ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО НЕПЛАТОСПРОМОЖНІСТЬ
23 січня 2024 року Провадження № 03/903/1309/23
Господарський суд Волинської області у складі:
головуючого судді - Гарбара Ігоря Олексійовича
секретар судового засідання - Гандзілевська Яна Вікторівна
за участю боржника: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луцьку у приміщенні Господарського суду Волинської області матеріали по справі №903/1309/23 за заявою фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність,
В С Т А Н О В И В:
27.12.2023 ОСОБА_1 подав до суду заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, в якій просить суд:
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .
2. Звільнити боржника від грошових боргів.
3. Призначити керуючим реструктуризацією боргів ОСОБА_2 .
Згідно протоколу від 27.12.2023 автоматичний розподіл справи №903/1309/23 не відбувся. Не вистачало потрібної кількості суддів для розподілу справи.
29.12.2023 арбітражний керуючий Рабан М.Т. сформував в системі "Електронний суд" клопотання про участь у справі про банкрутство з додатками документів.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.01.2024 у справі №903/1309/23 визначено головуючого суддю Гарбара І.О.
03.01.2024 ОСОБА_1 подав до суду заяву, якою приєднав до матеріалів справи декларацію про майновий стан боржника за 11 місяців 2023 року.
Ухвалою суду від 03.01.2024 прийнято заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність до розгляду. Підготовче засідання призначено на 23.01.2024 о 12:15 год. Визнано особисту явку ОСОБА_1 в судове засідання обов`язковою.
В судовому засіданні боржник просив суд заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність задовольнити та відкрити провадження у справі про неплатоспроможність.
Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Згідно з приписами ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Заслухавши боржника, дослідивши у підготовчому засіданні матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
При цьому, грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Частиною 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо:
2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов`язань упродовж двох місяців;
3) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними;
4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
У відповідності до ч.3 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства до складу грошових вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Як слідує з матеріалів справи, ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ), як фізична особа звернувся до Господарського суду Волинської області із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність в порядку Книги четвертої Кодексу України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 1 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з`ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов`язані з розглядом заяви.
З матеріалів долучених до заяви, судом встановлено, що 13.03.2008 року між фізичною особою ОСОБА_1 та Рівненською філією Відкритого акціонерного товариства АБ «Укргазбанк» укладено Кредитний договір №29/08-Ж/02 за яким позичальник отримав суму кредиту в розмірі 50000,00 (п`ятдесят тисяч) доларів США, із сплатою процентів за користування кредитом, виходячи із 13% річних з кінцевим терміном погашення 12.03.2038 (а.с.9-11).
В зв`язку із порушенням Позичальником умов кредитного договору Банк звернувся до Луцького міськрайонного суду Волинської області із позовною заявою про стягнення заборгованості.
31.05.2010 Луцьким міськрайонним судом Волинської області проголошено рішення у справі №92-405/10, яким повністю задоволено позовні вимоги ПАТ АБ « Укргазбанк» та стягнуто із боржника ОСОБА_1 кредитну заборгованість в розмірі 49674,03 доларів США та нараховану неустойку в сумі 12 686,98 гривень (а.с.12-13).
З доводів боржника слідує, що між ПАТ АБ «Укргазбанк» та ОСОБА_1 укладено договір іпотеки, за яким в забезпечення виконання зобов`язань за Кредитним договором №29/08-Ж/02 від 28.08.2008 було передано наступне майно: квартира загальною площею 30,8 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 , яка в подальшому в зв`язку із несплатою боргу була реалізована Банком в рахунок погашення заборгованості за кредитним договором.
Надалі на виконання вищевказаного рішення суду відносно фізичної особи ОСОБА_1 державним виконавцем Ківерцівського відділу державної виконавчої служби у Луцькому районі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Косинською Н.В. було винесено Постанову про відкриття виконавчого провадження НОМЕР_4 від 24.05.2021 (а.с.14).
Фізична особа ОСОБА_1 вказує ,що припинив виконувати свої зобов`язання за вищевказаним кредитним договором із 31.05.2010.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться.
Отже, вищевикладеними обставинами справи, підтверджується обґрунтованість доводів фізичної особи ОСОБА_1 про наявність грошового зобов`язання в розумінні КУзПБ перед АБ «Укргазбанк» в розмірі 49674,03 доларів США, 12 686,98 гривень.
При цьому, боржник зазначає, що зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , у будинку, який належить ОСОБА_3 (мати), відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборони об`єктів нерухомого майна.
Боржник вказав, що станом на день розгляду справи він не є офіційно працевлаштованою особою на території України.
ОСОБА_1 не був зареєстрована фізичною особою -підприємцем та ніколи не здійснювала підприємницьку діяльність, а відповідно в Єдиному державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань відсутня будь - яка інформація щодо даного факту (а.с.17).
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, щодо ОСОБА_1 , то відомості з вищезазначених реєстрів підтверджують наявність арештів та заборон накладених державним виконавцем відділу ДВС Ківерцівського районного управління та Першим відділом ДВС ЛМУЮ (а.с.15).
Бернадіцкас Ю.І. зазначає, що у нього відсутні відкриті рахунки в банківських установах.
Підсумовуючи наведене, у фізичної особи ОСОБА_1 на праві власності відсутнє будь - яке рухоме чи нерухоме майно, а також грошові кошти в банківських чи фінансових установах.
ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягувався, не знятої чи не погашеної судимості, у тому числі непогашеної судимості за економічні злочини, не має та в розшуку не перебуває, що підтверджується відповідною Витягом з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості» №ВР-001689027 (а.с.16).
Вказав, що ленами сім`ї боржника є:
-син ОСОБА_4 - ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
- дружина ОСОБА_5 - ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
- мама ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_3 ,
- батько ОСОБА_6 - рік народження невідомий.
Дружина ОСОБА_5 володіє транспортним засобом: марка МАZDА, модель 6, тип універсал-В, сірого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 , 2006 року випуску.
Мама ОСОБА_3 відповідно до відомостей з державного реєстру речових прав та реєстру прав власності на нерухоме майно володіє наступним нерухомим майном:
- житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , загальною площею 88,6 м2.
- 1/2 земельної ділянки, кадастровий номер 0721888003:02:001:0266, площа 0,25 га;
- земельна ділянка, кадастровий номер відсутній, площа 0,67 га, земельна ділянка передана в оренду ТОВ «АГРОХОЛДИНГ «ЗОРЯ»;
- земельна ділянка, кадастровий номер 0721888000:03:000:1642, площа 1,31 га, передана в оренду ТОВ «АГРОХОЛДИНГ «ЗОРЯ»;
- земельна ділянка, кадастровий номер 0721888000:03:000:1865, площа 0,67 га, передана в оренду ТОВ «АГРОХОЛДИНГ «ЗОРЯ»;
- земельна ділянка, кадастровий номер 0721888000:03:000:2097, площа 1,80 га, передана в оренду ТОВ «АГРОХОЛДИНГ «ЗОРЯ»;
Додатково повідомив, що батько ОСОБА_6 розірвав шлюб із ОСОБА_3 , що відповідно підтверджується Свідоцтвом про розірвання шлюбу в якому зроблено запис 15 липня 2002 року за №450. Відтак, у божника відсутня будь-яка інформація про батька (в т.ч. його ІПН, дата народження та ін.).
В порядку п. 7 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства ОСОБА_1 повідомляє суд про невчинення ним протягом року до дня подання заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, правочинів щодо належного йому майна, цінних паперів, часток у статутному капіталі, транспортних засобів та угод на суму не менше 30 розмірів мінімальної заробітної плати (а.с.33).
Згідно частини 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства за наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
Згідно ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд постановляє ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, якщо:
1) відсутні підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність;
2) боржник виконав зобов`язання перед кредитором (кредиторами) у повному обсязі до підготовчого засідання суду;
3) боржника притягнуто до адміністративної або кримінальної відповідальності за неправомірні дії, пов`язані з неплатоспроможністю;
4) боржника визнано банкрутом протягом попередніх п`яти років.
В підготовчому засіданні судом не встановлено підстав для відмови у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність, перелічених у ч. 4 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, натомість встановлено підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а саме існують обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов`язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, суд вважає за доцільне її задовольнити.
На виконання ч. 4 ст. 116 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника долучено проект плану реструктуризації богів боржника.
Згідно з ч. 5 ст. 119 Кодексу питання введення процедури реструктуризації боргів боржника та призначення керуючого реструктуризацією, вирішується господарським судом в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
Пунктом 2-1 Прикінцевих та Перехідних Положень КУзПБ встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Частиною 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
ОСОБА_1 в заяві про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність просить суд керуючим реструктуризацією боржника призначити арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №309 від 28.02.2013, м. Луцьк, вул. Лесі Українки,52, пов.3, офіс 7, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ).
Арбітражний керуючий Рабан Микита Тарасович подав заяву про згоду на участь у справі в якості керуючого реструктуризацією. Арбітражний керуючий зазначила, що не є заінтересованої особою стосовно боржника, не має конфлікту інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власниками чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого), не здійснював раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження (а.с.61-79).
Відтак, суд з врахуванням приписів п. 2-1 Прикінцевих та Перехідних Положень КУзПБ, долучених до матеріалів справи документів керуючим реструктуризацією у справі призначає арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича.
Керуючись ст. 115, ст.ст. 119-121 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ).
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Керуючим реструктуризацією боржника ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) призначити арбітражного керуючого Рабана Микиту Тарасовича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №309 від 28.02.2013, м. Луцьк, вул. Лесі Українки,52, пов.3, офіс 7, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , ел.пошта: ІНФОРМАЦІЯ_4 ).
5. Заборонити боржнику - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) відчужувати майно.
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ).
7. Арбітражному керуючому Рабану М.Т.:
- подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 29.02.2024;
- підготувати та подати до господарського суду план реструктуризації боргів боржника до 22.03.2024.
8. Зобов`язати керуючого реструктуризацією Рабана М.Т. провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
9. Зобов`язати Головне управління ДПС у Волинській області надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника - ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ).
10. Зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника та суду інформацію про перетинання боржником ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) ІНФОРМАЦІЯ_5 , громадянство - Україна та членами його сім`ї:
- син - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянство - Україна;
- дружина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянство - Україна;
- мати - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянство - Україна;
- батько - ОСОБА_6 (дані не відомі), державного кордону за останні три роки.
11. Призначити попереднє судове засідання на "12" березня 2024 р. о 10:00 год.
Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Волинської області, (м.Луцьк, пр. Волі, 54а) в залі судових засідань №103.
12. Керуючому реструктуризацією Рабану М.Т. до наступного судового засідання подати суду звіт про поведену роботу.
Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника набирає законної сили з моменту її постановлення в порядку ч.8 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена у відповідності до ст.ст. 254, 255 ГПК України.
Повний текст ухвали виготовлено 23.01.2024.
Суддя І. О. Гарбар
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2024 |
Оприлюднено | 25.01.2024 |
Номер документу | 116478159 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: неплатоспроможність фізичної особи |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Гарбар Ігор Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні