Ухвала
від 22.01.2024 по справі 357/12406/23
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/12406/23

1-кс/357/132/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2024 року слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого дізнавача СД Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ставищенського відділу Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023116280000091 від 08.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.358 КК України,-

У С Т А Н О В И В:

січня 2024 року до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання старшого дізнавача СД Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ставищенського відділу Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023116280000091 від 08.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.358 КК України.

Обставини, встановлені в ході досудового розслідування, згідно з клопотанням:

У невстановлені досудовим розслідуванням дату та час ФОП ОСОБА_5 , здійснив виготовлення технічної документації на земельну ділянку площею 3,4997 га, яка на праві власності належить ОСОБА_6 , надана їй згідно з розпорядженням ІНФОРМАЦІЯ_1 № 279 від 01.05.2007, зазначеного в державному акті на право власності на земельні ділянки, але відповідно архівної довідки, таке розпорядження не містить відомостей по надання земельної ділянки у власність зазначеній особі.

Допитаний з даного приводу представник потерпілого ОСОБА_7 у своїх показаннях підтвердив вищевикладене, при цьому зазначив, що на даний час зазначена земельна ділянка на підставі ухвали Сквирського районного суду № 376/2093/22 від 17.10.2022 перебуває у власності ОСОБА_8 , яка в свою чергу передала її в оренду ПП « ОСОБА_9 ».

Згідно з інформацією з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку встановлено, що право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3224255100:02:005:0002, площею 3,4997 га, яка розташована за адресою: Ставищенська селищна рада, Білоцерківський район, Київська область, зареєстрована 24.11.2022 за ОСОБА_8 , а органом який здійснив державну реєстрацію права є ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна встановлено, що право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3224255100:02:005:0002, площею 3,4997 га зареєстровано 24.11.2022 за ОСОБА_8 на підставі ухвали Сквирського районного суду № 376/2093/22 від 17.10.2022.

Згідно з листом ІНФОРМАЦІЯ_3 встановлено, що в архіві вказаного відділу другий примірник державного акту на право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3224255100:02:005:0002 серії ЯЖ № 239258 від 19.08.2008 відсутній, так як і записи у книгах реєстрації державних актів на право власності на землю та направо постійного користування землею, договорів оренди землі.

З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування матеріалів кримінального провадження, встановлення істини по справі, встановлення документів, на підставі яких здійснювалась реєстрація права власності на земельні ділянки та особу, яка подавала до державного реєстратора заяви на реєстрацію права власності на земельні ділянки, органу досудового розслідування необхідно здійснити тимчасовий доступ до реєстраційних справ.

Відомості про участь сторін при розгляді клопотання та фіксування судового процесу:

Старший дізнавач СД Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилась, подала заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала, просила задовольнити.

Особа, у володінні якої знаходяться документи представник ІНФОРМАЦІЯ_4 в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Зважаючи на положення ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розглядати клопотання за відсутності вищезазначених осіб, оскільки їх неявка не є перешкодою для розгляду вказаного клопотання.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Правове обґрунтування рішення:

Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, з огляду на таке.

Сектором дізнання Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023116280000091 від 08.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.358 КК України.

Відповідно до ст.21 Закону України «Про інформацію» та ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів (п.5 ч.2 ст.131 КПК України).

У відповідності до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

На підставі ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

За змістом рішення Конституційного суду України № 12 рп/2011 від 20 жовтня 2011 року визнаватися допустимими і використовуватися як докази в кримінальній справі можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства. Перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в кримінальному процесі та ухвалення законного і справедливого рішення у справі.

На підставі ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» зберігання реєстраційних справ у паперовій формі здійснюється виключно виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями за місцезнаходженням відповідного майна.

Відповідно до ч.6 ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за судовим рішенням.

Потреба в отриманні доступу до зазначених у клопотанні документів виникла у зв`язку з тим, що вказана документація самостійно або в сукупності з іншими доказами може мати суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення або встановлення осіб які його вчинили.

Як визначено у ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Дізнавач у своєму клопотанні довів наявність достатніх підстав вважати, що документи, зазначені у клопотанні, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 ), самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах.

Аналіз доданих до клопотання дізнавача документів свідчить, що є достатньо даних, які свідчать про те, що було вчинено кримінальне правопорушення. Дізнавачем доведено, що документи, які є предметом цього клопотання, можуть бути використані в якості доказів та мають суттєве значення для встановлення обставин події кримінального провадження, оскільки можуть підтвердити або спростувати такі обставини, що неможливо довести іншим способом. Також дізнавачем обґрунтована необхідність вилучення документів, а тому клопотання підлягає задоволенню з можливістю вилучення копій документів.

Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст.131, 132, 159, 160, 163, 164, 165, 166 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання старшого дізнавача СД Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ставищенського відділу Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023116280000091 від 08.06.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.358 КК України задовольнити.

Надати старшомудізнавачу БілоцерківськогоРУП ГУНПв Київськійобласті ОСОБА_3 дозвіл натимчасовий доступдо документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме реєстраційної справи в паперовій та електронній формах щодо державної реєстрації права приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 3224255100:02:005:0002, площею 3,4997 га, з можливістю вилучення їх копій.

Ухвала слідчого судді є обов`язкова для виконання ІНФОРМАЦІЯ_5 , що за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її винесення, тобто до 22 лютого 2024 року включно.

Відповідно ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення22.01.2024
Оприлюднено24.01.2024
Номер документу116446990
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів

Судовий реєстр по справі —357/12406/23

Ухвала від 22.01.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Гребінь О. О.

Ухвала від 22.01.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Гребінь О. О.

Ухвала від 02.11.2023

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Гребінь О. О.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Гребінь О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні