Справа № 346/6651/23
Провадження № 2/346/537/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 січня 2024 р.м. Коломия
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Коваленко Д.С., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 (останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_2 ), якою просить розірвати шлюб, зареєстрований 15 липня 2012 року у виконавчому комітеті Струпківської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області, актовий запис № 9 та залишити проживати із ним дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
З юридичної точки зору, остання позовна вимога, по своїй суті, є вимогою про визначення місця проживання дітей із батьком, і суд розглядає її саме так. За положеннями пункту 4 частини 3 статті 175 ЦПК України, позовні вимоги - це спосіб захисту прав та інтересів позивача, і у даному випадку таким способом може бути саме визначення місця проживання дитини (з батьком чи матір`ю), що є логічним у випадку розірвання шлюбу, бо до цього діти проживали з обома батьками, а тепер коли один з них бажає розірвати шлюб, цілком зрозуміло, що є необхідність визначення місця проживання дітей, як пов`язаної вимоги з підставою та предметом позову про розірвання шлюбу.
І суд не може проявити формалізм у цьому питанні, оскільки питання визначення місця проживання дітей, пов`язаний не тільки з правом позивача на проживання дітей саме із ним, а й з правом дітей на врахування їх найкращих інтересів та їх забезпечення судом, як це вимагається від усіх судів частиною 1 і 2 статті 3 Конвенції про права дитини (яка ратифікована Україною) щодо усіх питань, які стосуються дитини, а положення Конвенції мають пріоритет на національними законами, в силу положень ч.2 ст. 19 Закону України "Про міжнародні договори України".
Що означає зважений і дуже серйозний підхід суду у всіх питаннях, які стосуються дітей, а особливо у такому питанні, як визначення її місця проживання з одним із батьків, оскільки це є визначальним у подальшому житті дітей на багато років наперед, і безпосередньо впливає на багато інших прав їх батьків: стягнення аліментів з того з них, хто проживає окремо, якщо батьки не домовляться про це самостійно, а також про спосіб і порядок їх виховання тим з батьків, хто буде проживати окремо від дитини.
Відповідно із вказаних мотивів та правових підстав, а також з огляду на частину 4 та частину 5 статті 19 Сімейного кодексу України за якими, при розгляді судом спорів щодо місця проживання дитини, участь органу опіки та піклування є обов`язковою, суд переконаний у тому, що провадження у справі слід відкрити, але до участі у справі слід залучити Виконавчий комітет Коршівської сільської ради, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, як орган опіки та піклування, для надання ним висновку щодо місця проживання дітей.
І, на виконання положень частини 5 статті 19 Сімейного кодексу України та частини 4 статті 181 ЦПК України, третій особі необхідно встановити строк, який дозволить їй підготувати письмовий висновок.
В силу положень частини 4статті 274 ЦПК України, в порядку спрощеного провадження не можуть бути розглянуті справи, у спорах, що виникають із сімейних правовідносин, крім розірвання шлюбу. Тож оскільки крім вимоги про розірвання шлюбу, позивач просить вирішити спір щодо місця проживання дитини, суд призначає підготовче судове засідання.
Таким чином, керуючись статтями2,19,23,27,28,34,42,43,48,49,60,62,83,174-177,178-180,184-187,258-261,274-279,351-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
Залучити Виконавчий комітетКоршівської сільської ради, до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовчесудове засіданняна 06 березня 2024 року, 11 годину, у приміщенні зали судових засідань Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області (м. Коломия, проспект Михайла Грушевського, будинок 29, кабінет № 9).
У судове засідання викликати учасників справи: позивача, відповідача та третю особу.
Встановити відповідачу строк у 15 днів, від дня вручення ухвали, протягом якого відповідач має право подати до суду відзив на позов. Роз`яснити відповідачу, що якщо він подає відзив на позов, то він повинен одразу подати всі докази, що його підтверджують. Якщо доказ не може бути поданий, відповідач повинен зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано разом з відзивом; докази, які підтверджують, що відповідач здійснив всі залежні від нього дії, спрямовані на отримання доказу. Роз`яснити відповідачу, що копію відзиву на позов та копії всіх доданих до відзиву доказів, що подаються до суду, він зобов`язаний заздалегідь надіслати або надати позивачу та третій особі, а суду, разом із відзивом на позов та доданими до нього доказами, документи, що підтверджують надіслання (надання) копії відзиву, з копіями доказів, позивачу та третій особі. Роз`яснити відповідачу, що суд не бере до уваги докази, що подані відповідачем до суду, у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій позивачу та третій особі, крім випадку, якщо такі докази є у позивача або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі або є публічно доступними.
Встановити третійособі строкдо 01 березня 2024 року, протягом якого вона зобов`язана подати до суду письмовий висновокщодо розв`язанняспору,разом здоказами,що йогопідтверджують. Висновок подається у порядку, передбаченому цієї ухвалою для відзиву на позов.
Встановити позивачу строк у 5 днів, з дня отримання відзиву на позов та висновку третьої особи, протягом якого він має право подати до суду відповідь на відзив і пояснення та докази, що їх підтверджують. Роз`яснити позивачу, що у випадку подання відповіді на відзив та пояснень, до подання їх до суду, він зобов`язаний заздалегідь направити відповідачу та третій особі копію відповіді на відзив і пояснень та копії всіх доказів, що до них будуть додаватись, а суду, разом із відповіддю на відзив і поясненнями та доданими до них доказами, документи, що підтверджують надіслання (надання) копій цих документів відповідачам та третій особі.
Встановити відповідачу строк у 5 днів, з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати до суду заперечення на відповідь та докази, що їх підтверджують. Роз`яснити відповідачу, що у випадку подання заперечення, до подання його до суду, він зобов`язаний заздалегідь направити позивачу та третій особі копію заперечення та копії всіх доказів, що до них додаються, а суду, разом із запереченням на відповідь та доданими до них доказами, документи, що підтверджують надіслання (надання) копій цих документів позивачу та третій особі.
Повідомити учасників справи про постановлення цієї ухвали шляхом надіслання на їх поштову адресу копії цієї ухвали, а також про те, що вони мають право отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади України: http://court.gov.ua/fair/ .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвалане можебути оскарженаокремо відрішення суду.
Суддя: Коваленко Д. С.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116453211 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Коваленко Д. С.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Коваленко Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні