.
Враховуючи вказані правові висновки, предмет спору та характер спірних правовідносин, спір у даній справі підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.
З огляду на викладене, у відкритті провадження слід відмовити, оскільки даний позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 186, 316, 353, ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Миргородм`ясопром» про визнання права власності, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Аль Вкраіна Агро», Державний нотаріус Першої Миргородської державної нотаріальної контори Бобир О.Ю.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі надіслати позивачу разом з позовною заявою і доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: О. Г. Третяк
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 22.01.2024 |
Номер документу | 116417797 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Третяк О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні