Дата документу 22.01.2024Справа № 554/7629/23 Провадження № 1-кс/554/1339/2024
У Х В А Л А
22 січня 2024 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава клопотання слідчого спеціальної поліції відділу СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 42023172690000022 від 07 червня 2023 року про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання щодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. камишлов свердловської області, рф, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, освіта вища, командира добровольчого формування Кременчуцької територіальної громади № 3, не судимого
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 364КК України,
в с т а н о в и в :
До провадження слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання про застосування щодо підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання із покладенням на нього процесуальних обов?язків, необхідність в чому обґрунтована наступним.
СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023172690000022 від 07 червня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що наказом командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України № 211 від 20 квітня 2022 року на підставі подання командира військової частини НОМЕР_1 Сил територіальної оборони від 16 квітня 2022 року та протоколу зборів ініціативної групи на посаду командира добровольчого формування Кременчуцької територіальної громади № 3 призначено ОСОБА_4 .
Відповідно до ст. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1449 «Про затвердження Положення про добровольчі формування територіальних громад», забезпечення матеріально-технічними засобами та фінансування діяльності добровольчих формувань здійснюються за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, а також з інших джерел, не заборонених законодавством.
У примітці до ст. 364 КК України зазначається, що службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Так, командиром добровольчого формування Кременчуцької територіальної громади № 3 ОСОБА_4 07 грудня 2022 року направлено запит № 94/1 до Кременчуцької міської ради Полтавської області щодо забезпечення особового складу вказаного добровольчого формування зимовим взуттям (берці) в кількості 122 штук.
В подальшому, 17 лютого 2023 року між командиром добровольчого формування Кременчуцької територіальної громади № 3 ОСОБА_4 з однієї сторони та міським головою Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_7 укладено акт прийому-передачі матеріальних цінностей № 16 (комплект тактичного взуття (берці), в якому у відповідності до висновку експерта № 3522 за результатами проведення судової-почеркознавчої експертизи підпис від імені ОСОБА_4 у графі «Командир Кременчуцького добровольчого куреня Андрій ЧУЙКО» акту прийому-передачі матеріальних цінностей № 16 від 17 лютого 2023 року виконаний ОСОБА_4 .
На підставі вищевказаних укладених документів 17 березня 2023 року під час засідання позачергової ХІХ сесії міської ради VIII скликання Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області ухвалено рішення «Про затвердження актів приймання-передачі майна комунальної власності та продуктів харчування».
Так, ОСОБА_4 , розуміючи що йому буде передано 122 пари тактичного взуття, домовився із командиром громадського формування українського козацтва з охорони громадського порядку і державного кордону «Соколи Полтавщини» (код ЄДРПОУ 34169769) ОСОБА_8 про незаконну передачу 62 пар тактичного взуття на потреби останнього громадського формування, на що ОСОБА_8 погодився.
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для громадського формування українського козацтва з охорони громадського порядку і державного кордону «Соколи Полтавщини», всупереч інтересам служби, протиправно передав 62 пари тактичного взуття марки «Vogel», вартість яких у відповідності до висновку експерта № СЕ-19/117-23/15954-ТВ станом на 17 лютого 2023 року становить 228924,46 грн.
Отже, після виконання всіх дій по передачі 62 пар тактичного взуття марки «Vogel», командиром добровольчого формування Кременчуцької територіальної громади № 3 ОСОБА_4 завдано матеріальної шкоди Кременчуцькій міській раді Кременчуцького району Полтавської області на загальну суму 228924,46 грн.
В ході досудового розслідування кримінального провадження 19 січня 2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, як зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди державним інтересам.
З метою забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчинити новий злочин і перешкоджати кримінальному провадженню, слідчий просить застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, поклавши на нього передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України процесуальні обов`язки.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 підтримав клопотання в повному обсязі та просив його задовольнити з мотивів, наведених у ньому. Вказав, що підозра у вчиненні ОСОБА_4 інкримінованого кримінального правопорушення є обґрунтованою та підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, які надані суду, зокрема: рапортом оперативного співробітника УСР в Полтавській області ДСР НПУ про виявлення кримінального правопорушення; протоколом допиту свідка ОСОБА_9 13 червня 2023 року; протоколом допиту свідка ОСОБА_10 від 08 серпня 2023 року; протоколом обшуку від 08 вересня 2023 року за місцем розташування ДФТГ № 3 м. Кременчук; протоколом обшуку від 08 вересня 2023 року за місцем розташування Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області; актом прийому-передачі матеріальних цінностей № 16 від 17 лютого 2023 року; протоколом огляду документів від 12 вересня 2023 року; висновком експерта № СЕ-19/117-23/15954-ТВ від 19 жовтня 2023 року; висновком експерта № 3522 від 06 грудня 2023 року; актом перевірки стану та наявності речового майна, яке було видано для використання особовому складу ДФТГ № 3 від 16 листопада 2023 року; іншими доказами в їх сукупності.
Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник - адвокат ОСОБА_5 , кожен окремо, не заперечували проти задоволення клопотання.
Заслухавши думку учасників судового провадження, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.
Запобіжні заходи відповідно до положень ст. 131 КПК України застосовуються з метою досягнення дієвості кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Згідно ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов?язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.
Так, слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42023172690000022 від 07 червня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
19 січня 2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Оцінивши надані стороною обвинувачення докази, слідчий суддя приходить до висновку, що з матеріалів клопотання, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу, вбачається наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
При цьому суд виходить з установленого правила про те, що обґрунтованість підозри - це не акт притягнення особи до відповідальності, а сукупність даних, які переконують об?єктивного спостерігача, що особа могла бути причетною до вчинення конкретного злочину. Таким чином, при вирішенні питання доцільності обрання підозрюваному запобіжного заходу слідчим суддею перевіряється лише наявність вагомих доказів, що можуть свідчити про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення. Питання щодо доведеності чи недоведеності вини підозрюваного не є предметом розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу.
Крім того, слідчий суддя вважає, що в ході судового розгляду клопотання знайшли своє об?єктивне підтвердження наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, на які посилаються слідчий та прокурор, зокрема переховуватися від органів досудового розслідування та суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Відповідно до ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст. 177 КПК України, суд враховує дані про особу підозрюваного в їх сукупності, в тому числі, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що йому загрожує у разі визнання винним, вік та стан його здоров`я, міцність соціальних зв`язків в місці проживання, наявність в нього родини та утриманців, репутацію, майновий стан.
Згідно ч. 5 ст. 194 КПК України, якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов?язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов?язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов?язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.
На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність застосування щодо підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання, поклавши на нього на підставі положень ч. 5 ст. 194 КПК України процесуальні обов?язки: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду; не відлучатися за межі м. Кременчук Полтавської області без дозволу слідчого, прокурора та суду, залежно від стадії кримінального провадження; повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України і в`їзд в Україну.
З огляду на викладене, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 177, 178, 179, 184, 194, 196, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, поклавши на нього, строком до 19 березня 2024 року обов`язки: прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду; не відлучатися за межі м. Кременчук Полтавської області без дозволу слідчого, прокурора та суду, залежно від стадії кримінального провадження; повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України і в`їзд в Україну.
Попередити підозрюваного ОСОБА_4 , що в разі невиконання покладених згідно ухвали слідчого судді обов`язків, до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід та може бути накладено грошове стягнення.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого спеціальної поліції відділу СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 .
Копію ухвали вручити учасникам судового провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 22 січня 2024 року о 17 годині.
Слідчий суддя ОСОБА_11
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116448046 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні