У Х В А Л А
19.01.2024 Справа №607/24277/23 Провадження №3/607/809/2024
місто Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Герчаківська О. Я., розглянувши клоптання захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адвоката Компанець Максима Борисовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі за матеріалами про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачене ст. 485 Митного кодексу України (далі - МК України),
В С Т А Н О В И Л А :
У провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області перебуває справа № 607/24277/23 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачене ст. 485 Митного кодексу України.
19 січня 2024 року до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області на електронну пошту суду надійшло клопотання захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адвоката Компанець Максима Борисовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення з використанням власних технічних засобів.
За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення та МК України не передбачено можливості проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції, проте, виходячи з положень ч. 1 ст. 2 КУпАП, для забезпечення об`єктивного та швидкого розгляду справи суд вважає за необхідне застосувати за аналогією права загальні засади здійснення судового провадження у режимі відеоконференції.
Згідно з ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05 жовтня 2021 року (далі - Положення).
Відповідно до вимог п. п. 45, 46, 49 Розділу 3 Рішення Вищої ради правосуддя «Про затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» від 17 серпня 2021 року, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до роз`яснень, наданих Верховним судом у п. 7 листа від 03 березня 2022 року №1/0/2-22 Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану, якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз`яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов`язків.
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Враховуючи наведене, з метою забезпечення швидкого та повного судового розгляду і реалізації процесуальних прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 268 КУпАП, зважаючи на технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адвоката Компанець Максима Борисовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 7 ст. 11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», ст. 336 КПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И Л А :
Клопотання захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адвоката Компанець Максима Борисовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Судове засідання за матеріалами про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачене ст. 485 Митного кодексу України, призначене на 14 год. 00 хв. 25 січня 2024 року та всі наступні судові засідання провести в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів, використовуючи систему веб-порталу «Захищений відеоконференцзв`язок з судом» (vkz.court.gov.ua), учасник: Компанець Максим Борисович , е-адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1
Про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів повідомити адвоката Компанець Максима Борисовича.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів направити негайно особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Герчаківська О. Я.
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116442560 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Справи про порушення митних правил, які підлягають розгляду в судовому порядку Митний кодекс 2012 р. Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів |
Адмінправопорушення
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Герчаківська О. Я.
Адмінправопорушення
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Герчаківська О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні