Справа № 296/674/24
1-кс/296/421/24
УХВАЛА
Іменем України
23 січня 2024 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_5 про надання дозволу на обшук, що в межах кримінального провадження № 1202106000000556 від 24.12.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
23.01.2024 до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_5 про надання дозволу на обшук, що в межах кримінального провадження № 1202106000000556 від 24.12.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.199 КК України
Клопотання обгрунтовано тим, що СУ ГУНП в Житомирській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження № 1202106000000556 від 24.12.2021 року за ч.1 ст.199 КК України, за фактом, що невстановлені особи на території Житомирської області організували зберігання, з метою використання при продажу підакцизних товарів, підроблених марок акцизного податку.
В ході проведення досудового розслідування 18 січня 2024 року слідчим у кримінальному провадженні, було встановлено, що на території Житнього ринку міста Житомира (географічні координати 50.15.27.9"N 28.40.19.2"E) невстановлені особи здійснюють незаконне зберігання з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених тютюнових виробів, в тому числі без марок акцизного податку, зокрема цигарок «Marlboro Gold» на яких відсутня марка акцизного податку.
Необхідність у проведені обшукуу вказаних приміщеннях обумовлена метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також, відшукання знарядь кримінального правопорушення та майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, в тому числі виявлення та вилучення: підроблених марок акцизного податку, фальсифікованих тютюнових виробів та інших підакцизних товарів, сировини для їх виготовлення, обладнання для виготовлення підакцизної продукції та марок акцизного податку, обладнання для розфасування та упакування підакцизної продукції, грошових коштів отриманих від збуту підакцизних товарів, документів та чорнових записів, засобів мобільного зв`язку та комп`ютерної техніки (в тому числі планшетних комп`ютерів), флеш карт (в тому числі USB накопичувачів) та інших носіїв інформації на яких може міститися інформація щодо вчинення злочину, відеореєстраторів за допомогою яких ведеться відеофіксація в обшукуваному приміщенні та на прилеглій до нього території.
Приміщення з вивісками: «Тютюнові вироби», «ElfBar», «Chesterfeild», «Winston», розташоване за адресою: місто Житомир, територія Житнього ринку (географічні координати 50.15.27.9"N 28.40.19.2"E, яка розташоване між магазинами з вивіскою: «Лікеро-горілчані вироби» (розташований з правого боку від об`єкту) та магазином одягу (розташований з лівого боку від об`єкту) та належить підприємству облспоживспілки «ЖИТОМИРСЬКИЙ КООПЕРАТИВНИЙ РИНОК», код за ЄДРПОУ 01559123, місто Житомир, Майдан Житній Ринок, будинок 2.
З метою попередження знищення та зміни фактичних даних, які можуть міститися у речах та документах, які планується відшукати, їх неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, оскільки вони можуть бути спотворені або знищені, особами причетними до вчинення кримінального правопорушення.
Звернувшись з відповідним запитом слідчого або ухвалою слідчого судді на тимчасовий доступ до речей і документів, особи причетні до вчинення кримінального правопорушення будуть мати достатньо часу для приховання злочинної діяльності, підміни або знищення речей та документів, а тому слідчий звертається з клопотанням про надання дозволу саме на обшук.
Під час судового розгляду клопотання слідчий пояснив, що кримінальне провадження № 1202106000000556 за ч.1 ст.199 КК України розслідується з 24.12.2021 року, 18.01.2024 надійшов рапорт, що що на території Житнього ринку міста Житомира (географічні координати 50.15.27.9"N 28.40.19.2"E) невстановлені особи здійснюють незаконне зберігання з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених тютюнових виробів, в тому числі без марок акцизного податку, зокрема цигарок «Marlboro Gold» на яких відсутня марка акцизного податку, а тому необхідно провести обшук. Документування злочинної діяльності НСРД не документувалося.
Слідчий суддя, заслухавши доводи слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, дійшов наступного
Згідно ст. 30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше, як за вмотивованим рішенням суду.
Стаття 8 Європейської конвенції з прав людини гарантує право на повагу до житла, так, органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права інакше ніж згідно із законом і коли необхідно в демократичному суспільстві і в інтересах національної і громадської безпеки або економічного добробуту країни, з метою запобігання заворушенням і злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.
У відповідності до ч.1 ст.233 КПК України під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Разом з цим ч.2 ст.234 КПК України передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:1) було вчинено кримінальне правопорушення;2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Як вбачається з копії витягу з кримінального провадження, СУ ГУНП в Житомирській області, здійснює досудове розслідування кримінального провадження № 1202106000000556 від 24.12.2021 року за ч.1 ст.199 КК України, за фактом, в ході проведення експертного дослідження №ЕД-19/106-21/13036-ДД від 23.12.2021 встановлено, що що невстановлена особа підробляє марки акцизного податку, якими марковані сигарети з фільтром "Pull de Luxe ЧЕРВОНИЙ".
До клопотання долучено рапорт від 18.01.2023 з фототаблицею про те, що на території Житнього ринку м.Житомира здійснюється збут незаконно виготовлених тютюнових виробів, без марок акцизного податку.
Так ч.1 ст.199 КК України визначає, що за виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту, а також збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного податку, голографічних захисних елементів, підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі чи білетів державної лотереї передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Тобто саме одержанння чи підробленння марок акцизного податку, є кримінально карним, натомість жодних доказів вчинення кримінального правопорушення за ч.1 ст.199 КК України матеріали клопотання не містять, в рапорті вказано, що придбано пачку цигарок без акзизної марки, що може свідчити про вчинення іншого кримінально правопорушення, в зв`язку з чим клопотання не підлягає задоволенню.
Керуючись п.1 ч.2 ст.234 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні клопотання слідчого - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2024 |
Оприлюднено | 24.01.2025 |
Номер документу | 116471658 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Шкиря В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні