ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
22.01.2024Справа № 910/10950/23
Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Мандриченка О.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін,
справу № 910/10950/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптека Біокон";
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Понтем Експрес.УА"</a>;
про стягнення 894 662,95 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аптека Біокон" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Понтем Експрес.УА"</a> грошові кошти, а саме основну заборгованість за договором оренди нежилих приміщень № 80/2019 від 01.12.2019 у розмірі 894 662,95 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.07.2023 відкрито провадження у справі № 910/10950/23, справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Запропоновано відповідачу подати відзив на позовну заяву протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.
З метою повідомлення сторін про розгляд справи, судом, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 17.07.2023 була направлена на адреси сторін рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Ухвала суду про відкриття провадження у справі № 910/10950/23 направлялася на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Понтем Експрес.УА"</a>: 02088, м. Київ, вул. Євгена Харченка, буд. 55, оф. 1, проте з указаної адреси поштове відправлення повернулось з відміткою пошти про причини повернення - "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду, а також день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Згідно з ч. 4 ст. 89 Цивільного кодексу України, відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру.
За приписами ч. 1 ст. 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Отже, в силу наведених положень законодавства, ухвала про відкриття провадження у справі вважається врученою відповідачам у справі.
Крім того, за приписами ч. 1 ст. 9 Господарського процесуального кодексу України, ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про доступ до судових рішень", усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. 1-2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень", для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що відповідачі мали доступ до судових рішень та мали можливість ознайомитися з ухвалою суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Оскільки відповідачі у встановлений строк не подали до суду відзиви на позов, а відтак не скористалися наданими їм процесуальними правами, враховуючи, що матеріали справи містять достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, суд вважає, що справа може бути розглянута за наявними у ній матеріалами відповідно до ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
01.12.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Аптека Біокон" (далі також - позивач, орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Понтем Експрес.УА" (далі також - відповідач, орендар) укладено договір оренди нежилих приміщень № 80/2019 (далі - договір), відповідно до п. 1.1. якого, в порядку і на умовах, визначених цим договором, орендодавець передає, а орендар приймає на визначений цим договором строк у платне користування (надалі - "оренда") нежитлові приміщення, а саме:
- приміщення складу, обладнаного двома холодильними камерами, площею 1610,5 (одна тисяча шістсот десять цілих та п`ять десятих) квадратних метрів;
- приміщення для побутових потреб (коридори, туалети, тощо) площею 92,7 (дев`яносто дві цілих та сім десятих) квадратних метрів, для розміщення необхідного обладнання, інвентарю тощо;
- приміщення для офісу, площею 198,1 (сто дев`яносто вісім цілих та одна десята) квадратних метрів, а саме для перебування персоналу орендаря, тимчасового перебування інших фізичних осіб, які є працівниками (представниками) юридичних осіб-контрагентів орендаря.
За змістом п. 1.2. договору, орендодавець передає, а орендар приймає в оренду нежитлові приміщення, всього загальною площею 1901,3 (одна тисяча дев`ятсот одна цілих та три десятих) квадратних метрів (далі - приміщення, що орендується або нежилі приміщення), які розташовані за адресою: м. Київ, мкр. Бортничі, вул. Леніна 55 (перейменовано на вул. Євгена Харченка, 55). План схема орендованих приміщень додається (додаток № 1), який є невід`ємною частиною цього договору.
Згідно з п. 2.1. договору, приміщення передається орендодавцем та приймається орендарем на підставі акту прийому-передачі приміщення. Приміщення вважається фактично переданим в оренду орендарю в момент підписання уповноваженими представниками сторін акту прийому-передачі приміщення та скріплення його печатками сторін.
Як передбачено п. 4.1., 4.2. договору, строк оренди становить 35 (тридцять п`ять) місяців та починає спливати з 01 грудня 2019 року та закінчується 01 листопада 2022 року. Акт прийому-передачі приміщення сторони підписують не пізніше 01 грудня 2019 року. Користування приміщенням після спливу строку оренди, вказаного в п. 4.1. цього договору або після дати дострокового припинення (розірвання) цього договору не допускається, якщо немає на це письмової згоди орендодавця.
Пунктом 4.3. договору передбачено, що після закінчення строку оренди, вказаного в п. 4.1. цього договору, орендар, у випадку належного виконання умов цього договору, має переважне право на укладення із орендодавцем договору оренди приміщення на новий строк, при попередженні орендодавця про своє бажання укласти такий договір не менш, ніж за 180 (сто вісімдесят) календарних днів до фактичної дати спливу строку оренди за цим договором.
Як погодили сторони у п. 5.1. договору, розмір орендної ставки за 1 (один) квадратний метр користування нежилими приміщеннями, загальною площею 1901,3 квадратних метрів, становить 100,00 (сто) гривень 00 копійок з урахуванням ПДВ.
Як визначено у п. 5.2. договору, орендна плата вноситься орендарем щомісячно в національній валюті України, шляхом її безготівкового перерахування на поточний рахунок орендодавця. Підставою для перерахування орендарем орендної плати є рахунок, що виставляється орендодавець надає рахунок для сплати орендної плати в період до 05 (п`ятого) числа поточного місяця, за який вноситься орендна плата, а орендар зобов`язаний сплатити наданий орендодавцем рахунок до 10 (десятого) числа поточного місяця. Рахунки вручаються уповноваженому представнику орендаря або направляються останньому поштою цінним листом з описом вкладення.
При цьому у п. 5.4. договору сторони погодили, що комунальні та експлуатаційні платежі становлять:
- в опалювальний сезон 61,11 ( шістдесят одна) гривня 11 коп., крім цього ПДВ 12 ( дванадцять) гривень 22 копійки, всього 73,33 ( сімдесят три) гривни 33 копійки за 1 (один) квадратний метр;
- в неопалювальний сезон 25,00 (двадцять п`ять) гривень 00 копійок, крім цього ПДВ 5,00 гривень, всього 30 ( тридцять) гривень 00 копійок за 1 (один) квадратний метр;
Плата за комунальні та експлуатаційні послуги вноситься орендарем щомісячно в національній валюті України, шляхом безготівкового перерахування на поточний рахунок орендодавця. Підставою для перерахування орендарем орендної плати є рахунок, що виставляється орендодавцем. Орендодавець надає рахунок для сплати орендної плати до 05 (п`ятого) числа поточного місяця, за який вноситься орендна плата, а орендар зобов`язаний сплатити наданий орендодавцем рахунок до 10 (десятого) числа поточного місяця.
За змістом п. 14.1. договору, даний договір набуває чинності з 01 грудня 2019 року та припиняє свою дію о 00 год. 01 хв. наступного дня за днем, що є днем підписання акту повернення приміщення з оренди згідно з строком вказаним у п. 4.1. договору. Закінчення строку дії цього договору не звільняє сторони від відповідальності за порушення його умов. Цей договір може бути достроково розірваний за взаємною згодою сторін, а також у випадках, передбачених цим Договором та діючим законодавством України.
Позивач вказує, що внаслідок неоплати орендної плати та інших платежів за договором, 25.05.2020 звернувся до відповідача з вимогою про сплату простроченого боргу № 169/20 від 25.05.2020 про сплату заборгованості за договором у розмірі 752 670,04 грн, однак вказана вимога була отримана уповноваженою особою відповідача 27.05.2020, про що свідчить відмітка у нижньому лівому куті на першому аркуші вимоги, а відповідь на вимогу не отримана, заборгованість не сплачена. Неодноразові переговори не призвели до повного погашення заборгованості. Інші заходи досудового врегулювання суперечки між сторонами не вживалося, оскільки законом та договором такий обов`язок не передбачено.
Вказані обставини стали підставою для звернення до суду з даним позовом, оскільки станом на 06 липня 2023 року орендарем не була внесена орендна плата, комунальні та експлуатаційні платежі в розмірі 894 662,95 грн, в т.ч. ПДВ.
Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема є, договори та інші правочини.
Так, згідно ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України, відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
Частиною 7 ст. 179 Господарського кодексу України встановлено, що господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Згідно з ч. 1 ст. 180 Господарського кодексу України, зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, які погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства.
Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
Згідно з ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
У відповідності до положень ст. 6, 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Згідно ч. 1, 3 ст. 763 Цивільного кодексу України, договір найму укладається на строк, встановлений договором. Законом можуть бути встановлені максимальні граничні строки договору найму окремих видів майна.
Частинами 1, 4 ст. 286 Господарського кодексу України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Як встановлено ч. 1 с. 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Згідно з ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, позивач, на виконання умов договору, передав, а відповідач прийняв за актом прийому-передачі приміщення від 01.12.2019 нежитлові приміщення, а саме: приміщення складу, обладнаного двома холодильними камерами, площею 1610,5 (одна тисяча шістсот десять цілих та п`ять десятих) квадратних метрів; приміщення для побутових потреб (коридори, туалети, тощо) площею 92,7 (дев`яносто дві цілих та сім десятих) квадратних метрів, для розміщення необхідного обладнання, інвентарю тощо; приміщення для офісу, площею 198,1 (сто дев`яносто вісім цілих та одна десята) квадратних метрів, а саме для перебування персоналу орендаря, тимчасового перебування інших фізичних осіб, які є працівниками (представниками) юридичних осіб-контрагентів орендаря. Всього загальною площею 1901,3 (одна тисяча дев`ятсот одна цілих та три десятих) квадратних метрів (далі - приміщення, що орендується або нежилі приміщення), які розташовані за адресою: м. Київ, мкр. Бортничі, вул. Леніна 55 (перейменовано на вул. Євгена Харченка, 55).
Позивачем, листом № 163/20 від 27 квітня 2020 року було погоджено зменшення розміру орендної плати з 01 квітня 2020 року по 31 травня 2020 року на 20%, у зв`язку з чим в травні 2020 відбулось корегування орендної плати та був виставлений рахунок № 361 від 04.05.2020 р. на суму 114 064,31 грн, в т.ч. ПДВ.
Крім цього, на виконання умов договору, між сторонами були складені та підписані уповноваженими представниками наступні документи: акт надання послуг 31.12.2019 № 848, акт надання послуг 31.01.2020 № 27, акт надання послуг 31.01.2020 № 70, акт надання послуг 29.02.2020 № 112, акт надання послуг 28.02.2020 № 142, акту надання послуг 31.03.2020 № 194, акт надання послуг 31.03.2020 № 224, акт надання послуг 30.04.2020 №280, акт надання послуг 30.04.2020 № 308, акт надання послуг 29.05.2020 № 358, акт надання послуг 29.05.2020 № 383, акт надання послуг 30.06.2020 № 424, акт надання послуг 30.06.2020 № 460, акт надання послуг 31.07.2020 № 500, акт надання послуг 31.07.2020 № 535, акт надання послуг 31.08.2020 № 575, акт надання послуг 31.08.2020 № 610, акт надання послуг 30.09.2020 № 650, акт надання послуг 30.09.2020 № 694, акт надання послуг 30.10.2020 № 733, акт надання послуг 30.10.2020 № 770, акт надання послуг 30.11.2020 № 805, акт надання послуг 30.11.2020 № 847, акт надання послуг 30.11.2020 № 886, акт надання послуг 31.12.2020 № 900, акт надання послуг 31.12.2020 № 956, акт надання послуг 31.01.2021 №16, акт надання послуг 31.01.2021 № 70, акт надання послуг 28.02.2021 № 106, акт надання послуг 28.02.2021 № 136, акт надання послуг 31.03.2021 № 248, акт надання послуг 31.03.2021 № 205, акт надання послуг 30.04.2021 № 249, акт надання послуг 30.04.2021 № 282, акт надання послуг 31.05.2021 № 323, акт надання послуг 31.05.2021 № 355, акт надання послуг 30.06.2021 №391, акт надання послуг 30.06.2021 № 423, акт надання послуг 31.07.2021 № 470, акт надання послуг 30.07.2021 № 498, акт надання послуг 31.08.2021 № 547, акт надання послуг 31.08.2021 № 573, акт надання послуг 30.09.2021 № 652, акт надання послуг 30.09.2021 № 606, акт надання послуг 25.10.2021 № 716, акт надання послуг 25.10.2021 № 715.
Також суд вказує, що позивачем були виставлені відповідачеві рахунки по орендній платі, комунальним (в тому числі відшкодування вартості електроенергії) та експлуатаційним платежам.
В свою чергу, 01.04.2020 між сторонами складено, підписано та скріплено їх печатками акт про зарахування зустрічних однорідних вимог, відповідно до якого заборгованість відповідача становить 205 212,25 грн.
Крім того, 25.10.2021 між сторонами укладено додаткову угоду № 1 про припинення дії договору, відповідно до якої орендодавець та орендар у відповідності до чинного законодавства України та пункту 14.1. договору оренди нежитлових приміщень №80/2019 від 01.12.2019 (далі - Договір), вирішили за взаємною згодою припинити дію даного договору. З підписанням даної додаткової угоди сторони підтверджують і гарантують, що з моменту припинення дії договору жодна із сторін не має і не буде мати претензій в майбутньому до іншої сторони до обсягу і якості виконаних робіт та/або наданих послуг. Договір вважається припиненим з 22 години 00 хвилин 25 жовтня 2021 року. Орендар зобов`язаний здійснити повний розрахунок з орендодавцем в частині проведення розрахунків - до повного його виконання. З дати зазначеної в пункті 3 даної додаткової угоди, зобов`язання сторін припиняються і Сторони не вважають себе пов`язаними будь-якими правами і обов`язками, крім проведення орендарем розрахунків перед орендодавцем в повному обсязі. Дана додаткова угода є невід`ємною частиною договору, та вступає в дію з дати її підпису сторонами.
Також 25.10.2021 сторонами підписано акт прийому-передачі приміщення, відповідно до якого орендар передав, а орендодавець прийняв нежитлові приміщення, а саме: приміщення складу, обладнаного двома холодильними камерами, площею 1610,5 (одна тисяча шістсот десять цілих та п`ять десятих) квадратних метрів; приміщення для побутових потреб (коридори, туалети, тощо) площею 92,7 (дев`яносто дві цілих та сім десятих) квадратних метрів, для розміщення необхідного обладнання, інвентарю тощо; приміщення для офісу, площею 198,1 (сто дев`яносто вісім цілих та одна десята) квадратних метрів, а саме для перебування персоналу орендаря, тимчасового перебування інших фізичних осіб, які є працівниками (представниками) юридичних осіб-контрагентів орендаря. Всього загальною площею 1901,3 (одна тисяча дев`ятсот одна цілих та три десятих) квадратних метрів (далі - приміщення, що орендується або нежилі приміщення), які розташовані за адресою: м. Київ, мкр. Бортничі, вул. Леніна 55 (перейменовано на вул. Євгена Харченка, 55).
Таким чином судом встановлено, що позивачем за час дії договору було надано послуг з оренди нежитлових приміщень, комунальних (в тому числі відшкодування вартості електроенергії), експлуатаційних витрат на загальну суму 6 517 838,21.
Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Як визначено у п. 5.2. договору, орендна плата вноситься орендарем щомісячно в національній валюті України, шляхом її безготівкового перерахування на поточний рахунок орендодавця. Підставою для перерахування орендарем орендної плати є рахунок, що виставляється орендодавець надає рахунок для сплати орендної плати в період до 05 (п`ятого) числа поточного місяця, за який вноситься орендна плата, а орендар зобов`язаний сплатити наданий орендодавцем рахунок до 10 (десятого) числа поточного місяця. Рахунки вручаються уповноваженому представнику орендаря або направляються останньому поштою цінним листом з описом вкладення.
Судом встановлено, що відповідачем, на виконання умов договору, було сплачено на користь позивача грошові кошти у розмірі 5 433 052,86 грн.
Таким чином суд вказує, що відповідач не виконав свої зобов`язання зі сплати грошових коштів у розмірі 894 662,95 грн.
При цьому суд відзначає, що будь-яких доказів погашення відповідачем перед позивачем заборгованості у розмірі 894 662,95 грн сторонами спору до суду не подано.
Враховуючи вищевикладене суд вказує, що факт наявності заборгованості у відповідача перед позивачем належним чином доведений, документально підтверджений і, в той же час, відповідачем належними та допустимими доказами не спростований, відтак позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 894 662,95 грн є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Частиною 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
За приписами ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами ч. 1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З урахуванням вищевикладеного, оцінивши подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
З урахуванням положень ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Понтем Експрес.УА"</a> (02088, м. Київ, вул. Євгена Харченка, буд. 55, оф. 1, ідентифікаційний код 41014973) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Аптека Біокон" (03151, м. Київ, вул. Сім`ї Ідзиковських (Мішина), буд. 3, ідентифікаційний код 30263519) 894 662 (вісімсот дев`яносто чотири тисячі шістсот шістдесят дві) грн 95 коп. заборгованості та 13 419 (тринадцять тисяч чотириста дев`ятнадцять) грн 95 коп. витрат по сплаті судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України подається до Північного апеляційного господарського суду протягом 20 (двадцяти) днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Мандриченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 26.01.2024 |
Номер документу | 116508853 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Мандриченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні