Рішення
від 18.12.2023 по справі 361/1733/23
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Україна

БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження № 2/361/2277/23, cправа № 361/1733/23

18.12.2023

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«18»грудня 2023року м. Бровари Київської області

Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Василишина В.О.,

за участю секретаря судових засідань Бас Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Симоненка 113-А» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги,

в с т а н о в и в:

У березні 2023 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Симоненка 113-А» (далі ОСББ «Симоненка 113-А») звернулося до суду із позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість по оплаті внесків за послуги: зутримання будинку та прибудинкової території у розмірі 19 994 грн 39 коп., з опалення урозмірі 21558 грн 75 коп., пеню у розмірі 19 725 грн 83 коп., три відсотка річних у розмірі 1395 грн 50 коп., інфляційні втрати у розмірі 8 603 грн 68 коп., всього 71278 грн 15 коп., атакож вирішити питання про стягнення судових витрат.

В обґрунтування позову зазначається про те, що 21 квітня 2018 року відбулися установчі збори співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , на яких прийнято рішення, зокрема, про створення ОСББ, оформлене протоколом № 1 від 07 травня 2018 року.

28 липня 2018 року на загальних зборах ОСББ «Симоненка 113-А» затверджено кошторис та розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території на

2018-2019 роки у розмірі 6,057279724 грн за 1 кв.м, у разі незатвердження загальними зборами до 01 січня 2020 року нового кошторису на 2020 рік, надходження і витрачання коштів фондів ОСББ здійснюється з 2020 року у тих же розмірах, за напрямками та на умовах, що визначені цим кошторисом на 2018-2019 роки.

07 жовтня 2018 року на загальних зборах ОСББ «Симоненка 113-А» затверджено кошторис на опалення на 2018-2019 роки, в якому визначено, що частина витрат розподіляється відповідно до частки майна (5 грн/кв.м) та частина витрат розподіляється відповідно до спожитої теплової енергії. У разі незатвердження загальними зборами до 01 жовтня 2019 року нового кошторису, надходження та витрачання коштів фондів ОСББ здійснюється з 01 жовтня 2019 року у таких же розмірах, за напрямками та на умовах, що визначені цим кошторисом.

12 липня 2020 року загальними зборами співвласників багатоквартирного будинку затверджено кошторис надходжень та витрат ОСББ на 2020-2021 роки, також затверджено внесок на управління багатоквартирним будинком відповідно до кошторису у розмірі

- 8,97 грн/м2 від загальної площі квартири та/або нежитлового приміщення на місяць з 01 липня

2020 року та визначено термін внесення зазначених внесків щомісяця, не пізніше 11 числа місяця, наступного за звітним.

Водночас ОСББ «Симоненка 113-А» є споживачем природного газу, як представник усіх співвласників багатоквартирного будинку, для забезпечення належного виконання своїх зобов`язань, який здійснює управління багатоквартирним будинком та забезпечує належне його утримання.

З Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна вбачається, що право власності на квартиру АДРЕСА_2 , зареєстроване за відповідачем ОСОБА_1 .

Відповідно до акта приймання в експлуатацію вузла обліку теплової енергії від 26 грудня 2018 року у вищевказаній квартирі встановлено та введено в експлуатацію вузол обліку теплової енергії.

Фактично між позивачем та відповідачем склалися зобов`язальні правовідносини щодо утримання будинку та прибудинкової території, а також постачання природного газу.

ОСББ «Симоненка 113-А» надавало відповідачу послуги, а він, у свою чергу, їх отримував, однак у зв`язку з невиконанням обов`язку по сплаті внеску за утримання будинку та прибудинкової території, внесків щодо опалення у відповідача перед позивачем станом на 07березня 2023 року утворилася заборгованість у розмірі 41552 грн 46 коп., яка складається із: заборгованості за утримання будинку за період з травня 2019 року по січень 2023 року урозмірі 19 994 грн 39 коп.; заборгованості за послуги з опалення за період з жовтня 2019 року по січень 2023 року у розмірі 21 558 грн 75 коп.

З підстав стягнення заборгованості позивач звернувся до суду.

Ухвалою Броварського міськрайонного суду Київської області від 31 березня 2023 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

01 серпня 2023 року представник відповідача ОСОБА_2 подала до суду відзив на позовну заяву та заяву про застосування строків позовної давності.

У судовому засіданні представник позивача ОСББ «Симоненка 113-А» Шевченко К.С. позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не повідомлені.

Суд враховує те, що відповідач скористався правом подати відзив на позовну заяву, вякому представник відповідача ОСОБА_2 виклала свої заперечення проти позову та просила частково задовольнити позовні вимоги, також представником відповідача подано заяву про застосування наслідків пропуску строку позовної давності щодо заявлених вимог. З огляду на викладене, суд вирішив розглянути дану справу за наявними у ній доказами.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив такі факти й відповідні їм правовідносини.

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 17 лютого 2023 року № 42130757 ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 .

Співвласниками багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , 11 травня 2018 року зареєстровано Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Симоненка 113-А», що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Ідентифікаційний код юридичної особи: 42130757. Основний вид економічної діяльності: 81.10 комплексне обслуговування об`єктів.

Відповідно до статті 385 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначені у Законі України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Статтею 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що об`єднання співвласників багатоквартирного будинку це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Згідно зі статутом ОСББ об`єднання створене власниками квартир та нежитлових приміщень для забезпечення та захисту прав співвласників, дотримання обов`язків, належного утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх передбачених платежів. Співвласник зобов`язаний виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їх повноважень, своєчасно та в повному обсязі сплачувати належні внески та платежі.

Статтею 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачені обов`язки співвласників, а саме: виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщення за призначенням, дотримуватися правил користування приміщеннями; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників; виконувати передбачені статутними документами обов`язки перед об`єднанням; запобігати псуванню спільного майна, інформувати органи управління об`єднання про пошкодження та вихід з ладу технічного обладнання; дотримуватися чистоти у місцях загального користування та тиші згідно з вимогами, встановленими законодавством.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право: робити співвласникам попередження про порушення ними статутних або інших законних вимогі вимагати їх дотримання; вимагати відшкодування збитків, заподіяних спільному майну об`єднання з вини власника або інших осіб, які користуються його власністю; вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів; виступати засновником (учасником) інших юридичних осіб. Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.

Власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку згідно з нормами Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава. Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

Положеннями статті 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачено порядок прийняття рішень щодо управління багатоквартирним будинком зборами співвласників. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об`єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про: 1) розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним; 2) визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем; 3) обрання уповноваженої особи (осіб) співвласників під час укладання, внесення змін та розірвання договору з управителем, здійснення контролю за його виконанням; 4)визначення повноважень управителя щодо управління багатоквартирним будинком; 5)проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт; 6) визначення дати та місця проведення наступних зборів співвласників; 7) визначення переліку та розміру витрат на управління багатоквартирним будинком; 8)відключення будинку від мереж (систем) централізованого постачання комунальних послугу порядку, встановленому законом, і визначення системи подальшого забезпечення будинку комунальними послугами, за умови дотримання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища; 9) прийняття рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги (укладення індивідуального та/або колективного договору про надання комунальної послуги).

Рішення зборів співвласників оформляється протоколом. З матеріалів справи вбачається, що відповідно до витягу з протоколу № 2 загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку за місцезнаходженням: АДРЕСА_1 від 05серпня 2018 року позивачем прийнято рішення, зокрема, про затвердження кошторису на утримання будинку та прибудинкової території на 2018-2019 роки та про затвердження переліку та розміру внесків.

Протоколом № 3 загальних зборів ОСББ «Симоненка 113-А» від 22 жовтня 2018 року затверджено кошторис на опалення на 2018-2019 роки, згідно з яким частина витрат розподіляється відповідно до частки майна (5 грн/кв.м.) та частина витрат розподіляється відповідно до спожитої теплової енергії. При розрахунку частини внеску, який розраховується відповідно до спожитої теплової енергії, витрати на 1 Гкал обчислювати за формулою N=0,155 (r+p+t), де N витрати на 1 Гкал, грн; г, р, t вартість розподілу, постачання та транспортування природного газу (за 1000 м3) відповідно, грн. Внески за опалення нараховуються не пізніше 2числа місяця, наступного за звітнім, та мають бути сплачені не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітнім.

Відповідно до акта приймання в експлуатацію вузла обліку теплової енергії від 26 грудня 2018 року у квартирі АДРЕСА_2 , встановлено вузол обліку теплової енергії, перевірено комплектність необхідної технічної документації, відповідність монтажу проекту № 30-ТЛ/18-ТМ, а також вимогам правил технічної експлуатації теплових установок і мереж.

12 липня 2020 року на загальних зборах ОСББ «Симоненка 113-А» затверджено кошторис надходжень і витрат об`єднання на 2020-2021 роки та внесок на управління багатоквартирним будинком відповідно до кошторису у розмірі 8,97 грн/м2 від загальної площі квартири та/або нежитлового приміщення на місяць з 01 липня 2020 року. Внески на управління багатоквартирним будинком сплачуються щомісяця не пізніше 11 числа, наступного за звітнім.

Згідно із протоколом № 1 від 12 липня 2020 року загальними зборами ОСББ «Симоненка 113-А» прийнято рішення про затвердження Порядку сплати внесків і платежів співвласників, відрахувань до резервного та ремонтного фондів в Об`єднанні співвласників багатоквартирного будинку «Симоненка 113-А», відповідно до якого внески і платежі співвласників, відрахування до резервного та ремонтного фондів в ОСББ «Симоненка 113-А» сплачуються співвласниками багатоквартирних будинків об`єднання у розмірах, встановлених загальними зборами об`єднання, відповідно до цього Порядку.

Згідно із п. 7 вищевказаного Порядку за прострочення платежу понад три місяці нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України за весь період прострочення на всю суму простроченої заборгованості.

У статті 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначений порядок оплати житлово-комунальних послуг.

Положеннями статті 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за встановленими цінами/тарифами, у строки, встановлені відповідними договорами.

Відповідно до частини першої статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі статтею 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

За змістом статей 610, 612 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.

Отже, на відповідача, як на власника квартири у будинку, який прийнято на комунальне обслуговування та фінансування ОСББ «Симоненка 113-А», розповсюджуються положення Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 всупереч вимогам Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», рішення зборів співвласників ОСББ «Симоненка 113-А» не виконував належним чином свої зобов`язання по сплаті внесків співвласників. Досудові вимоги відповідачем проігноровані, дії для врегулювання боргових зобов`язань не вчинені.

Згідно із довідкою ОСББ «Симоненка 113-А», в якій наведено детальну структуру заборгованості у розрізі за кожний місяць та виду наданих послуг, у відповідача існує заборгованість за періоди: з травня 2019 року по січень 2023 року та з жовтня 2019 року по січень 2023 року.

Так, з розрахунку заборгованості вбачається, що станом на 12 лютого 2023 року увідповідача утворилась загальна заборгованість перед позивачем у розмірі 41552 грн 46коп., яка складається із: заборгованості за утримання будинку за період з травня 2019 року по січень 2023 року у розмірі 19 994 грн 39 коп.; заборгованості за послуги з опалення за період з жовтня 2019 року по січень 2023 року у розмірі 21 558 грн 75 коп.

Представником відповідача ОСОБА_2 подано до суду заяву про застосування наслідків пропуску строку позовної давності щодо вимог про стягнення заборгованості та

Згідно з статтею 257 та частиною третьою статті 267 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки та застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення.

Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (частина четверта статті 267 ЦК України).

За загальним правилом перебіг позовної давності починається з дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (частина перша статті 261 ЦК України).

З даним позовом позивач звернувся до суду у березні 2023 року, отже заборгованість по оплаті внесків за послуги підлягає стягненню за період з березня 2020 року. Відтак, заборгованість за утримання будинку за період з березня 2020 року по січень 2023 року становить 16 656 грн 79 коп., заборгованість за послуги з опалення за період з березня 2020 року по січень 2023 року становить 17 406 грн 34 коп.

Позивачем заявлено вимоги про стягнення пені за період з 12 червня 2019 року по

12 лютого 2023 року у розмірі 19725 грн. 83 коп.

Відповідно до положень статті 258ЦК України до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені) застосовується позовна давність строком в один рік.

Відповідно до постанови КабінетуМіністрів України№ 206від 05березня 2022року «Деякіпитання оплатижитлово-комунальнихпослуг вперіод воєнногостану» в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64

«Про введення воєнного стану в Україні», Кабінет Міністрів України постановив, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється, зокрема: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги. Зазначена постанова набрала законної сили 24 лютого 2022 року.

Позивач звернувся до суду з даним позовом 08 березня 2023 року.

З огляду на зазначені вище обставини у задоволенні позову у частині вимоги про стягнення пені у розмірі 19725 грн. 83 коп. слід відмовити.

Щодо вимог про стягнення інфляційних втрат у розмірі 8603 грн. 68 коп. та 3 % річних у розмірі 1395 грн. 50 коп. за період з лютого 2020 року по січень 2023 року, то в їх стягненні за період з 24 лютого 2022 року по січень 2023 року слід відмовити з огляду на положення постанови КабінетуМіністрів України№ 206від 05березня 2022року «Деякіпитання оплатижитлово-комунальнихпослуг вперіод воєнногостану» в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

Відповідно до частини другої статті 625ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Закріплена в пункті 10 частини третьої статті 20Закону України«Про житлово-комунальніпослуги» правова норма щодо відповідальності боржника за несвоєчасне здійснення оплати за житлово-комунальні послуги у вигляді пені не виключає застосування правових норм, установлених у частині другій статті 625 Цивільного кодексу України. Інфляційне нарахування на суму боргу за порушення боржником грошового зобов`язання, вираженого в національній валюті та трьох відсотків річних від простроченої суми полягає у відшкодуванні матеріальних витрат кредитора від знецінення грошових коштів у наслідок інфляційних процесів та отримання компенсації (плати) від боржника за неправомірне користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові, тому ці кошти нараховуються незалежно від сплати ним неустойки (пені) за невиконання або неналежне виконання зобов`язання.

У статті 625ЦК України визначені загальні правила відповідальності за порушення

будь-якого грошового зобов`язання незалежно від підстав його виникнення. Приписи цієї статті поширюються на всі види грошових зобов`язань, якщо інше не передбачено договором або спеціальними нормами закону, який регулює, зокрема, окремі види зобов`язань (висновок Великої Палати Верховного Суду, висловлений у постанові від 16 травня 2018 року у справі

№ 686/21962/15-ц).

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» (№530-ІХ від 17 березня 2020 року), на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов`язаних із поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється: нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до постанови КабінетуМіністрів України№ 211від 11березня 2020року зі змінами «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СОVID-19», з

12 березня 2020 року на всій території України запроваджено карантин.

Постановою КабінетуМіністрів України№ 1236від 09грудня 2020року зі змінами, з

19 грудня 2020 року до 31 березня 2022 року установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), на території України карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зважаючи на те, що на території України з 12 березня 2020 року запроваджено карантин, на період дії якого Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» (№530-ІХ від 17 березня 2020 року) заборонено нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, нарахування та стягнення судом 3% річних та інфляційних втрат, то у задоволенні вказаних вимог за період з 12 березня 2020 року по 24 лютого 2022 року слід відмовити. Вимоги за період з лютого

2020 року до березня 2020 року виходять за межі, встановленого строку позовної давності, про застосування якої зазначено стороною відповідача.

З огляду на викладені обставини, суд дійшов висновку про часткове задоволення даного позову.

Відповідно до статті 141 ЦПК України стягненню з відповідача на користь позивача підлягає судовий збір у розмірі 2684 грн. 00 коп.

На підставі викладеного та керуючись статтями 81, 141, 263-265 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області

в и р і ш и в:

Позов задовольнити частково.

Стягнути на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Симоненка 113-А» з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заборгованість по оплаті внесків за послуги: з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі

16656 (шістнадцять тисяч шістсот п`ятдесят шість) грн. 79 коп.; з опалення у розмірі

17406 (сімнадцять тисяч чотириста шість) грн. 34 коп., а також судовий збір у розмірі

2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн. 00 коп.

В іншій частині позову відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, то зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя В.О.Василишин

СудБроварський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення18.12.2023
Оприлюднено23.01.2024
Номер документу116431902
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —361/1733/23

Ухвала від 20.02.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Ухвала від 20.02.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Рішення від 18.12.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Ухвала від 11.01.2024

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Рішення від 18.12.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Ухвала від 31.03.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

Ухвала від 31.03.2023

Цивільне

Броварський міськрайонний суд Київської області

Василишин В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні