Ухвала
від 22.01.2024 по справі 904/67/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

22.01.2024м. ДніпроСправа № 904/67/24

Суддя Бажанова Ю.А. , розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Фізичної особи-підприємця Іваницького Дмитра Ігоровича, село Чернече Криничанського району Дніпропетровської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Олсма-Буд", м. Дніпро-БУД"

про стягнення 296 408,49 грн, -

СУТЬ СПОРУ:

Фізична особа-підприємець Іваницький Дмитро Ігорович звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, в якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Олсма-Буд" на свою користь безпідставно набуті кошти у загальному розмірі 296 408,49 грн з яких 218 00,00грн основного боргу, 66 313,97грн інфляційних втрат, 12 094,52грн 3% річних.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Фізична особа-підприємець Іваницький Дмитро Ігорович 08.02.2022 року внесено оплату за товар та послуги згідно комерційної пропозиції №0457 від 27.01.2022 року про що Фізичній особі-підприємцю Іваницькому Дмитру Ігоровичу було видано квитанцію до прибуткового касового ордеру №б/н від 08.02.2022, однак данна усна домовленість між сторонами виконана не була на підставі чого позивач вважає, що відповідач отримав безпідставно набуті кошти.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 08.01.2024 позовну заяву залишено без руху; постановлено Фізичній особі-підприємцю Іваницькому Дмитру Ігоровичу протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати до суду відомості про наявність або відсутність електронних кабінету відповідача; надати належним чином засвідчену копію договору про надання правової допомоги, комерційну пропозицію від Товариства з обмеженою відповідальністю "Олсма-Буд", претензію про повернення коштів.

18.01.2024 від позивача до Господарського суду Дніпропетровської області надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з належними доказами усунення недоліків.

Відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статей 162, 164,172 Господарського процесуального кодексу України, що є достатнім для прийняття її до розгляду і відкриття провадження у справі.

Враховуючи малозначність справи, вбачаються підстави для її розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Керуючись статтями 12, 176, 234, 247, 250 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними у справі матеріалами.

Повідомити відповідача про обов`язок зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 Господарського процесуального кодексу України, подати до суду відомості про таку реєстрацію.

Запропонувати учасникам справи подати до суду:

Відповідачу:

- протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам ст. 165 ГПК України і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду);

- надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, надати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву та доданих до нього документів позивачу.

Позивачу:

- протягом 10 днів з дня одержання відзиву на позовну заяву надати до суду відповідь на відзив на позовну заяву, яка має відповідати вимогам 166 ГПК України, в якій викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення.

- надіслати відповідачу копію відповіді на відзив та доданих до неї документів, надати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив відповідачу.

Відповідачу:

- протягом 10 днів з дня одержання відповіді на відзив надати до суду заперечення, які мають відповідати вимогам ст. 167 ГПК України.

Учасники справи, при поданні заяв по суті справи, повинні надати до суду докази в підтвердження дати отримання таких заяв від інших учасників, для перевірки судом дотримання строку при подачі відповідних заяв, а також, докази направлення на адресу інших учасників процесу заяв, що подаються до суду.

У разі неможливості надати витребувані судом документи - надати письмові пояснення з цього приводу.

Роз`яснити сторонам, що згідно з ч. 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву (протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі), а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя Ю.А. Бажанова

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.01.2024
Оприлюднено24.01.2024
Номер документу116444486
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань повернення безпідставно набутого майна (коштів)

Судовий реєстр по справі —904/67/24

Судовий наказ від 15.04.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бажанова Юлія Андріївна

Рішення від 18.03.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бажанова Юлія Андріївна

Ухвала від 22.01.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бажанова Юлія Андріївна

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бажанова Юлія Андріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні