Справа № 761/312/24
Провадження № 1-кс/761/957/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2024 року місто Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні судуклопотанняпрокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні№42022090000000017 від 22.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 205-1 КК України,
В С Т А Н О В И В :
До слідчого судді Шевченківського районного суду м.Києва надійшло клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №42022090000000017 від 22.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 205-1 КК України, а саме: на речові докази у кримінальному провадженні, які були тимчасово вилучені за результатами проведення обшуку нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 28.11.2023 року.
Клопотання мотивоване тим, що Офісом Генерального прокурора забезпечується нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022090000000017 22.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 205-1 КК України, досудове розслідування, в якому здійснюється детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України.
В ході досудового розслідування встановлено, що згідно наявних матеріалів досудового розслідування встановлено, що у період із 2022 року по теперішній час на території м. Києва, Київської області та Чернівецької області організували механізм ввезення на територію України контрафактних тютюнових виробів без марок акцизного податку, у подальшому невстановлені особи здійснюють незаконне зберігання, транспортування з метою збуту контрафактних підакцизних товарів, а саме: електронних сигарет, рідин для електронних сигарет, які в подальшому збувають на території України, у тому числі у м. Києві, Київської області та Чернівецької області.
Проведеними заходами перевірки встановлено, що торгівельне приміщення мережі «UVAPE», в якому зберігаються та збуваються підакцизні товари (електронні сигарети, нікотиновмісні рідини, що використовуються в електронних сигаретах) без відповідної ліцензії та без марок акцизного податку знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
28.11.2023 за ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва надано дозвіл на проведення обшуку нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання і вилучення незаконно виготовлені підакцизні товари електронні сигарети, тютюн для кальяну, обладнання що забезпечує масове виробництво підакцизних товарів, фурнітури, упаковок, сировини для виготовлення рідин, які використовуються в електронних сигаретах, документів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів та сировини, тютюну для кальяну та інших незаконно виготовлених підакцизних товарів, підакцизні товари із маркою акцизного податку із ознаками підробки, чорнових записів та інших речей та документів, які можуть мати значення для даного кримінального провадження.
19.12.2023 на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста за адресою: м. Київ, проспект Глушкова Академіка, буд. 31А було проведено обшук з метою відшукання та вилучення незаконно виготовлені підакцизні товари електронні сигарети, тютюн для кальяну, обладнання що забезпечує масове виробництво підакцизних товарів, фурнітури, упаковок, сировини для виготовлення рідин, які використовуються в електронних сигаретах, документів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів та сировини, тютюну для кальяну та інших незаконно виготовлених підакцизних товарів, підакцизні товари із маркою акцизного податку із ознаками підробки, чорнових записів та інших речей та документів, які можуть мати значення для даного кримінального провадження.
За результатами проведення обшуку в нежитловому приміщенні, яке використовується мережею «UVAPE» за адресою: м. Київ, проспект Глушкова Академіка, буд. 31А, було виявлено та вилучено перелік майна.
Вказали, що виявлені та тимчасово вилучені в ході обшуку предмети схожі на рідини для електронних сигарет а також на інгредієнти для виготовлення таких рідин, а також устаткування для їх виготовлення, а технічні засоби та чорнові записи, ознаки предметів, які використовувались для ведення обліку незаконно придбаної, виготовленої та реалізованої підакцизної продукції.
За вилученими під час обшуків електронними сигаретами та рідинами (рідинами для електронних сигарет) призначено комплексну судову експертизу матеріалів, речовин та виробів, технічна експертиза, для отримання інформації про склад вказаних рідин, чи є надані на дослідження об`єкти підакцизними товарами та яким визначальним характеристикам у відповідності до УКТ ЗЕД відповідають вказані рідини, що може бути використана як доказ у кримінальному провадженні.
За вилученими під час обшуків технічними пристроями призначено судову комп`ютерно технічну експертизу, для отримання, аналізу інформації, яка в них міститься та може бути використана як доказ у кримінальному провадженні.
За виявленими документами, після їх детального огляду та аналізу даних, які у них містяться, планується призначити судові економічну, технічну, почеркознавчу експертизи.
Вилучені в ході обшуку документи, предмети та майно, в собі містить дані, як підлягають встановленню, а факт вилучення даних речей відноситься до однієї з обставин, що складають подію злочину, а відтак підлягають доказуванню відповідно до ст. 91 КПК України.
20.12.2023 вилучені в ході обшуку документи, предмети та майно були оглянуті та їх визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.
З метою забезпечення схоронності вказаних речових доказів, враховуючи, що з матеріалів досудового розслідування кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказане майно, яке вилучене за адресою: м. Київ, проспект Глушкова Академіка, буд. 31А, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, необхідно накласти арешт на вказане тимчасово вилучене майно.
Прокурор клопотання підтримав в повному обсязі.
Власник тимчасово вилученого майна в судове засідання не з`явився про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Представник власника майна ТОВ «Лекріз», ТОВ «ЗЕНТОС» - адвокат ОСОБА_4 на адресу суду направив письмові заперечення, вказав, що майно не належить ТОВ «Лекріз», належить іншим суб`єктам господарської діяльності.
Дослідивши доводи щодо підстав накладення арешту на майно, копії матеріалів кримінального провадження, надані в обґрунтування доводів клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
Так, Офісом Генерального прокурора забезпечується нагляд за додержанням законів у формі процесуального керівництва під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні №42022090000000017 22.04.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 205-1 КК України, досудове розслідування в якому здійснюється детективами Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України.
28.11.2023 за ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва надано дозвіл на проведення обшуку нежитлових приміщень за адресою: м. Київ, проспект Глушкова Академіка, буд. 31А, з метою відшукання і вилучення незаконно виготовлені підакцизні товари електронні сигарети, тютюн для кальяну, обладнання що забезпечує масове виробництво підакцизних товарів, фурнітури, упаковок, сировини для виготовлення рідин, які використовуються в електронних сигаретах, документів щодо придбання та реалізації незаконно виготовлених підакцизних товарів та сировини, тютюну для кальяну та інших незаконно виготовлених підакцизних товарів, підакцизні товари із маркою акцизного податку із ознаками підробки, чорнових записів та інших речей та документів, які можуть мати значення для даного кримінального провадження.
19.12.2023 на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста за адресою: м. Київ, проспект Глушкова Академіка, буд. 31А, де здійснює господарську діяльність ТОВ «Лекріз», було проведено обшук з метою відшукання та вилучення вказаного майна, яке вилучене в ході обшуку.
Постановою детектива Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України ОСОБА_5 від 20.12.2023 зазначене майно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні.
Відповідно до положень ст.170 КПК України майно, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину може бути арештоване на підставі рішення слідчого судді. Арешт майна може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться чи зберігаються в банках або інших фінансових установах. Арешт майна може бути застосований з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
У відповідності до п. 2 ч. 5 ст. 171 КПК України встановлено, що у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
При вирішенні клопотання сторони обвинувачення, слідчий суддя враховує, що закон не вимагає, щоб докази на підтвердження вчинення кримінального правопорушення були повними та достатніми на даній стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого кримінального правопорушення. Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість у тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно застосувати зазначений вид заходу забезпечення кримінального провадження з метою досягнення дієвості цього провадження та уникнення негативних наслідків.
За викладених обставин та відповідних норм кримінального процесуального законодавства, слідчий суддя приходить до переконання, що матеріалами клопотання обґрунтовано та в судовому засіданні встановлено необхідність застосування на даній стадії досудового розслідування, такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, тимчасово вилученого під час проведення обшуку, з метою уникнення можливості його відчуження, забезпечення збереження речових доказів, які були засобами вчинення злочинів, та залишили на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, слідчий суддя приходить до висновку, що у випадку його незастосування, це може призвести до наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню, а тому це є необхідною умовою досягнення дієвості даного кримінального провадження.
Вирішуючи питання про накладення арешту, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Так, приймаючи до уваги викладене, стадію досудового розслідування, та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, фактичні обставини кримінального провадження, даних про призначення експертного дослідження вилучених речей, слідчий суддя з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення та відчуження майна, яке відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, та визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні постановою слідчого, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для накладення арешту на майно у даному кримінальному провадженні.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 98, 170-173, 309, 395, 532 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотанняпрокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арешт на речові докази у кримінальному провадженні, які були тимчасово вилучені за результатами проведення обшуку нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 28.11.2023, а саме:
1. Грошові кошти на загальну суму 76 146 гривень, які поміщено до полімерного пакету, який опечатано біркою з підписами детектива та понятих. Доступ до вмісту пакету, без його пошкодження, не можливий.
2. Системний блок HP Compac 8000. Серійний номер СZC03993ML, який поміщено до полімерного пакету, який опечатано біркою з підписами детектива та понятих. Доступ до вмісту пакету, без його пошкодження, не можливий.
Полімерні флакони з рідинами невідомого походження, з наступними написами:
3. Добавка ароматична харчова «ФЛАВОРЛАБ FL350» (в асортименті) 61 шт.
4. Ароматизатор «Wick Wire» - 4 шт.
5. Гліцерин харчовий «ФЛАВОРЛАБ ПАФФ FL350» - 59 шт.
6. Гліцерин «Clycerin» - 1 шт.
7. Підсилювач міцності (3 мл) 1 шт.
8. Гліцерин «Octolab» - 3 шт.
9. Добавка ароматична «Octolab» - 1 шт.
10. Ароматизатор харчовий «Troublemarket» - 7 шт.
11. Ароматизатор харчовий «Солтігінг» - 17 шт.
12. Гліцерин «ФЛАВОРЛАБ ПАФФ» - 4 шт.
13. Нікобустер «Chill lab mega» - 1 шт.
14. Нікобустер «Soft nicotine» - 58 шт.
15. Нікотин «ФЛАВОРЛАБ» - 49 шт.
16. Комплект «BALON», який містить у собі нікобустер 1 шт., гліцерин 1 шт., ароматизатор 1 шт.
17. Ароматизатор без маркувань 17 шт.
18. Нікотин «Octobar» - 5 шт.
19. Гліцерин «Saltiking» - 14 шт.
20. Нікотин «Flavorlab» - 14 шт.
21. Нікотин ампулами (без маркування) 78 шт.
22. Гліцерин «Glycerina vegetable» -8 шт.
23. Ароматизатор «Flip» - 15 шт.
24. Гліцерин «ІНФІНІТІ» - 3 шт.
25. Ароматизатор «Twisted» - 2 шт.
26. Ароматизатор «Facked Lab» - 2 шт.
27. Ароматизатор «Juice ap» -1 шт.
28. Нікотин 6 шт. (ймовірно використані).
29. Нікобустер 4 шт. (ймовірно використані).
Документи:
1. Фіскальний звіт за 16.12.2023.
2. Фіскальний звіт за 16.12.2023.
3. Фіскальний звіт за 17.12.2023.
4. Фіскальний звіт за 15.12.2023.
5. Фіскальний звіт за 17.12.2023.
6. Фіскальний звіт за 15.12.2023.
7. Опис номенклатури товару від 09.11.2022.
8. Опис номенклатури товару від 27.01.2023.
9. Опис номенклатури товару від 30.12.2023.
10. Опис номенклатури товару від 14.12.2023.
11. Опис номенклатури товару від 05.10.2022.
12. Опис номенклатури товару від 27.01.2023.
13. Видатковий ордер на товари № 1760 від 04.11.2022.
14. Видатковий ордер на товари № 1744 від 02.11.2022.
15. Інвентаризація товарів № 9 від 05 січня 2023.
16. Інвентаризація товарів № 284 від 21 грудня 2022.
17. Інвентаризація товарів № 20 від 10 січня 2023.
18. Інвентаризація товарів № 203 від 14 листопада 2022.
19. Інвентаризація товарів № 295 від 26 грудня 2022.
20. Бланк отримування готівки за 10-17.11.
21. Бланк здачі готівки з 26.11.2022 по 25.01.2023.
22. Згода ОСОБА_6 на обробку персональних даних від 08.11.2023.
23. Ознайомлення ОСОБА_6 з посадовою інструкцією, правилами внутрішнього трудового розпорядку, первинним інструктажем з охорони праці., первинним інструктажем з пожежної безпеки.
24. Два аркуші паперу, з датами виручки.
25. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно ТОВ «КОМПАНІЯ «БУДІВНИЦТВО ТА ІНВЕСТИЦІЇ».
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення
Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116450595 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Хардіна О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні