Ухвала
від 22.01.2024 по справі 905/49/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22.01.2024 Справа № 905/49/24

Господарський суд Донецької області у складі судді Огороднік Д.М., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР» (код ЄДРПОУ 13745606, вул. Енергетиків, 6-а, м. Кропивницький, 25002)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Співдружність М» (код ЄДРПОУ 44607179, вул. Кільцева, буд. 66, м. Святогірськ, Краматорський р-н, Донецька обл., 84130)

про стягнення заборгованості у розмірі 78701,70 грн

Без повідомлення (виклику) учасників справи

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Донецької області передано позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Співдружність М» про стягнення заборгованості згідно договору №91-21 від 24.11.2021 в розмірі 78701,70 грн.

Позов обґрунтований тим, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Співдружність М» належним чином не виконав зобов`язання за договором №91-21 від 24.11.2021, у зв`язку з чим у відповідача утворилась заборгованість у розмірі 78701,70 грн? яку позивач просить стягнути в судовому порядку.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Основні вимоги, що пред`являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів, визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Згідно з ч.6. ст.6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

З вищевикладеного вбачається, що Господарським процесуальним кодексом України покладено обов`язок зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), зокрема, як на адвоката так і на юридичну особу.

Судом встановлено, що згідно бази даних Автоматизованої системи Діловодства спеціалізованого суду електронний кабінет Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР» в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, не зареєстрований.

Крім того, позовну заяву №18 від 11.01.2024 Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР» підписано адвокатом Станіславом Ткаченко, що діє на підставі довіреності б/н від 17.07.2023. Проте, суд позбавлений можливості самостійно встановити наявність або відсутність електронного кабінету у адвоката Станіслава Ткаченко в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, оскільки останнім не зазначено дані РНОКПП.

За таких обставин, Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР» та адвокату Станіславу Ткаченко необхідно зареєструвати електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку відповідно до вимог ст.6 Господарського процесуального кодексу України.

За змістом п.п.5, 8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.2 ст.80, ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування; достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи (ч.1 ст.76, ст.78 Господарського процесуального кодексу України).

В обґрунтуванні позовної заяви, позивач посилається на здійснення часткової оплати за Договором №91-21 на загальну суму 99144,42 грн. Проте, доказів на підтвердження здійснення часткової оплати, до матеріалів позовної заяви не надано.

За таких обставин, позивач не надав до суду доказів на підтвердження змісту позовних вимог відповідно до ч.3 п.5 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суд встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, заявнику необхідно усунути недоліки, а саме: надати докази реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі) Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР» та адвокату Станіславу Ткаченко; надати до суду докази здійснення часткової оплати відповідачем по договору №91-21 на загальну суму 99144,42 грн.

Відповідно до приписів частин 3 та 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 60, 91, 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву №18 від 11.01.2024 (вх.№400/24) Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Співдружність М» про стягнення заборгованості в розмірі 78701,70 грн.

2. Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР» усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом п`яти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРИ СТАР», що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику відповідно до п.п.4,5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4.Ухвала набирає чинності з моменту її підписання та оскарженню не підлягає .

Суддя Д.М. Огороднік

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення22.01.2024
Оприлюднено24.01.2024
Номер документу116444574
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/49/24

Рішення від 12.04.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 06.02.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

Ухвала від 22.01.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Огороднік Діна Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні