номер провадження справи 26/3/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
16.01.2024 Справа № 908/18/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали справи
кредитор Товариство з обмеженою відповідальністю Спай-Сервіс, код ЄДРПОУ 44441724 (03150 Україна, м. Київ, вул. Предславинська, буд. 35, корпус 21)
боржник Товариство з обмеженою відповідальністю Валь Торанс, код ЄДРПОУ 44699825 (69035 Україна, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 63)
Представники сторін: не з`явились
У підготовчому засіданні суду розглядається заява Товариства з обмеженою відповідальністю Спай-Сервіс, про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Валь Торанс.
До суду 11.01.2024 надійшов відзив боржника на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство в якому не заперечує проти відкриття провадження та просить розглядати справу за відсутності представника.
Представники сторін своїм правом на участь у судовому розгляді справи 16.01.2024. не скористалися, у судове засідання не з`явилися.
Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України за наявними в ній матеріалами.
Вивчивши матеріали справи, проаналізувавши діюче законодавство, суд
УСТАНОВИВ:
Згідно з положеннями ч.1 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
У відповідності до ч.2 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.
Так, з матеріалів справи вбачається, що заборгованість боржника перед кредитором складає 213 000,00 грн.
25.07.2023 року між ТОВ «Валь Торанс» (Клієнт) та ТОВ «Спай-Сервіс» (Виконавець) було укладено Договір про надання юридичних послуг № 25-07/23 (далі- Договір), відповідно до умов якого:
- Виконавець зобов`язується за замовленням Клієнта гадати йому послуги у сфері права, надалі - послуги, а Клієнт зобов`язується приймати надані послуги та оплачувати їх.(п. 1.1. Договору);
- Метою цього Договору є ефективне і якісне юридичне супроводження господарської діяльності Замовника, засноване на принципах: оперативності, законності, конфіденційності. Сторони при виконанні цього Договору керуються принципами сумлінності, розумності, належного виконання взятих на себе зобов`язань і виходять з довірчого характеру у правовідносинах, що визначені цим Договором (п.1.2. Договору);
- Перелік юридичних послуг визначено п. 2.1. Договору;
- За надані послуги Клієнт сплачує Виконавцеві винагороду. Розмір винагороди узгоджується сторонами у додаткових угодах до цього Договору (п. 4.1. Договору);
- Загальна вартість послуг за цим Договором складається із вартості всіх додаткових угод до нього (п. 4.2. Договору);
- Факт надання відповідних послуг з боку Виконавця засвідчується Актами прийому- передачі наданих послуг. Акт прийому передачі наданих послуг підписується Сторонами після надання послуг та є невід`ємною частиною цього Договору (п. 4.3. Договору);
- Виплата винагороди Виконавцеві Замовником здійснюється не пізніше 10 робочих днів з дня підписання Акту прийому-передачі наданих послуг (п 4.4. Договору);
- Цей договір набуває чинності з « 25» липня 2023 року і діє до « 29» вересня 2023 року (п. 5.1.Договору)
Пунктом 2 Додаткової угоди № 1 до договору про надання юридичних послуг № 25-07/20 сторони узгодили, що Клієнтом замовлено у Виконавця перелік юридичних послуг за період з 25.07.2023 по 29.09.2023.
Виконавцем, на виконання умов договору були надані юридичні послуги згідно переліку визначеному Додатковою угодою № 1 на загальну суму 213 000 (двісті тринадцять тисяч) грн. 00 коп., що підтверджується відповідним актом про надання послуг від 29.09.2023.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов закону, інших правових актів, договору, а за відсутністю таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з частиною 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
В порушення взятих на себе зобов`язань, передбачених Договором (п. 4.4.), Клієнт за надані послуги розрахунків не провів. Отже, заборгованість ТОВ «Валь Торанс» перед ТОВ «Спай-Сервіс» складає 213 000 (двісті тринадцять тисяч) грн. 00 коп.
Отже, загальний розмір заборгованості становить 213 000,00 грн.
Заборгованість боржника перед кредитором до цього часу не погашена.
Судом визнаються зазначені грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника.
Вищевказані факти свідчать про наявність підстав для відкриття провадження справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Валь Торанс.
За таких обставин, суд вважає за необхідне відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Валь Торанс, визнати вимоги кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю Спай-Сервіс до боржника у розмірі 213 000,00 грн, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, процедуру розпорядження майном боржника, та призначити розпорядника майна боржника.
Відповідно до п. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
До заяви кредитора долучено заяву про надання згоди на участь у цій справі арбітражного керуючого Шимана Євгена Олександровича.
Розглянувши кандидатуру арбітражного керуючого Шимана Є.О., надану в заяві інформацію, додані до заяви копії документів, суд дійшов висновку, що ця кандидатура відповідає встановленим Кодексом України з процедур банкрутства вимогам.
За таких обставин, розпорядником майна боржника у даній справі призначається арбітражний керуючий Шиман Євген Олександрович (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1747 від 05.11.2015; адреса: 49005, м. Дніпро, пл. Соборна, буд. 1Б, прим. 304).
За положеннями ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду (ч.1 ст.30 Кодексу).
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. (ч.2 ст.30 Кодексу).
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі. (ч.2 ст.30 Кодексу).
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення) (ч.2 ст. 30 Колексу).
За правилами ч.8 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається, між іншим, про встановлення розміру винагороди розпорядника майна та джерела її сплати.
У відповідності до приведених норм Кодексу України з процедур банкрутства, враховуючи відсутність у справі відомостей про середньомісячну заробітну плату керівника боржника за останні 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, слід встановити розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником (ТОВ Спай-Сервіс) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області, за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, згідно з ч. 2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.
У відповідності до ч.9 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Керуючись ст.ст.2, 28, 30, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 3, 12, 20, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Валь Торанс, код ЄДРПОУ 44699825 (69035 Україна, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 63).
Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Спай-Сервіс до боржника у розмірі 213 000,00 грн основного боргу, 30 280,00 грн судового збору за подання до суду заяви, 60 300,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого.
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ввести процедуру розпорядження майном боржника.
Розпорядником майна боржника призначити арбітражного керуючого Шимана Євгена Олександровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1747 від 05.11.2015; адреса: 49005, м. Дніпро, пл. Соборна, буд. 1Б, прим. 304).
Зобов`язати розпорядника майна Шимана Є.О. надавати суду проміжні звіти про проведену роботу щомісячно.
Встановити розпоряднику майна грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, авансованих заявником (ТОВ Спай-Сервіс) на депозитний рахунок Господарського суду Запорізької області, за рахунок коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, згідно з ч. 2 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника.
Зобов`язати розпорядника майна надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, до 27.02.2024.
Строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна встановити до 27.02.2024.
Попереднє засідання суду призначити на 29.02.2024 о 10-00.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул.Гетьманська, 4. Номер телефону гарячої лінії суду: (061) 764-89-30.
Копії даної ухвали надіслати: кредитору, боржнику, розпоряднику майна, ГУ ДПС у Запорізькій області, ГУ ДПС у м. Києві, ГТУЮ у Запорізькій області, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, Орджонікідзевському районному суду міста Запоріжжя.
Згідно з ч.12 ст.39 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали за правилами, визначеними ст. ст. 254-259 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги наразі через Господарський суд Запорізької області.
Ухвалу складено та підписано-24.01.24.
Суддя О.О. Юлдашев
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2024 |
Оприлюднено | 26.01.2024 |
Номер документу | 116508652 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Юлдашев О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні