ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО
16 січня 2024 року Провадження № 7/903/1281/23
За заявою фізичної особи ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність
Суддя Шум М. С.
Секретар с/з Сосновська Ю. П.
Представники:
від заявника: н/з
Суть спору: 26.12.2023 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства. Призначити керуючим реструктуризацією боргів просить арбітражного керуючого Шендеру Олену Миколаївну.
Заява обґрунтована неможливістю здійснити погашення боргів перед 21 кредитором в загальній сумі приблизно 507 566 грн. 36 коп.
Ухвалою суду від 02.01.2024 постановлено:
1. Прийняти заяву фізичної особи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до розгляду.
2. Підготовче засідання призначити на 16.01.2024 на 11:45 год.
3.Клопотання ОСОБА_1 про витребування доказів задовольнити.
4.Зобов`язати подати до 16.01.2024 такі документи:
4.1. ТОВ «СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР» (01032, місто Київ, вулиця Саксаганського, будинок 133-А; Ідент. код 37356833):
- копію кредитного договору/договору позики/ інших договорів та всіх додатків до нього,, додаткових угод, графіків платежів, інших документів, що підтверджують існування зобов`язань боржника перед товариством як кредитором, договорів відступлення права вимог (факторингу) з усіма додатками, актами прийомами-передачі (за наявністю);
- інформацію щодо суми простроченої заборгованості по кредитному с оговору/договору позики/ інших договорів в розрізі за основним зобов язанням по договору та суми неустойки (штрафу, пені) станом на дату подання заяви до господарського суду;
4.2. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ,,ІНВЕСТРУМ» (03150, місто Київ, вулиця Велика Васильківська, будинок 72; Ідент. код 42201361) як правонаступника ТОВ «АВАНС КРЕДИТ» (згідно інформації УБКІ та повідомлення первісного кредитора):
- копію кредитного договору/договору позики/ інших договорів та всіх додатків до нього,, додаткових угод, графіків платежів, інших документів, що підтверджують існування зобов`язань боржника перед товариством як кредитором, договорів відступлення права вимог (факторингу) з усіма додатками, актами прийомами-передачі тощо;
4.3. ТОВ «СТАР ФАЙНЕНС ГРУП» (03150, місто Київ, вул. Велика Васильківська, будинок 72; Ідентиф. код 44022416) як правонаступника ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ,,ІНВЕСТРУМ» (згідно інформації УБКІ):
- копію кредитного договору/договору позики/ інших договорів та всіх додатків до нього, додаткових угод, графіків платежів, інших документів, що підтверджують існування зобов`язань боржника перед товариством як кредитором, договорів відступлення права вимог (факторингу) з усіма додатками, актами прийомами-передачі тощо;
4.4. ТОВ «КИЇВСЬКА ТОРГОВО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ» (04116, місто Київ, проспект Берестейський, будинок 26, приміщення 129; Ідентиф. код 39584637):
- копію договору позики №555187450507 (оскільки у боржника є в наявності договір кредитної лінії №555187450507002 (пролонгація) від 02.05.2023 з додатком №2).;
4.5. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «КРЕДИТ-КАПІТАЛ» (79018, Львівська обл., м. Львів, вул. Смаль-Стоцького, буд.1, корпус 28; ідентиф.код 35234236):
- копії договорів відступлення права вимог (факторингу) з усіма додатками, актами прийому-передачі тощо за якими товариство набуло право вимоги перед боржником за договорами про споживчий кредит № 5239047 від 24.04.2023, №103067616 від 14.04.2023 укладеними між ОСОБА_1 та ТОВ «МІЛОАН» як первісним кредитором.
Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Згідно з приписами ст.119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
В заяві від 10.01.2024 заявник просить суд відкрити провадження у справі про його неплатоспроможність, судове засідання проводити без його участі.
Витребувані ухвалою суду від 02.01.2024 документи у кредиторів заявника на адресу суду станом на день проведення підготовчого провадження не надходили.
Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи, дослідивши надані докази, господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
При цьому, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Статтею 115 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи може бути відкрито лише за заявою боржника.
Так, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), як фізична особа звернувся до Господарського суду Волинської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.
В обґрунтування заяви ОСОБА_1 зазначає про наявність заборгованості перед кредиторами на загальну суму приблизно 507 566 грн. 36 коп. перед 21 фінансовою установою
Відповідно до ч. 1 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.
З матеріалів долучених до заяви, судом встановлено, що протягом квітня-травня 2023 року ОСОБА_1 уклав ряд договорів з фінансовими компаніями, а саме:
1. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «КРЕДІПЛЮС»;
2. ТОВ «ФК ПРОСТО КРЕДИТ»;
3. ТОВ «ЛІНЕУРА УКРАЇНА»;
4. ТОВ «АВЕНТУС УКРАЇНА»;
5. ТОВ «СЕЛФІ КРЕДИТ»
6. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «РІАЛЬТО»;
7. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «КІФ»
8. ТОВ «ФІНТАРГЕТ»;
9. ТОВ «СПОЖИВЧИЙ ЦЕНТР»;
10. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «АВІРА ГРУП»;
11. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «Є ГРОШІ КОМ» (правонаступник якого є ТОВ «КРЕДИТПРОМІНВЕСТ», а в подальшому -ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ПРЕМІУМ АКТИВ»);
12. ТОВ « 1 БЕЗПЕЧНЕ АГЕНТСТВО НЕОБХІДНИХ КРЕДИТІВ»;
13. ТОВ «АВАНС КРЕДИТ» (правонаступник ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТРУМ»);
14. ТОВ «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА» (правонаступник - ТОВ «ТАЛІОН ПЛЮС»);
15. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ІНВЕСТРУМ» (правонаступник - ТОВ «СТАР ФАЙНЕНС ГРУП»);
16. ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «НОВІ КРЕДИТИ»;
17. ТОВ «СЛОН КРЕДИТ»;
18. ТОВ «АЛЕКСКРЕДИТ»;
19. ТОВ «ЗАЙМЕР» - перейменоване на ТОВ "КЛАЙ ІНВЕСТ";
20. ТОВ «КИЇВСЬКА ТОРГОВО-ІНВЕСТИЦІЙНА КОМПАНІЯ»;
21. ТОВ «МІЛОАН» (правонаступник - ТОВ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «КРЕДИТ-КАПІТАЛ»).
Заявник долучив до заяви частину договорів про отримання кредитних коштів, зокрема, з ТОВ «Фінансова Компанія «Кредітплюс», ТОВ «ФК Просто Кредит», ТОВ «Лінеура Україна», ТОВ «Авентус Україна», ТОВ «Селфі кредит», ТОВ «Фінансова Компанія «РІАЛЬТО», ТОВ «Фінансова Компанія «КІФ», ТОВ «ФІНТАРГЕТ», ТОВ ФК «Авіра Груп», ТОВ «Фінанмсова Компанія «Преміум Актив», ТОВ « 1 безпечне агентство необхідних кредитів», ТОВ «Манівео швидка фінансова допомога», ТОВ «Фінансова Компанія «Нові Кредити», ТОВ «СЛОН КРЕДИТ», ТОВ «АЛКСКРЕДИТ», ТОВ «ЗАЙМЕР», ТОВ «МІЛОАН».
Боржником, не надано належних доказів в частині всіх копій договорів, квитанцій, банківських виписок тощо, що підтверджують суми грошових вимог кредиторів (заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором, через їх відсутність.
Згідно довідки Українського бюро кредитних історій станом на 04.10.2023 загальна сума отриманих боржником кредитів становить 194 967 грн. 00 коп, загальна сума відкритих лімітів -150 614 грн. 50 коп; загальна поточна заборгованість 653 468 грн. 71 коп; загальна поточна прострочена заборгованість 580 017 грн. 76 коп. (Т.1, а.с.106-186).
В додатку до заяви, КСК конкретизованого списку кредиторів із зазначенням загальної суми грошових вимог кредиторів, зазначено вимоги, які боржнику відомі, а також щодо кожного кредитора найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи, вказано суми грошових вимог (загальної суми заборгованості), (Т.1, а.с.12-20).
Згідно з наданим заявником конкретизованим списком кредиторів, а також кредитної історії Українського бюро кредитних історій заборгованість ОСОБА_1 перед кредиторами становить 507 566 грн. 36 коп.
Заявник зазначає, що не здійснював жодних погашень (проплат) кредитних платежів з червня 2023 року.
Частиною 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;
3) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;
4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
У відповідності до ч.3 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Отже, зазначеними обставинами справи підтверджується обґрунтованість тверджень ОСОБА_1 про наявність грошового зобов`язання в розумінні КУзПБ перед кредиторами.
Щодо майнового стану боржника, ОСОБА_1 повідомлено та судом встановлено на підставі долучених документів про таке:
Фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджено інформацією з Реєстру Луцької міської територіальної громади за №53092 від 15.06.2023 (Т.1, а.с.199).
Відповідно до інформації з реєстру Луцької територіальної громади №12738 від 03.07.2023 (Т.1, а.с.189) до складу зареєстрованих осіб за адресою: АДРЕСА_1 станом на 03.07.2023 входять:
- ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ;
- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта (т.1, а.с.190-194) не виявлено записи щодо права власності на майно.
Боржник зазначив, що не фізичною особою - підприємцем, не є засновником/учасником в жодній юридичній особі, корпоративних прав ані в Україні, ані за її межами. Не має рухомого майна (крім речей для задоволення побутових потреб), цінних паперів, часток у статутному капіталі (Т.1, а.с.195).
Заявником надано Декларації про майновий стан за 2020-2023 року.
У відповідності до довідки відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» від 06.09.2023 №171 (Т.1, а.с.200) ОСОБА_1 в 2023 році вступив у відокремлений структурний підрозділ «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» і зараз навчається на 1 курсі денного відділення. Термін закінчення навчального закладу 30.01.2025.
Заявник зазначив, що, як студент на період навчання, так і зараз перебуває на утриманні своїх батьків: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які щомісячно дають йому грошові кошти орієнтовно у сумі 100 - 500 грн виключно на життєві потреби (транспортні послуги, канцелярію, інші витрати по навчанню, харчування, купівля речей тощо), проте їх недостатньо для погашення заборгованості перед кредиторами. Інших доходів не має.
Боржник вказує, про неможливість подання трудової книжки, з огляду на те, що не перебував у трудових відносинах з третіми особами.
Вказав, що має в банківських чи кредитно-фінансових установах відкриті наступні рахунки (т.1, а.с.201-205):
1.АТ КБ «ПРИВАТ БАНК» - НОМЕР_2 , залишок коштів 17,86 грн.; НОМЕР_3 , залишок коштів 1,15 грн; НОМЕР_4 , залишок коштів 0,02 грн.
2. АТ «Ідея Банк» - НОМЕР_5 00,00 грн.
3. АТ «Перший Ураїнський Міжнародний Банк» - НОМЕР_6 00,00 грн.
4. АТ «Універсал Банк» - НОМЕР_7 , залишок коштів 4,00 грн.
Згідно з Витягом з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявної судимості» ОСОБА_1 станом на 11.07.2023 до кримінальної відповідальності не притягувався, не знятої чи не погашеної судимості, у тому числі за економічні злочини, не маю, у розшуку не перебуває (Т.1, а.с.188).
ОСОБА_1 в заяві повідомляє, що ним не вчинені (протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність) правочини щодо належного йому нерухомого майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угоди на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з частиною 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Відповідно до ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо:
1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;
2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду;
3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю;
4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.
В підготовчому засіданні судом не встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, перелічених у ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, натомість встановлено підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а саме існують обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
КГС ВС в постанові від 17.06.2021 у справі № 926/2987-б/20 зазначив, що перелік підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство фізичної особи, визначений ч. 2 ст.115 КУзПБ, не є вичерпним, оскільки пунктом четвертим частини другої цієї статті передбачено можливість «існування інших обставин, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Крім того, в постанові №909/1028/20 від 29.07.2021 КГС ВС зазначив таке:
Тлумачення частини другої статті 115 КУзПБ із застосуванням філологічного та логічного способів інтерпретації приводить до таких висновків:
- з огляду на вжиття законодавцем словосполучення "інші обставини" перелік підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи не є вичерпним ("інший" словник української мови визначає: 1) не цей, не той, другий; ще який небудь із ряду однорідних предметів, явищ; 2) усі, крім названого (названих), решта; 3) один з багатьох, деякий, який-небудь тощо (Словник української мови: в 11 томах. - Том 4, 1973. - Стор. 43);
- для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи достатньо навіть однієї або більше однієї підстави у будь-яких комбінаціях наведених у частині другій статті 115 КУзПБ, оскільки законодавцем імперативно не визначено обов`язковим існування сукупності всіх чотирьох підстав, як умови для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи (див. mutatis mutandis постанови Верховного Суду від 10.09.2020 у справі № 902/227/20, від 17.06.2021 у справі № 926/2987-б/20);
- наявність у боржника майна не виключає можливості існування в нього прострочених зобов`язань перед його кредиторами, як однієї із підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд вважає за доцільне її задовольнити.
Водночас суд зазначає та звертає увагу боржника, що системне тлумачення приписів КУзПБ, якими врегульовано процедуру банкрутства фізичної особи, свідчить, що за їх змістом законодавець закріпив у спеціальних нормах КУзПБ принцип добросовісної поведінки боржника - фізичної особи, за яким право на звільнення від боргів та відновлення платоспроможності у судових процедурах неплатоспроможності фізичної особи набуває лише добросовісний боржник, який не за своїм неправомірним умислом потрапив у стан неплатоспроможності, сумлінно виконує обов`язки боржника та не приховує обставин, що можуть вплинути на розгляд справи чи задоволення кредиторських вимог, при цьому демонструє дієве прагнення до компромісу з кредиторами щодо умов реструктуризації боргів та в межах об`єктивних можливостей вживає заходів до задоволення їх вимог.
Суд та кредитори також не позбавлені можливості надавати оцінку поведінці боржника протягом усієї процедури неплатоспроможності та діяти в порядку приписів КУзПБ, зокрема і постановити (ініціювати) ухвалу про закриття провадження у справі за наявності відповідних підстав.
На виконання ч. 4 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника долучено проект плану реструктуризації богів боржника (Т.1, а.с.21-26).
Згідно з ч. 5 ст. 119 Кодексу питання введення процедури реструктуризації боргів боржника та призначення керуючого реструктуризацією, вирішується господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Пунктом 2-1 Прикінцевих та Перехідних Положень КУзПБ встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
ОСОБА_1 в заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність просить суд керуючим реструктуризацією боржника призначити арбітражного керуючого Шендеру Олену Миколаївну (свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1405 від 22.07.2013, вул.Симона Петлюри,14а, оф.41, м.Рівне, 33028).
Арбітражний керуючий Шендера Олена Миколаївна подала заяву про згоду на участь у справі в якості керуючого реструктуризацією. Арбітражний керуючий зазначила, що не є заінтересованої особою стосовно боржника, не має конфлікту інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власниками чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого), не здійснював раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження..
Відтак, суд з врахуванням приписів п. 2-1 Прикінцевих та Перехідних Положень КУзПБ, долучених до матеріалів справи документів керуючим реструктуризацією у справі призначає арбітражного керуючого Шендеру Олену Миколаївну.
Встановивши факт неплатоспроможності боржника, а також визначившись з кандидатурою арбітражного керуючого для призначення керуючим реструктуризацією боржника, керуючись ст. 115, ст.ст. 119-121 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 ГПК України, суд
ухвалив:
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ).
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Керуючим реструктуризацією боржника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) призначити арбітражного керуючого Шендеру Олену Миколаївну (свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1405 від 22.07.2013, вул.Симона Петлюри,14а, оф.41, м.Рівне, 33028).
5. Заборонити боржнику ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) відчужувати майно.
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 )
7. Арбітражному керуючому Шендері О.М.:
- подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 20.02.2024;
- підготувати та подати до господарського суду план реструктуризації боргів боржника до 25.03.2024.
8. Зобов`язати керуючого реструктуризацією Шендеру О. М. провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
9. Зобов`язати Головне управління ДПС у Волинській області надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) і про майно, задеклароване такою особою при перетині кордону.
10. Зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника та суду інформацію про перетинання боржником ОСОБА_1 РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянство Україна та членами його сім`ї:
-батько - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_8 , громадянство Україна;
- мати - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_9 , громадянство Україна;
- брат - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_10 , громадянство Україна, державного кордону за останні три роки.
11. Зобов`язати Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк» (пр. Відродження, 1, місто Луцьк) надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), що відкриті в АТ КБ «Приватбанк», в тому числі, але не виключно: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 .
11.1. Зобов`язати Акціонерне товариство АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» (вул. Автозаводська, 54/19, м.Київ, 04082) надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), що відкриті в АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК», в тому числі, але не виключно: НОМЕР_7 .
11.2. Зобов`язати Акціонерне товариство «ІДЕЯ БАНК» (вул. Валова, 11, м.Львів, 79008) надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), що відкриті в АТ «ІДЕЯ БАНК», в тому числі, але не виключно: НОМЕР_5 .
11.3. Зобов`язати Акціонерне товариство «Перший Український Міжнародний Банк» (вул. Андріївська, 4, м.Київ, 04070) надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про залишок коштів на рахунках ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ), що відкриті в АТ «ПУМБ», в тому числі, але не виключно: НОМЕР_6 .
12. Призначити попереднє судове засідання на "05" березня 2024 р. на 10:30 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області, (м.Луцьк, пр. Волі, 54а) в залі судових засідань №210.
13. Керуючому реструктуризацією Шендері О. М. до наступного судового засідання подати суду звіт про поведену роботу.
Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника набирає законної сили з моменту її постановлення в порядку ч.8 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена у відповідності до ст.ст. 254, 255 ГПК України
Повний текст ухвали підписано 19.01.2024
Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116444321 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні