У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 січня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/72/24 Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., розглянув матеріали позовної заяви від 28.12.2023 № 54-75-8381вих-23 54-11091-23
за позовом: Заступника керівника Прилуцької окружної прокуратури в інтересах держави,
вул. В`ячеслава Чорновола, 50 А, м. Прилуки, 17500;
в особі позивача: Чернігівської обласної державної адміністрації,
вул. Шевченка, 7, м. Чернігів, 14000;
до відповідача: Ічнянської міської ради,
вул. Т.Г. Шевченка, 1, м. Ічня, Прилуцький район, Чернігівська область, 16703;
предмет спору: про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою
без повідомлення (виклику) сторін
15.01.2024, Заступником керівника Прилуцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі позивача - Чернігівської обласної державної адміністрації поданий позов до Ічнянської міської ради з проханням усунути перешкоди власнику державі в особі Чернігівської обласної державної адміністрації у користуванні та розпорядженні земельною ділянкою площею 8,5252 га з кадастровим номером 7421789000:02:001:0384 шляхом:
- скасування в Державному земельному кадастрі державної реєстрації земельної ділянки площею 15,6481 га з кадастровим номером 7421789000:02:001:0384;
- скасувати в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію прав власності на земельну ділянку з кадастровим номером 7421789000:02:001:0384 площею 15,6481 га за територіальною громадою в особі Ічнянської міської ради Прилуцького району Чернігівської області (реєстраційний номер об`єкту нерухомого майна 2299142174217);
- зобов`язати Ічнянську міську раду повернути земельну ділянку площею 15,6481 га з кадастровим номером 7421789000:02:001:0384 державі в особі Чернігівської обласної державної адміністрації.
Позов мотивований тим, що земельна ділянка за кадастровим номером 7421789000:02:001:0384 площею 15,6481 га, в межах якої розташована частина пам`ятки археології місцевого значення поселення Щурівка-3 (охоронний № 2253-Чр), є об`єктом історико-культурного призначення і може перебувати виключно в державній власності.
У прохальній частині позовної заяви прокурором заявлене клопотання про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА (на стороні позивача) та Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області (на стороні відповідача).
Суд дослідив матеріали позовної заяви від 28.12.2023 № 54-75-8381вих-23 54-11091-23 з доданими до неї документами та дійшов висновку про залишення позову без руху враховуючи наступне.
Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) встановлені загальні вимоги до форми та змісту позовної заяви.
Зокрема, за п. 5 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів на підтвердження вказаних обставин.
Відповідно до частини 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За частиною 2 статті 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надане право звернутись до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Суд установив, що наведені вимоги прокурором при подачі до суду позовної заяви не дотримані.
Заявлена прокурором вимога про скасування в Державному земельному кадастрі державної реєстрації земельної ділянки площею 15,6481 га з кадастровим номером 7421789000:02:001:0384, мотивована тим, що внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру та формування її як об`єкта цивільних прав з цільовим призначенням «землі сільськогосподарського призначення» створює ризики пошкодження та / або знищення пам`ятки археології.
Натомість прокурор не надав до матеріалів справи витяг з Державного земельного кадастру на підтвердження державної реєстрації спірної земельної ділянки з віднесенням її до складу земель сільськогосподарського призначення (за цільовим призначенням).
Тобто, позов поданий з порушенням вимог п. 5 частини 3 статті 162 ГПК та частини 2 статті 164 ГПК України.
Одночасно суд вважає за доцільне зазначити, що в прохальній частині позовної заяви прокурором наведені відмінні відомості в частині площі спірної земельної ділянки.
Відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовна заява подана без додержання вимог викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням зазначеного, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати прокурору строк у 10 календарних днів, з дня її вручення, для усунення виявлених недоліків.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Прокурору, протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання даної ухвали засобами електронного зв`язку через підсистему Електронний суд, усунути виявлені недоліки позовної заяви від 28.12.2023 № 54-75-8381вих-23 54-11091-23.
3. Роз`яснити прокурору, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, в разі неусунення ним недоліків позовної заяви в установлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із нею.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала складена та підписана 22.01.2024.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://cn.arbitr.gov.ua/sud5028/.
Суддя А.В. Романенко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2024 |
Номер документу | 116454508 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Романенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні