ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
22.01.2024Справа № 910/20137/23
Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О., розглянувши матеріали позовної заяви Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01044, місто Київ, вул. Хрещатик, будинок 36) до Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРМЕН-ТРЕЙДІНГ" (03062, місто Київ, пр. Перемоги, будинок 67) та до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОБОЛОНЬТОРГСТАНДАРТ" про стягнення 178 449,38 грн.
В С Т А Н О В И В:
29.12.2023 в системі «Електронний суд» представником Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - позивач) сформовано позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "КАРМЕН-ТРЕЙДІНГ" (далі - відповідач 1) та до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОБОЛОНЬТОРГСТАНДАРТ" (далі - відповідач 2) про стягнення 178 449,38 грн та була передана 02.01.2024 судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 07.12.2006 між Головним управлінням економіки та інвестицій Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Товариством з обмеженою відповідальністю «КАРМЕН-ТРЕЙДІНГ» (далі - ТОВ «КАРМЕН-ТРЕЙДІНГ», Забудовник) укладено договір пайової участі у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва № 1080 (далі - договір пайової участі) у зв`язку із будівництвом торговельного центру з офісними та складськими приміщеннями на земельній ділянці (кадастровий номер 8000000000:88:084:0019).
Предметом вказаного договору визначено сплату Забудовником пайової участі (внесків) на створення інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва у зв`язку із будівництвом торговельного центру з офісними та складськими приміщеннями загальною площею 48 847,00 кв. м (в т.ч. офісні приміщення - 23 010,00 кв. м, торговельні приміщення 8210,00 кв. м, приміщення громадського харчування (кафе) - 1533,00 кв. м, виставковий центр - 1454,00 кв. м, паркінг на 317 машино-місць - 11 359,00 кв. м, прибудований паркинг на 98 машино-місць - 3281,00 кв. м) на пр-т. Перемоги, буд. 67 у Святошинському районі м. Києва (пункт 1.1 договору пайової участі).
14.02.2020 між Департаментом економіки та інвестицій та ТОВ «КАРМЕН- ТРЕЙДІНГ», ТОВ «ОБОЛОНЬТОРГСТАНДАРТ» укладено додаткову угоду № 1 до договору пайової участі від 07.12.2006 № 1080 (далі - додаткова угода № 1), за умовами якої договір пайової участі доповнено третьою стороною, а саме: Замовником - ТОВ «ОБОЛОНЬТОРГСТАНДАРТ».
21.05.2020 Державна архітектурно-будівельна інспекція видала ТОВ «КАРМЕН-ТРЕЙДІНГ» сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів № ІУ163201421100 (далі - сертифікат готовності об`єкта до експлуатації) за проектом: «Реконструкція майнового комплексу під торговельно-громадський комплекс з підземним паркингом на пр-т. Перемоги, буд. 67 у Святошинському районі м. Києва, І черга».
Відповідно до інформації з сертифікату готовності об`єкта до експлуатації загальна площа об`єкту будівництва, розташованого на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:88:084:0019) становить 14 657,30 кв. м (в т.ч. житлова площа - 3916,30 кв. м).
Вказане свідчить про збільшення загальної площі житлового будинку № 1 у складі І черги будівництва об`єкту за адресою: пр-т. Перемоги, буд. 67 у Святошинському районі м. Києва на 360,30 кв. м.
Позивач вказує, що Департамент економіки та інвестицій не отримував жодних повідомлень від Забудовника та Замовника про збільшення загальної площі об`єкта будівництва з огляду на що, позивач просить солідарно стягнути з ТОВ «КАРМЕН-ТРЕЙДІНГ» та ТОВ «ОБОЛОНЬТОРГСТАНДАРТ» пайовий внесок у розмірі 178 449, 38 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд встановив таке.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно із ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи;7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження на підставі частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України.
Суд звертає увагу сторін, що відповідно ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Судом встановлено, що відповідачі не мають зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд.
Абзацом 2 та 3 ч.7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Враховуючи що суддя Демидов В.О. у період з 15.01.2024 по 19.01.2024 перебував у відпустці, ухвалу у даній справі винесено у перший робочий день 22.01.2024.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
3. Запропонувати відповідачам у строк не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, подати суду відзив на позов, в порядку ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, з доданням доказів, що підтверджують обставини викладені в ньому, та докази направлення цих документів позивачу. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України. При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
4. Запропонувати позивачу у строк не пізніше п`ять днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати відповідь на відзив в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України, копію якого направити відповідачу в той самий строк, докази направлення надати суду разом з відповіддю на відзив.
5. Визначити відповідачам строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо такі будуть подані) - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
6. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.
Дата підписання ухвали 22.01.2024.
Суддя Владислав ДЕМИДОВ
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116445078 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні