Справа № 750/14346/23
Провадження № 2/750/126/24
У Х В А Л А
24 січня 2024 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:
судді - Маринченко О.А.,
секретар судового засідання - Шилова Ж.О.,
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву про затвердження мирової угоди в справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранс» про відшкодування моральної шкоди,
треті особи: Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «УСГ», Приватне акціонерне товариство «Страхове товариство «Гарантія»,
в с т а н о в и в :
28 вересня 2023 року ОСОБА_1 з використанням засобів поштового зв`язку звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранс», в якому просить стягнути 50000 грн. моральної шкоди, завданої в результаті ДТП.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 03 жовтня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в справі; справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 02 листопада 2023 року, яка занесена до протоколу судового засідання, задоволено клопотання представника відповідача та залучено до участі в справі в якості третьої особи Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «УСГ».
Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 11 грудня 2023 року, яка занесена до протоколу судового засідання, задоволено клопотання представника відповідача та залучено до участі в справі в якості третьої особи Приватне акціонерне товариство «СТ «Гарантія».
У судове засідання сторони не з`явилися, подали до суду спільну заяву, в якій просять затвердити мирову угоду, укладену між позивачем та відповідачем 23 січня 2024 року, за їх відсутності.
Представники третіх осіб у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені завчасно та належним чином.
На підставі частини другої статті 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
23 січня 2024 року позивачем ОСОБА_1 та відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю «Автотранс»» підписано мирову угоду.
Мирова угода відповідає чинному законодавству, стосується лише прав та обов`язків сторін, а також предмета позову.
Відповідно до частини сьомої статті 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Частиною першою статті 207 ЦПК України передбачено, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Згідно із частиною другою статті 207 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до частини четвертої статті 207 ЦПК України укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Згідно із частинами першою, другою статті 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Пунктом 5 частини першої статті 255 ЦПК України визначено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Відповідно до частини другої статті 256 ЦПК України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Умови мирової угоди не суперечать закону та не порушують прав, свобод чи інтересів інших осіб, у зв`язку з чим суд вважає за можливе її затвердити, а провадження у справі закрити.
Керуючись статтями 49, 207, 208, 255, 256, 258-261, 353, 354, 355 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Затвердити у справі за позовом ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранс» (місцезнаходження: вул. Громадська, 60, м. Чернігів; ідентифікаційний код 32284373) про відшкодування моральної шкоди, мирову угоду, укладену 23 січня 2024 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Автотранс» та ОСОБА_1 , на наступних умовах:
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Автотранс» зобов`язується сплатити ОСОБА_1 моральну шкоду за наслідками ДТП, яка мала місце 10 грудня 2022 року, в сумі 20000 грн. Сплата коштів буде проводитись на банківський рахунок ОСОБА_1 : банк КБ ПРИВАТБАНК, карта № НОМЕР_2 , за наступним графіком: строк сплати: 24 січня 2024 року 10000 грн.; до 01 березня (включно) 2024 року - 10000 грн.;
- сторони погоджуються, що після затвердження мирової угоди вони не будуть мати будь-яких претензій щодо предмету спору, який врегульовано мировою угодою;
- у разі невиконання Товариством з обмеженою відповідальністю «Автотранс» мирової угоди, ОСОБА_1 має право стягнути розмір шкоди в порядку, передбаченому законодавством.
Провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранс» про відшкодування моральної шкоди - закрити.
Роз`яснити сторонам наслідки закриття провадження у справі, передбачені частиною другою статті 256 ЦПК України, відповідно до якої, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом.
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2024 |
Оприлюднено | 25.01.2024 |
Номер документу | 116499661 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Маринченко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні