Ухвала
від 16.01.2024 по справі 917/256/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

16.01.2024 Справа № 917/256/23

Суддя Господарського суду Полтавської області Ореховська О.О., за участю секретаря судового засідання Кобець Н.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи №917/256/23

за заявою Акціонерного товариства "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц", 39631, Полтавська область, м.Кременчук, вул.Київська, 85, ідент. код 35328439

про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство

За участю представників:

від АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" - Совенко О.П., свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 1241 від 22.06.2012

від ТОВ "КАРГО 1520" - Барчунінов К.О., ордер на надання правничої (правової) допомоги № 1034549 від 02.01.2023, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 001913 від 04.12.2018

В судовому засіданні суд, відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України, оголосив вступну та резолютивну частини даної ухвали та повідомив, що повний текст ухвали у справі про банкрутство, яка фактично є рішенням суду, буде виготовлено протягом 10 днів з дня проголошення вступної і резолютивної частин ухвали суду.

ВСТАНОВИВ:

16.02.2023 до Господарського суду Полтавської області надійшла заява Акціонерного товариства "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" (далі - АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц", боржник) про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку ст.5 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУзПБ).

Заява мотивована наявністю підстав для затвердження схваленого 08.02.2023 рішенням зборів кредиторів боржника за встановленою Кодексом процедурою плану санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" до відкриття провадження у справі про банкрутство (далі - План санації), процедуру проведення якої ініційовано за рішенням від 25.10.2022 загальних зборів акціонерів АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" через наявність значної кредиторської заборгованості товариства, наявність загрози неплатоспроможності товариства та з метою запобігання його банкрутству.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 21.02.2023 у справі № 917/256/23 (суддя Іванко Л.А.), зокрема, прийнято до розгляду заяву АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" (вх.№ 273/23 від 16.02.2023) про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц", що включені до плану санації. Судове засідання для розгляду заяви АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство призначено на 29.03.2023 (а.с. 188-190 т. 1).

На виконання вимог п.6 ухвали господарського суду від 21.02.2023 судом здійснено оприлюднення на офіційному вебпорталі судової влади України повідомлення про прийняття до розгляду заяви АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" (39631, Полтавська область, м.Кременчук, вул.Київська, 85, ідент. код 35328439) про затвердження плану санації (а.с. 191 т.1).

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 29.03.2023 у справі №917/256/23 задоволено заяву АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство. Затверджено план санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" до відкриття провадження у справі про банкрутство. Введено досудову санацію боржника на строк, передбачений планом санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц". Скасовано мораторій на задоволення вимог кредиторів, які включені до плану санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц", введений ухвалою від 21.02.2023 у даній справі (а.с. 18-26 т. 16).

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 27.06.2023 у справі № 917/256/23 апеляційну скаргу ТОВ "Науково-виробниче об"єднання "Промвпровадження" задоволено. Ухвалу Господарського суду Полтавської області від 29.03.2023 у справі №917/256/23 скасовано. У задоволенні заяви АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство відмовлено. Присуджено до стягнення з АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" на користь ТОВ "Науково-виробниче об`єднання "Промвпровадження" судового збору за подання апеляційної скарги в розмірі 8 052,00 грн (а.с. 38-51 т. 19).

Постановою Верховного суду у складі суддів Касаційного господарського суду від 12.09.2023 касаційну скаргу АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" задоволено частково. Постанову Східного апеляційного господарського суду від 27.06.2023 у справі № 917/256/23 та ухвалу Господарського суду Полтавської області від 29.03.2023 скасовано. Справу № 917/256/23 направлено на новий розгляд до Господарського суду Полтавської області (а.с. 209-226 т. 21).

Згідно з Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.10.2023 для розгляду справи № 917/256/23 визначено суддю Ореховську О.О.

Суддя Ореховська О.О. ухвалою від 31.10.2023 прийняла справу № 917/256/23 до свого провадження. Зазначеною ухвалою суду призначено судове засідання для розгляду заяви АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство на 04.12.2023. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц", що включені до плану санації (а.с. 54-55 т. 22).

На виконання вимог п.6 ухвали господарського суду від 31.10.2023 судом здійснено оприлюднення на офіційному вебпорталі судової влади України повідомлення про прийняття до розгляду заяви АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" (39631, Полтавська область, м.Кременчук, вул.Київська, 85, ідент. код 35328439) про затвердження плану санації (а.с. 56 т. 22).

В судовому засіданні 04.12.2023 судом постановлено протокольну ухвалу про перерву в судовому засіданні до 16.01.2023 до 10:00год.

Представник кредитора ТОВ "КАРГО 2015" - Барчунінов К.О., який був присутній в судовому засіданні (в режимі відеоконференцзв"язку) 04.12.2023, повідомлений про перерву в судовому засіданні. Представник боржника Совенко О.П. та представник кредитора Регіонального відділення ФДМУ по Полтавській та Сумській областях - Мисків В.М., які були присутні в судовому засіданні 04.12.2023, повідомлені про перерву в судовому засіданні під розписку (а.с. 193 т. 23).

Учасники провадження у справі, які не брали участі в судовому засіданні 04.12.2023, повідомлені про перерву в судовому засіданні відповідною ухвалою суду від 04.12.2023 (а.с. 197-198 т. 23). При цьому, учасникам провадження, які зареєстрували свої електронні кабінети в системі "Електронний суд", ухвала суду від 04.12.2023 надіслана в електронній формі в їх електронні кабінети, що підтверджується відповідними довідками про доставку електронного листа (а.с. 201-232 т. 23). Решті учасникам у справі ухвала суду від 04.12.2023 надіслана у паперовій формі, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення, а також копіями ухвали суду від 04.12.2023 з конвертами та поштовими повідомленнями, які було повернуто підприємством зв"язку до суду у зв"язку з відсутністю адресатів (а.с. 1-26 т. 24).

Крім того, повідомлення про час, дату та місце проведення судового засідання у справі № 917/256/23 було розміщено 06.12.2023 на офіційному сайті Господарського суду Полтавської області (а.с. 199-200 т. 23)

Представники кредиторів АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц", окрім ТОВ "КАРГО 1520", явку своїх уповноважених представників в судове засідання не забезпечили. Їх явка в судове засідання обов`язковою не визнавалась.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для її розгляду та проаналізувавши заперечення, подані кредиторами, суд, встановив наступне.

Матеріали справи свідчать, що за заявою боржника, 25.10.2022 за результатами фінансово-господарської діяльності АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" проведено річні загальні збори акціонерів, якими протокольним рішенням затверджено річний звіт АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" за 2021 рік, визначено основні напрямки діяльності у 2022 році та відповідно до ст.4 Кодексу України з процедур банкрутства надано згоду з визначення уповноваженої особи - директора АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" на здійснення всіх необхідних дій щодо проведення досудової санації з метою відновлення платоспроможності та розрахунку з кредиторами товариства.

27.01.2023 на веб-сайті судової влади України АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" опублікувало оголошення № 69955 про проведення 08.02.2023 о 10.00 год. зборів кредиторів товариства (порядок денний: розгляд та схвалення кредиторами нової редакції плану санації Боржника до порушення провадження у справі про банкрутство) та направлено кредиторам повідомлення про проведення вказаних зборів з порядком денним.

08.02.2023 відбулись збори за участі кредиторів АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц", включених до плану санації, які мають загальну кредиторську заборгованість у розмірі 72 424 688 грн 12 коп., або 66,06% від визначеної планом санації кредиторської заборгованості за даними бухгалтерського обліку, а саме:

- ТОВ "Віолан", розмір вимог якого складає 69 856 312,90грн, що становить 63,718% розміру вимог кредиторів, включених до Плану санації, є незабезпеченим кредитором, володіє 63,718% голосів;

- ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ", розмір вимог якого складає 312 681,24грн, що становить 0,285% розміру вимог кредиторів, включених до плану санації, є незабезпеченим кредитором, володіє 0,285% голосів;

- ПрАТ "Гірник", розмір вимог якого складає 1 792 662,94грн , що становить 1,635% розміру вимог кредиторів, включених до плану санації, є незабезпеченим кредитором, володіє 1,635% голосів;

- Управління поліції охорони в Полтавській області Національної поліції України, розмір вимог якого складає 463 031,04грн, що становить 0,422% розміру вимог кредиторів, включених до плану санації, є незабезпеченим кредитором, володіє 0,422% голосів.

Інші кредитори, вимоги яких включені до плану санації, на збори не з`явилися. Рішенням зборів кредиторів від 08.02.2023 (протокол № 2) схвалено план санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" до відкриття провадження у справі про банкрутство.

16.02.2023 до Господарського суду Полтавської області від АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" надійшла заява про затвердження плану санації товариства до відкриття провадження у справі про банкрутство в порядку ст.5 Кодексу України з процедур банкрутства.

При цьому, як свідчать матеріали справи, порядок схвалення поданого на розгляд суду Плану санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" та його умови заперечуються кредиторами, вимоги яких включені в цей план.

Так, під час первісного судового розгляду заяви АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації товариства до відкриття провадження у справі про банкрутство на адресу суду від кредитора - ТОВ "НВО "Промвпровадження" надійшли заперечення (вх.№ 3950, вх. №3953 від 29.03.2023, а.с. 62-111 т. 2 ) щодо Плану санації боржника, в яких кредитор висловлює свою незгоду із існуючим планом санації, вважає його таким, що кладений без урахування інтересів кредиторів та порушує їх права, вважає дії боржника є незаконними та такими, що покликані уникнути відповідальності за взяті грошові зобов`язання. Кредитор в обґрунтування свої заперечень зазначає, що кредитори - Товариство з обмеженою відповідальність "Віолан" (далі - ТОВ "Віолан") та і Приватне акціонерне товариство "Гірник" (далі - ПрАТ "Гірник"), які 08.02.2023 були присутні на зборах кредиторів, брали участь у голосуванні та схвалили План санації боржника, є заінтересованими по відношенню до боржника, з тих : підстав, що засновниками/акціонерами підприємств являються одні і ті ж особи, а також має місце факт родинних зв`язків на підприємствах. Зокрема, ТОВ "НВО "Промвпровадження" у своїх запереченнях зазначає таке:

- громадяни ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , як учасники боржника, відповідно до ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства, є заінтересованими особами стосовно боржника. При цьому кредитор - ТОВ "Віолан" є пов`язаним з громадянами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , оскільки останні до грудня 2022 володіли часткою у статутному капіталі ТОВ "Віолан". До грудня 2022 керівником ТОВ "Віолан" був ОСОБА_1 , який до листопада 2022 також був засновником АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" та являється діючим членом Наглядової ради боржника. Починаючи з грудня 2022 і по сьогодні керівником ТОВ "Віолан" являється ОСОБА_3 , який до листопада 2022 був акціонером АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц". У цей же період було виведено із засновників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .

- до квітня 2015 керівником ПрАТ "Гірник" був ОСОБА_4 . Починаючи з квітня 2015 і до цього часу керівником ПрАТ "Гірник" являється ОСОБА_5 та є сином ОСОБА_6 . При цьому останній являється кінцевим бенефіціарним власником ПрАТ "Гірник" та якому належить 94 % частки статутного капіталу ПрАТ "Гірник", а також одночасно є керівником АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" ;

- про "близькість взаємовідносин керівника боржника" ОСОБА_6 з ТОВ "Віолан" та ПрАТ "Гірник" свідчить порушене 19.06.2019 кримінальне провадження №42019170690000063, відкрите за ч.3 ст.191 Кримінального кодексу України за фактом розтрати ОСОБА_6 державного майна за попередньою змовою з керівниками вищевказаних підприємств.

- за приписами абз.2, 5 ч.4 ст.5 Кодексу України з процедур банкрутства при схваленні плану санації не враховуються для цілей голосування вимоги кредиторів (забезпечених та незабезпечених), які є заінтересованими особами стосовно боржника, тому голоси ТОВ "Віолан" та ПрАТ "Гірник" не повинні були братися до уваги під час голосування 08.02.2023. Дана позиція узгоджується із висновками, викладеними у постанові Верховного Суду від 10.02.2022 у справі №908/1817/21.

Також ТОВ "НВО "Промвпровадження" у своїх запереченнях зазначає, що у наданому боржником плані санації взагалі не передбачено заходів щодо нагляду за його виконанням, а отже функція контролю за порядком виконання узгодженого плану відсутня. Крім цього, як зазначає кредитор, згідно з Планом санації боржника, останній станом на 30.09.2022 має дебіторську заборгованість на загальна суму 6 250 757,69грн. При цьому доказів того, що боржник намагався повернути грошові кошти, що йому належать, в матеріалах справи відсутні.

Також під час первісного судового розгляду заяви АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" на адресу суду від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях надійшли заперечення (вх.№ 3941 від 29.03.2023, а.с. 59-61 т. 2) на заяву про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство. У зазначених заперечення Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях зазначає таке:

- боржником в частині відомостей про прострочену кредиторську заборгованість наведено недостовірні дані щодо розміру заборгованості перед Регіональним відділенням;

- План досудової санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" не містить заходів нагляду за виконанням плану санації, що суперечить вимогам ч.2 ст.5 КУзПБ. План санації боржника не передбачає призначення керуючого санацією та у плані не визначено, ким саме буде організовано виконання плану санації;

- запропонований боржником План санації спрямований не на відновлення платоспроможності боржника, а є спробою перенесення строку погашення вимог кредиторів на більш ніж чотирирічний термін;

- діяльність боржника здійснюється на державному майні цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц, орендованому за договором оренди №01/Ц-2009 від 26.03.2009. У провадженні Господарського суду Полтавської області знаходиться справа №917/1522/22 за позовом Регіонального відділення до АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про стягнення заборгованості в загальній сумі 3 373 344,92 грн., розірвання договору оренди ЦМК та зобов`язання повернути майно. Про наявність означеної судової справи боржником у плані санації не вказано, у той час як розірвання вищезазначеного договору оренди в судовому порядку беззаперечно унеможливить реалізацію запланованих заходів щодо виконання плану санації. Таким чином, боржник, не зазначивши вказані обставини, надав недостовірні відомості, що є суттєвими для визначення успішності плану санації.

Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Господарського суду Полтавської області від 29.03.2023 у справі №917/256/23 задоволено заяву АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство. Затверджено план санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" до відкриття провадження у справі про банкрутство. Введено досудову санацію боржника на строк, передбачений планом санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц". Скасовано мораторій на задоволення вимог кредиторів, які включені до плану санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц", введений ухвалою від 21.02.2023 у даній справі.

Судове рішення мотивоване відсутністю перешкод та наявність підстав для затвердження Плану санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" з огляду на прийняття засновниками боржника рішення щодо ініціювання процедури санації до відкриття провадження у справі про банкрутство, здійснення оголошення про проведення відповідних зборів кредиторів, які розглянули та затвердили план санації, підстави та порядок подання кого та умови в якому відповідають вимогам закону. При цьому суд відхилив заперечення Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях та одного із кредиторів Боржника - ТОВ "НВО "Промвпровадження", проти затвердження Плану санації Боржника, оскільки:

- питання недостовірності відомостей щодо кредиторської заборгованості та щодо розбіжностей в сумах вимог кредиторів вирішується у межах відповідного спору з подальшим корегуванням плану санації;

- не спростовано висновки ліквідаційного аналізу щодо вигідності для кредиторів АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" Плану санації порівняно з його ліквідацією;

- обставини заінтересованості окремих кредиторів стосовно АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" не знайшли підтвердження доказами у справі.

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 27.06.2023 у справі № 917/256/23 ухвалу Господарського суду Полтавської області від 29.03.2023 у справі №917/256/23 скасовано, у задоволенні заяви АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство відмовлено.

Судове рішення мотивоване порушенням порядку схвалення Плану санації кредиторами АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц", оскільки у голосуванні брали участь кредитори - ТОВ "Віолан" з долею голосів в 63,718 % (який є заінтересованою особою стосовно боржника, оскільки і вказаний кредитор, і боржник перебувають під контролем третьої особи - ОСОБА_1 ), і ПрАТ "Гірник" з долею голосів в 1,635 % (який є заінтересованою особою стосовно Боржника, оскільки директор боржника і директор вказаного кредитора перебувають у родинних зв`язках як батько і син), а тому ці кредитори не можуть брати участь у відповідному голосуванні. Також суд вказав на відсутність у Плані санації таких обов`язкових за законом умов як заходів щодо нагляду за виконанням цього плану, що було залишено поза оцінкою суду першої інстанції, однак є підставою для відмови у затвердженні плану досудової санації. Водночас суд відхилив аргументи про відсутність в Плані санації заходів з отримання боржником позик/кредитів, відомостей про конкретні джерела залучення додаткового фінансування, оскільки ці умови не належать до групи обов`язкових умов, які має містити план досудової санкції, тому їх відсутність не є порушенням закону та не є підставою для відмови у затвердженні плану досудової санації, а ці умови включаються на розсуд боржника.

Постановою Касаційного господарського суду у складі Верховного суду від 12.09.2023 касаційну скаргу задоволено частково, постанову Східного апеляційного господарського суду від 27.06.2023 та ухвалу Господарського суду Полтавської області від 29.03.2023 скасовано, справу № 917/256/23 направлено на новий розгляд до Господарського суду Полтавської області.

Відповідно до ч. 5 ст. 310 Господарського процесуального кодексу України висновки суду касаційної інстанції, у зв`язку з якими скасовано судові рішення, є обовязковими для суду першої чи апеляційної інстанції під час нового розгляду справи.

В ході нового розгляду справи № 917/256/23 від АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" надійшла заява про зміну предмету позову від 15.11.2023 за вих. № 10/553 (вх. № 14731 від 15.11.2023 - в електронній формі через систему "Електроннний суд", вх. № 15183 від 27.11.2023 - в паперовій формі на поштову адресу суду), в якій боржник зазначив, що враховуючи позицію Верхового суду, викладену у мотивувальній частині постанови від 12.09.2023 у даній справі, виникла необхідність внесення доповнення до Плану санації боржника, а саме доповнення його розділом "Контроль за виконанням плану санації". Протокольним рішення зборів кредиторів від 25.10.2023 (протокол №3) схвалено нову редакцію Плану санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" до порушення провадження у справі про банкрутство. На підставі зазначеного боржник просить суд затвердити План санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" в редакції від 25.10.2023 (а.с. 73-189 т. 23).

16.01.2024 АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" з супровідним листом за вх. № 544 надало докази направлення заяви про зміну предмету позову від 15.11.2023 учасникам провадження у справі (а.с. 60-126 т. 24).

На адресу суду від Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях (далі - РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях) надійшли заперечення (вх.№13536 від 21.12.2023, а.с. 27-29 т. 24) на заяву про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство. У зазначених заперечення РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях заперечує щодо затвердження нової редакції Плану санації боржника посилаючись, зокрема, на наступне:

- розділ 7 "Контроль а виконанням плану санації" Плану санації боржника має узагальнений характер і не містить конкретних заходів нагляду за виконанням плану санації, що суперечить вимогам ч.2 ст.5 Кодексу України з процедур банкрутства. План санації боржника не передбачає призначення керуючого санацією та у плані не визначено, ким саме буде організовано виконання плану санації;

- запропоновані Планом досудової санації боржника заходи щодо відновлення платоспроможності боржника не забезпечують відновлення його платоспроможності;

- План санації боржника має декларативний характер і містить лише загальну характеристику підприємства та загальний (теоретичний) порядок погашення заборгованості перед кредиторами;

- боржником в частині відомостей про прострочену кредиторську заборгованість наведено недостовірні дані щодо розміру заборгованості перед РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях;

- діяльність боржника здійснюється на державному майні цілісного майнового комплексу Державного підприємства Міністерства оборони України "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц, орендованому за договором оренди №01/Ц-2009 від 26.03.2009. У провадженні Господарського суду Полтавської області знаходиться справа №917/1522/22 за позовом Регіонального відділення до АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про стягнення заборгованості в загальній сумі 3 373 344,92 грн., розірвання договору оренди ЦМК та зобов`язання повернути майно. Про наявність означеної судової справи боржником у плані санації не вказано, у той час як розірвання вищезазначеного договору оренди в судовому порядку беззаперечно унеможливить реалізацію запланованих заходів щодо виконання плану санації. Таким чином, боржник, не зазначивши вказані обставини, надав недостовірні відомості, що є суттєвими для визначення успішності плану санації.

Від кредитора ТОВ "КАРГО 1520" надійшло заперечення на клопотання (заяву) (вх. № 548 від 16.01.2024), відповідно до якого кредитор заперечує щодо заяви божржника про зміну предмету позову та просить суд відмовити АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" у задоволенні заяви про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство з підстав, зазначених у запереченні. Зокрема зазначає таке:

- в матеріалах справи відсутня позовна заява, а предметом судового розгляду є заява про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство. АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" безпідставно посилається на постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 та безпідставно посилається на ч. 3 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України.

- згідно з Планом санації боржника відсутній нагляд за виконанням плану санації, що є головним питанням у постанові Касаційного господарського сулу Верхового суду.

- АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" не надано протоколу Загальних зборів щодо прийняття рішення щодо нагляду за виконанням плану санації.

- АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" надано заяву про зміну предмету позову, а прохальній частині заяви просить суд про прийняття заяви АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство.

Представник боржника - АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" в судовому засіданні заявлені вимоги підтримує та просить суд затвердити План санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" станом на 25.10.2023 до порушення провадження у справі про банкрутство, затверджений протокольним рішення зборів кредиторів від 25.10.2023 (протокол №3).

В судовому засідання представник ТОВ "КАРГО 1520" заперечує щодо затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство з підстав, зазначених ним у запереченнях (вх. № 548 від 16.01.2024). Також представник вказує на невірне зазначення боржником у Плані санації, а саме у п. 7 "Контроль за виконанням плану санації" , який передбачає заходи щодо нагляду за виконанням плану санації боржника, функції за виконанням плану санації, а саме боржником зазначено "контроль" замість "нагляд".

Судом прийнято до уваги наступне.

Відповідно до ч.5 ст.4 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) санація боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство - це система заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, які може здійснювати засновник (учасник, акціонер) боржника, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, інші особи з метою запобігання банкрутству боржника шляхом вжиття організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних, правових заходів відповідно до законодавства до відкриття провадження у справі про банкрутство.

Результатом проведення наведених заходів має бути усунення ознак неплатоспроможності боржника.

Підстави, порядок застосування, здійснення санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство, порядок виникнення та врегулювання відповідних правовідносин між сторонами (кредитором та боржником) визначені положеннями статті 5 КУзПБ.

Згідно з ч. 1 цієї статті КУзПБ ініціатива щодо застосування процедури санації до відкриття провадження у справі про банкрутство належить боржнику, про що його засновниками (учасниками, акціонерами) приймається відповідне рішення, а санація здійснюється відповідно до плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство (далі - план санації).

Правила та умови схвалення плану санації визначені нормами ч. 4 ст. 5 КУзПБ, які передбачають, зокрема, таке.

Для схвалення плану санації боржник скликає збори кредиторів шляхом письмового повідомлення всіх кредиторів, які відповідно до плану санації беруть участь у санації. Одночасно боржник надає цим кредиторам план санації та розміщує оголошення про проведення зборів кредиторів на офіційному вебпорталі судової влади України. Збори кредиторів скликаються не раніше ніж через 10 днів після розміщення такого оголошення.

Якщо план санації передбачає участь у санації забезпечених кредиторів, такий план санації має бути схвалений у кожній категорії забезпеченими кредиторами, які володіють двома третинами голосів кредиторів від загальної суми забезпечених вимог, включених до плану санації, у такій категорії. При цьому вимоги забезпечених кредиторів, які є заінтересованими особами стосовно боржника, не враховуються для цілей голосування при схваленні плану санації.

Якщо планом санації передбачається зміна пріоритету вимог забезпечених кредиторів, план санації має бути схвалений кожним таким кредитором.

За заявою забезпеченого кредитора до плану санації включається положення про відмову забезпеченого кредитора від забезпечення. Такий кредитор є незабезпеченим кредитором у частині тих вимог, щодо яких він відмовився від забезпечення.

План санації має бути схвалений у кожній категорії незабезпеченими кредиторами, які володіють більше ніж 50 відсотками від загальної суми незабезпечених вимог, включених до плану санації, у такій категорії. При цьому вимоги незабезпечених кредиторів, які є заінтересованими особами стосовно боржника, не враховуються для цілей голосування при схваленні плану санації.

Якщо план санації передбачає задоволення вимог окремого кредитора негайно після затвердження плану санації, такі вимоги не враховуються для цілей голосування при схваленні плану санації.

План санації не впливає на вимоги кредитора до третіх осіб, якщо кредитор з такими вимогами проголосував проти схвалення плану санації. Затвердження судом плану санації щодо первісного зобов`язання не припиняє пов`язаних з ним додаткових зобов`язань згідно зі статтею 604 Цивільного кодексу України, якщо заставодержатель проголосував проти такого плану.

Під час первісного розгляду справи судами встановлено, що План санації боржника не передбачає участь у санації боржника забезпечених кредиторів.

За змістом наведених положень ч. 4 ст. 5 КУзПБ, якщо план санації не передбачає участь у санації забезпечених кредиторів, то для того, щоб план санації вважався схваленим відповідно до закону, за його схвалення мають проголосувати незабезпечені кредитори в кожній категорії вимог (залежно від виду вимоги), сукупний розмір вимог яких до боржника перевищує 50 відсотків від загальної суми незабезпечених вимог, включених до плану санації, у такій категорії. Однак голоси кредиторів, які в розумні КУзПБ є заінтересованими особами стосовно боржника, не враховуються для цілей голосування при схваленні плану санації.

Визначення та перелік заінтересованих осіб стосовно боржника у справі про банкрутство наведено в статті 1 цього Кодексу, згідно з якою: заінтересовані особи стосовно боржника - юридична особа, створена за участю боржника, юридична особа, що здійснює контроль над боржником, юридична або фізична особа, контроль над якою здійснює боржник, юридична особа, з якою боржник перебуває під контролем третьої особи, власники (учасники, акціонери) боржника, керівник боржника, особи, які входять до складу органів управління боржника, головний бухгалтер (бухгалтер) боржника, у тому числі звільнені з роботи за три роки до відкриття провадження у справі про банкрутство, а також особи, які перебувають у родинних стосунках із зазначеними особами та фізичною особою - боржником, а саме: подружжя та їхні діти, батьки, брати, сестри, онуки, а також інші особи, щодо яких наявні обґрунтовані підстави вважати їх заінтересованими; для цілей цього Кодексу заінтересованими особами стосовно арбітражного керуючого чи кредиторів визнаються особи в такому самому переліку, як і заінтересовані особи стосовно боржника.

Суд наголошує, що такий передбачений КУзПБ спеціальний зв`язок з боржником як заінтересованість стосовно боржника має існувати саме у кредитора (що брав участь у голосуванні щодо схвалення плану санації) стосовно боржника, однак не у інших осіб (засновників, органів управління тощо) стосовно цього або іншого кредитора та/або боржника.

Як вбачається з матеріалів справи, 08.02.2023 відбулись збори за участі кредиторів АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц", включених до плану санації, які мають загальну кредиторську заборгованість у розмірі 72 424 688 грн 12 коп., або 66,06% від визначеної планом санації кредиторської заборгованості за даними бухгалтерського обліку, а саме:

- ТОВ "Віолан", розмір вимог якого складає 69 856 312,90грн, що становить 63,718% розміру вимог кредиторів, включених до Плану санації, є незабезпеченим кредитором, володіє 63,718% голосів;

- ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ", розмір вимог якого складає 312 681,24грн, що становить 0,285% розміру вимог кредиторів, включених до плану санації, є незабезпеченим кредитором, володіє 0,285% голосів;

- ПрАТ "Гірник", розмір вимог якого складає 1 792 662,94грн , що становить 1,635% розміру вимог кредиторів, включених до плану санації, є незабезпеченим кредитором, володіє 1,635% голосів;

- Управління поліції охорони в Полтавській області Національної поліції України, розмір вимог якого складає 463 031,04грн, що становить 0,422% розміру вимог кредиторів, включених до плану санації, є незабезпеченим кредитором, володіє 0,422% голосів.

Рішенням зборів кредиторів від 08.02.2023 (протокол № 2) схвалено план санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" до відкриття провадження у справі про банкрутство.

При первісному розгляді заяви ТОВ "НВО "Промвпровадження" у своїх запереченнях посилалось на заінтересованість кредиторів - ТОВ "Віолан" та ПрАТ "Гірник" стосовно боржника - АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц", що в результаті призвело до порушенням визначного КУзПБ порядку схвалення плану досудової санації боржника.

Зазначене питання було предметом дослідження при первісному розгляді заяви про затвердження плану санації судами всіх інстанцій.

Судами встановлено, що згідно з протоколом № 2 від 08.02.2023 загальних зборів кредиторів боржника ТОВ "Віолан" значиться, як присутній на зборах кредитор з правом ухвального голосу. ТОВ "Віолан" голосувало "за" схвалення плану санації Боржника до порушення провадження у справі про банкрутство: ТОВ "Віолан" - 63,718%.

ОСОБА_1 є засновником (учасником) АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц".

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що наданий кредитором щодо ТОВ "Віолан", до переліку засновників (учасників) юридичної особи включені: ОСОБА_2 (розмір частки засновника (учасника) 15 000,00); ОСОБА_1 (розмір частки засновника (учасника) 15 000,00); ОСОБА_4 (розмір частки засновника (учасника) 30 000,00). Означений витяг складено станом на 01.12.2022, тобто до дати оголошення (27.01.2023) про проведення 08.02.2023 зборів кредиторів боржника.

З наданого боржником витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ТОВ "Віолан", складеного станом на 23.12.2022, убачається, що 100% частки статутного капіталу названого підприємства належить ОСОБА_4 .

Станом на дату схвалення зборами кредиторів (08.02.2023) плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство ОСОБА_2 та ОСОБА_1 не були учасниками ТОВ "Віолан".

З наданого ТОВ "НВО "Промвпровадження" витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ТОВ "Віолан" (складеного станом на 01.12.2022) вбачається, що керівником означеної юридичної особи є ОСОБА_1 . З наданого боржником витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо ТОВ "Віолан", складеного станом на 23.12.2022, вбачається, що керівником означеної юридичної особи є ОСОБА_3 , тобто ОСОБА_1 був звільнений з роботи.

До матеріалів справи додано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо боржника, складений станом на 08.11.2022, тобто до дати оголошення (27.01.2023) про проведення 08.02.2023 зборів кредиторів Боржника.

У наданому боржником витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц", складеного станом на 23.12.2022, зазначено наступне: перелік засновників (учасників) юридичної особи - згідно з обліковим реєстром акціонерів.

Згідно з довідкою ТОВ "Кремінь Брок" (Депозитарна установа з обліку та обслуговуванню рахунків у цінних паперах акціонерів АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц") станом на 08.11.2022 на обліку і обслуговуванні в Депозитарній установі відсутній рахунок у цінних паперах ОСОБА_3 , на якому обліковуються прості іменні акції АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц".

Відповідно до зазначеної довідки, станом на 08.11.2022 весь випуск цінних паперів Боржника (100% статутного капіталу емітента) знаходиться на обліку та обслуговуванні в депозитарній установі ТОВ "Кремінь Брок".

Станом на дату схвалення зборами кредиторів (08.02.2023) плану санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" директором товариства значився ОСОБА_6 (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), а директором ПрАТ "Гірник" Федотов Євген Геннадійович (відомості з програми LIGA CONTRAGENT).

Боржник обставини заінтересованості кредитора - ПрАТ "Гірник" стосовно АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" визнає.

При цьому як зазначає боржник та підтверджується матеріалами справи, у протоколі № 2 від 08.02.2023 загальних зборів кредиторів АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" ПрАТ "Гірник" значиться як присутній від кредиторів без права ухвального голосу. Як свідчать результати голосування:

- голосували "за" схвалення плану санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство: ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ" - 0,285%; ТОВ "Віолан" - 63,718%; ПрАТ "Гірник" - 1,635%;

- "утримались": Управління поліції охорони в Полтавській області Національної поліції України 0,422%;

- "проти" 0;

- рішення прийнято.

Отже при голосуванні на зборах кредиторів АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" з питання затвердження плану санації, були враховані голоси кредиторів: ПрАТ "Гірник" і ТОВ "Віолан".

Кредитор - ТОВ "НВО "Промвпровадження" у своїх заперечує щодо затвердження плану санації боржника стверджує, що про "близькість взаємовідносин" керівника АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" ОСОБА_6 з ТОВ "Віолан" та ПрАТ "Гірник" свідчить порушене 19.06.2019 кримінальне провадження №42019170690000063, відкрите за ч.3 ст.191 Кримінального кодексу України за фактом розтрати ОСОБА_6 віреного державного майна за попередньою змовою з керівниками вищеназваних підприємств.

Разом з цим, до матеріалів справи боржником надано лист Слідчого управління Головного управління поліції в Полтавській області від 25.05.2021, в якому міститься інформація про те, що кримінальне провадження № 42019170690000063 від 19.06.2019, яке було відкрите за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України, закрите 29.04.2021 на підставі п.2 ч.1 ст.284 Кримінального процесуального кодексу України (встановлена відсутність у діянні складу кримінального правопорушення).

Скасовуючи ухвалу суду першої та апеляційної інстанцій Верховний суд у своїй постанові від 12.09.2023 у даній справі наголосив, що такий передбачений КУзПБ спеціальний зв`язок з боржником як заінтересованість стосовно боржника має існувати саме у кредитора (що брав участь у голосуванні щодо схвалення плану санації) стосовно боржника, однак не у інших осіб (засновників, органів управління тощо) стосовно цього або іншого кредитора та/або боржника.

Верховний суд зазначив про помилковість висновку апеляційного суду щодо заінтересованості ТОВ "Віолан" стосовно боржника через правовий зв"язок одночасно з боржником та з ТОВ "Віолан" фізичної особи ОСОБА_1 , оскільки, на думку суддів Верховного суду, наведені обставини щодо правового зв`язку ОСОБА_1 як з ТОВ "Віолан", так і з боржником вказують на те, що саме ця фізична особа, у розумінні наведених положень статті 1 КУзПБ, є заінтересованою особою як щодо боржника - через статус учасника/засновника, так і щодо ТОВ "Віолан" - внаслідок звільнення з посади керівника цього товариства менше ніж за три роки до звернення Боржника із заявою про затвердження Плану санації у цій справі, а конкретно - в період з 01.12.2022 до 23.12.2022 (пункт 4.6), тоді як із заявою у цій справі Боржник звернувся в лютому 2023 року.

Поряд з цим, як зазначив Верховний суд, наведений зв`язок ОСОБА_1 , який надає цій фізичній особі статус заінтересованої особи окремо стосовно боржника та окремо стосовно ТОВ "Віолан", між тим не створює аналогічний правовий зв`язок між кредитором та боржником, а саме заінтересованість кредитора стосовно боржника у розумінні наведених положень ст. 1 КУзПБ.

Також Верховний суд зазначив про помилковий висновок апеляційного суду щодо заінтересованості ТОВ "Віолан" стосовно Боржника через перебування цих осіб під контролем третьої особи - ОСОБА_1 , оскільки на момент схвалення 08.02.2023 Плану санації вказана фізична особа не була ні засновником, ні керівником ТОВ "Віолан", через що воно не перебувало під контролем ОСОБА_1 ; а щодо боржника суди не встановили такий розмір долі участі (внеску) ОСОБА_1 у статутному фонді боржника або інші обставини, за яких би за чинним законодавством (Законом України "Про акціонерні товариства") ОСОБА_1 наділявся статусом особи, під контролем якої перебуває боржник.

А тому наведені встановлені апеляційним судом обставини, за висновком суддів Верховного суду, не є підставою для неврахування вимог кредитора ТОВ "Віолан" для цілей голосування при схваленні Плану санації Боржника у цій справі відповідно до абзацу п`ятого частини четвертої с статті 5 КУзПБ, а відповідно не є порушенням визначного цим спеціальним законом порядку та правил схвалення плану досудової санації Боржника.

Отже, відсутні підстави стверджувати, що при схваленні Плану санації були допущені порушення законодавства, що могли вплинути на результат голосування загальних зборів кредиторів.

Крім цього, Верховний суд не взяв до уваги встановлені апеляційним судом обставини та висновки стосовно заінтересованості іншого незабезпеченого кредитора боржника, що також брав участь у голосуванні за схвалення Плану санації боржника - ПрАТ "Гірник", з огляду на розмір його вимог в 1,635 % (з аналогічним розміром голосів) порівняно з сукупним розміром вимог кредиторів, включених до Плану санації Боржника (пункти 4.4) та який складає розмір значно менший за визначену законом (частина четверта статті 5 КУзПБ, пункт 8.5) частку від загальної суми незабезпечених вимог кредиторів, включених до плану санації, у відповідній категорії (більше 50 відсотків), при голосуванні якою (часткою) за схвалення плану санації він вважався схваленим відповідно до закону.

Тоді як цим вимогам відповідає частка вимог у сукупному розмірі вимог кредиторів Боржника, включених до Плану санації, лише одного із кредиторів боржника, що голосував за схвалення Плану санації - ТОВ "Віолан", частка якого складає 63,718% від загальної суми незабезпечених вимог кредиторів, включених до Плану санації, і яка перевищує сукупний розмір вимог всіх інших кредиторів цієї категорії (незабезпечених), вимоги яких включені до Плану санації та які були присутні 08.02.2023 на зборах кредиторів боржника з вирішення питання щодо схвалення цього плану.

Відповідно до ч. 5 ст. 310 Господарського процесуального кодексу України висновки суду касаційної інстанції, у зв`язку з якими скасовано судові рішення, є обовязковими для суду першої чи апеляційної інстанції під час нового розгляду справи.

З урахуванням вищевикладеного, суд не вбачає при схваленні Плану санації боржника, доданого до заяви АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про затвердження плану санації від 08.02.2023, порушень законодавства, що могли вплинути на результат голосування загальних зборів кредиторів.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході нового розгляду справи № 917/256/23 АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" подало до суду заяву про зміну предмету позову від 15.11.2023 за вих. № 10/553 (вх. № 14731 від 15.11.2023, а.с. 73-189 т. 23), відповідно до якої боржник просить суд затвердити план санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" в редакції станом на 25.10.2023. В якості додатків до вказаної заяви додано: План санації з додатками; ліквідаційний аналіз АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц"; Протокол зборів кредиторів від 25.10.2023; копію оголошення про проведення зборів кредиторів 25.10.2023.

Зі змісту поданої заяви про зміну предмету позову вбачається, що зазначена заява фактично є уточненням до заяви про затвердження плану санації боржника, оскільки була подана за наслідками і з урахуванням висновків Верховного суду, викладених у постанові від 12.09.2023 у даній справі.

Суд встановив, що наданий боржником суду План санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" станом на 25.10.2023 ( а.с. 97-188 т.23), є ідентичним з попереднім Планом санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц", який було залучено до заяви про затвердження плану санації боржника від 08.02.2023, окрім доповненого розділу 7 "Контроль за виконанням плану санації". Решта умов залишено без змін.

13.10.2023 на веб-сайті судової влади України АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" опубліковано оголошення №71620 про проведення 25.10.2023 о 10.00 год зборів кредиторів боржника (порядок денний: Розгляд та схвалення кредиторами нової редакції плану санації боржника АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" до порушення провадження у справі про банкрутство) та направлено кредиторам повідомлення про проведення вказаних зборів з порядком денним.

Проаналізувавши матеріали справи суд встановив, що боржником надані докази дотримання порядку повідомлення кредиторів, здійснення оголошення про проведення зборів. 25.10.2023 відбулись збори за участю кредиторів АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц", включених до плану санації, які мають загальну кредиторську заборгованість у розмірі 71,87% від визначеної планом санації кредиторської заборгованості за даними бухгалтерського обліку, а саме: ГУ ДПС у Полтавській області - 2,801%, ТОВ "Торговий дім "Партнер" - 3,109%, ТОВ "Ланк" - 2 ,242%, ТОВ "Віолан" - 63,718% голосів.

На зборах кредиторів без права ухвального голосу був присутній представник ПрАТ "Гірник".

Інші кредитори, вимоги яких включені до плану санації, на збори не з`явилися.

На зборах кредиторів 25.10.2023 кредиторами одноголосно прийнято рішення про схвалення нової редакції Плану санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" до відкриття провадження у справі про банкрутство (а.с. 97- 118 т. 23).

Результати зборів кредиторів оформлено Протоколом № 3 загальних зборів кредиторів АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" від 25.10.2023 (а.с. 81-87 т. 23).

Відтак суд дійшов до висновку, що боржником були проведенні збори кредиторів з приводу Розгляд та схвалення кредиторами нової редакції плану санації боржника АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" до порушення провадження у справі про банкрутство станом на 25.10.2023 з дотриманням порядку, встановленого КУзПБ для проведення зборів кредиторів, визначеного при досудовій санації для проведення зборів кредиторів.

З урахуванням вищевикладеного, судом розглядається План санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" з урахуванням внесених доповнень до нього, а саме План санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" станом на 25.10.2023.

Відтак, предметом розгляду в даному судовому засіданні є поданий боржником на затвердження План санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" до відкриття провадження у справі про банкрутство, доданий до заяви АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" від 08.02.2023.

Положеннями ст. 5 КУзПБ визначенні умови, що має містити план санації, порядок звернення із вимогами про його затвердження, процедура розгляду та затвердження його судом, підстави для відмови у задоволенні відповідних вимог заявника (боржника), наслідки ухвалення рішення про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство тощо.

Відповідно до ч. 2 ст. 5 КУзПБ у плані санації визначаються: розміри, порядок і строки погашення вимог кредиторів, які беруть участь у санації; заходи щодо виконання плану санації та нагляду за виконанням плану санації; обсяг повноважень керуючого санацією (у разі його призначення).

Планом санації може бути передбачено:

поділ кредиторів, які беруть участь у санації, на категорії залежно від виду вимог та наявності (відсутності) забезпечення вимог таких кредиторів;

різні умови задоволення вимог для кредиторів різних категорій;

заходи з отримання позик чи кредитів;

умови, передбачені частиною другою статті 51 цього Кодексу.

До плану санації додається ліквідаційний аналіз, який свідчить про вигідність для кредиторів виконання плану санації порівняно з ліквідацією боржника. До плану санації може додаватися фінансовий аналіз, який підтверджує здатність боржника виконувати умови плану санації.

Відповідно до приписів ч. 2 ст. 51 Кодексу заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочення, розстрочення або прощення боргу чи його частини; виконання зобов`язання боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів в інший спосіб, що не суперечить цьому Кодексу; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Кодексу; продаж частини майна боржника; виконання зобов`язань боржника власником боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов`язань; відчуження майна та погашення вимог кредиторів шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Кодексу позачергово за рахунок продажу майна боржника; одержання позик та кредитів, придбання товарів у кредит; інші заходи з відновлення платоспроможності боржника.

Відтак, в ч. 2 ст. 5 КУзПБ законодавець визначив перелік умов та відомостей, що обов`язково має містити план санації.

До групи обов`язкових умов, які має містити план санації віднесено: 1) розміри погашення вимог кредиторів; 2) порядок погашення вимог кредиторів; 3) строки погашення вимог кредиторів, які беруть участь у санації; 4) заходи щодо виконання плану санації; 5) заходи щодо нагляду за виконанням плану санації; 6) обсяг повноважень керуючого санацією (у разі його призначення); 7) ліквідаційний аналіз, який свідчить про вигідність для кредиторів виконання плану санації порівняно з ліквідацією боржника.

За відсутності наведених умов план санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство не відповідає вимогам КУзПБ.

Як вбачається з матеріалів справи, скасовуючи судові рішення першої та апеляційної інстанцій Верховний суд у своїй постанові від 12.09.2023 зазначив, що суди попередніх інстанції не надали оцінку Плану санації, а саме оцінку визначеним в ньому умовам на предмет того, чи вони за своїм змістом в тому вигляді, в якому вони наведені в Плані санації, передбачають та забезпечують функцію нагляду за виконанням Плану санації як того вимагають положення абз. 2 ч. 2 ст. 5 Кодексу України з процедур банкрутства, а тому суд прийшов до висновку про передчасність обох, хоча і протилежних, висновків судів попередніх інстанцій - як про задоволення заяви боржника, затвердження Плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство та введення досудової санації, так і про відмову у задоволенні цих вимог боржника.

При цьому, Верховний суд зазначив, що ч. 2 ст. 5 КУзПБ до однієї з обов`язкових умов плану санації віднесено заходи щодо нагляду за виконанням плану санації (абзац другий частини другої цієї статті).

Невідповідність плану санації вимогам цього Кодексу несе негативний процесуальний наслідок у вигляді відмови у прийнятті заяви про затвердження плану санації господарським судом протягом п`яти днів з дня отримання заяви про затвердження плану санації (абзаци перший, четвертий, п`ятий частини шостої статті 5 КУзПБ).

Тож встановлення обставин невідповідності плану санації (зокрема через відсутність визначення обов`язкових його умов) вимогам статті 5 КУзПБ після прийняття судом заяви про затвердження цього плану до розгляду свідчить про наявність у господарського суду (в тому числі і суду апеляційної інстанції за апеляційним переглядом справи) на стадії розгляду вказаної заяви по суті безумовних підстав для відмови у затвердженні плану досудової санації боржника з посиланням на вимоги абзацу четвертого частини шостої та абзацу четвертого частини восьмої статті 5 цього Кодексу.

У наведених висновках Суд звертається до правової позиції Верховного Суду, сформульованої в постановах від 15.04.2021 у справі № 904/3325/20, від 26.01.2022 у справі № 910/965/21 та від 10.02.2022 у справі № 908/1817/21, а також погоджується з аналогічними висновками апеляційного суду в оскаржуваній постанові.

План санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" станом на 25.10.2023. розроблений у відповідності до вимог Кодексу України з процедур банкрутства та інших нормативно-правових актів з питань банкрутства, має на меті запобігання відкриття провадження у справі про банкрутство боржника та визнання його банкрутом, оздоровлення його фінансово-господарського стану і погашення вимог кредиторів.

Під час розробки плану санації було проведено фінансову діагностику за період 30.06.2018-30.06.2022, яка виявила наявність негативних явищ та тенденцій у роботі АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц".

План санації, окрім аналізу фінансової, господарської, інвестиційної діяльності боржника, також містить загальну характеристику підприємства, заходи щодо відновлення платоспроможності товариства, заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці, прогноз соціально-економічних наслідків проведення санації.

Відповідно до розділу 4 Плану санації, основними заходами, спрямованими на відновлення платоспроможності Товариства є:

- зниження витрат та стимулювання продажів;

- використання неліквідних активів та складських залишків, які на сьогоднішній день не задіяні у виробничій діяльності, реалізація їх на конкурсній основі.

- оптимізація чисельності персоналу;

- оптимізація грошових потоків;

-реструктуризація кредиторської заборгованості АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц";

- стягнення дебіторської заборгованості АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц";

- реструктуризація підприємства ;

- залучення додаткових інвестицій у вигляді кредиту;

Планом санації планується залучення кредитних коштів у сумі 30млн. грн. із строком погашення 3 роки під 25% річних, що дозволить профінансувати: витрати, необхідні для реструктуризації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц"; модернізацію, реконструкцію основного енергоємного обладнання та впровадження нових високоефективних енергозберігаючих технологій; покрити усі необхідні поточні витрати; провести маркетингові дослідження, здійснити поточні витрати на менеджмент та необхідні консультації, що призведе до збільшення власного капіталу за рахунок отримання прибутку від збільшення виробництва та реалізації щебеневої продукції, у разі збільшення попиту на виробничу продукцію.

Заплановані заходи Плану санації передбачають їх здійснення протягом 48 місяців після його затвердження (п. 6.2. Плану санації).

Загальний розмір кредиторської заборгованості, включеної до Плану санації, становить 109 633 422,71 грн. Первинні документи, якими підтверджується заборгованість перед кредиторами, включеними до Плану санації, боржником у справу надані.

Список кредиторів включених до плану санації до порушення справи про банкрутство станом на 31.12.2022 року представлений в додаток 1, табл. 4.34.

Станом на 31.12.2022 до плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство боржником включено вимоги таких кредиторів:

- ПАТ "Кременчукгаз" на суму 34917,89 грн;

- ГУ ПФУ в Полтавській області на суму 871484,20 грн;

- КП "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради на суму 100037,57 грн;

- КП "Кредо" на суму 146069,47 грн;

- ПП "Бур-Сервіс" на суму 42030,00 грн;

- ПАТ "Гірник" на суму 1792662,94 грн;

-ТОВ "Інженерний центр "Енергоексперт" на суму 47467,20 грн;

- ТОВ "Інноваційна Транспортна Компанія" на суму 1144871,92 грн;

-ТОВ "Карго 1520" на суму 2907000,00 грн;

- ТОВ "Кременчукгаз Сервіс" на суму 32310,00 грн;

- ТОВ "Кременчукгаз Трейдінг" на суму 149785,44 грн;

- ТОВ "ТЕК"Експрес-Транс" на суму 1440326,87 грн;

- ТОВ "Транс Консалтінг Груп" на суму 2874828,06 грн;

- ТОВ "Гранрозробка" на суму 3059660,00 грн;

-ТОВ "Інноваційні Транспортні Технології" на суму 1069134,72 грн;

- ТОВ "Кременчуцька ТЕЦ" на суму 312681,24 грн;

- ТОВ "Машрембуд" на суму 11938,16 грн;

- ТОВ "НВО "Промвпровадження" на суму 860836,00 грн;

-ТОВ "НПП "Резерв плюс ЛТД" на суму 19689,64 грн;

- ТОВ "Укрферрум" на суму 222375,99 грн;

- ТОВ "Універсальні транспортні технології" на суму 1772306,17 грн;

- ТОВ "Віолан" на суму 69856312,90 грн;

- Управління поліції охорони в Полтавській області на суму 463031,04 грн;

- ДП "Шосткінський завод "Імпульс" на суму 374943,84 грн;

- ДП ТОВ "ПУМФ"Стілвок" на суму 185890,00 грн;

- АТ "Дніпропетровський стрілочний завод" на суму 133580,00 грн;

- ПАТ "ІВП" на суму 1392834,73 грн;

- ТОВ "Артіль ЮС" на суму 2980244,00 грн;

- ТОВ "Дрілтек груп" на суму 3271443,16 грн;

- ТОВ "Енергополісервіс" на суму 92487,20 грн;

- ТОВ "Стандарт" на суму 51776,00 грн;

- ТОВ "Укршлях" на суму 546140,05 грн;

- ТОВ "Універсальна мастильна компанія" на суму 179966,25 грн;

- ТОВ "ТВП "Промтехсервіс" на суму 307479,36 грн;

- ТОВ "ТПО "Технозбагачення" на суму 106000,00 грн;

-ТОВ "ГПЛ" на суму171049,38 грн;

- ТОВ "Дніпроспецпостачання" на суму15498,00 грн;

- РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях на суму 1116948,32 грн;

- ГУ ДПС у Полтавській області на суму 3070666,81 грн;

- ТОВ "Ланк" на суму 2457810,05 грн;

- ТОВ "ТД "Партнер" на суму 3407976,07 грн;

- ТОВ "Петромак" на суму 101672,28 грн;

- ТОВ "Беркана Стіл" на суму 37608,00 грн;

- ТОВ "Міроіл" на суму 50702,06 грн;

- ТОВ "Кременчуцькі промислові засоби індивідуального захисту" на суму 26460,00 грн;

- ТОВ "Компанія Інтер-Ліс" на суму 14576,10 грн;

- ТОВ "Виробнича компанія Промметіз" на суму 13363,63 грн;

- ТОВ "СП Юкойл" на суму 35779,60 грн;

- ТОВ "Саторія" на суму 34111,39 грн;

- ТОВ "Райт Діал" на суму 31432,87 грн;

- ТОВ "МірайтГруп" на суму 15940,00 грн;

- ТОВ "Красвал" на суму 10688,71 грн;

-ТОВ "Кмітгруп" на суму 27115,00 грн;

- ПП "ВПП "Семсіл" на суму 16395,01 грн;

- ТОВ "Аграрник-запчастина" на суму 12463,41 грн;

- ТОВ "Альтернатива" на суму 41452,00 грн;

- ТОВ "Вінницький ЗНО" на суму 43832,00 грн;

- ТОВ "Домус.АРТ" на суму 25340,01 грн.

Згідно таблиць 4.5 - 4.33 планів-графіків погашення заборгованості АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" перед кредиторами згідно списку кредиторів, що включені до плану санації, погашення заборгованості АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" відбуватиметься з 30.04.2024 по 30.04.2027 рівними частками по кожному кредитору, крім податкового боргу (згідно п.37 розділу XX ПКУ загальний строк погашення розстроченого (відстроченого) боргу не може перевищувати трьох років з дня затверджения плану санації).

В п.6.2 Плану санації встановлено, що внаслідок виконання плану санації частина кредиторської заборгованості АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" погаситься, платоспроможність підприємства відновиться.

Вимоги кредиторів, які виникли після прийняття рішення власників та органу управління АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" про проведення санації до порушення справи про банкрутство погашаються в установленому законодавством порядку.

В реагування на правові висновки Верховного суду у постанові від 12.09.2023 щодо відсутності в Плані санації заходів щодо нагляду за виконанням плану санації боржника, боржник вніс доповнення до Плану санації. Порівняно з попередньою редакцією Плану санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" редакція Плану санації станом на 25.10.2023, містить розділ "Контроль за виконанням плану санації", який передбачає проведення наступних заходів щодо нагляду за виконанням плану санації боржника:

7.1.Боржник зобов`язаний не рідше одного разу на рік проводити збори кредиторів і звітувати про вжиті заходи спрямовані на виконання Плану санації.

7.2.Кредитор (Кредитори) включені до Плану санації мають право, на письмове звернення до Боржника, отримувати інформацію про хід виконання Плану санації в частині зобов`язань такого Кредитора.

7.3.Кредитор (Кредитори), сума вимог якого (яких) становить не менше ніж третину всіх вимог, внесених до списку кредиторів, мають право ініціювати скликання зборів кредиторів з винесенням питань на розгляд зборів кредиторів.

7.4.Боржник або Кредитор (Кредитори) мають право подати заяву до суду, що затвердив план санації до відкриття провадження про банкрутство, про припинення процедури санації у разі порушення виконання плану санації, за наявності підстав вважати, що такий план санації не буде виконаний. Ухвала господарського суду про припинення процедури санації скасовує заходи, вжиті судом, а план санації вважається розірваним. У такому разі вимоги кредиторів відновлюються в повному розмірі у незадоволеній частині.

7.5. За ініціативи Боржника або Кредитора (Кредиторів) допускається можливість внесення змін до Плану санації як в цілому - у порядку, встановленому для його затвердження, так і в індивідуальному порядку, шляхом укладення договору змінити свої права і обов`язки, передбачені Планом санації, зокрема, передбачити відстрочення чи розстрочення виконання, якщо така зміна не надає переваги кредитору порівняно з умовами плану санації. Копія такого договору надсилається кредиторам, які беруть участь у санації.

Як вбачається з приписів КУзПБ та зазначив Верховний суд у постанові від 12.09.2023 у даній справі, законодавець передбачив можливість припинення господарським судом процедури санації на підставі заяви боржника або кредитора у разі порушення виконання плану санації, за наявності підстав вважати, що такий план санації не буде виконаний (абз. 4 ч. 10 ст. 5 Кодексу).

Ухвала господарського суду про припинення процедури санації скасовує заходи, вжиті судом, а план санації вважається розірваним. У такому разі вимоги кредиторів відновлюються в повному розмірі у незадоволеній частині (абзац п`ятий частини десятої статті 5 Кодексу).

Таким чином, зокрема і у наведений спосіб законодавець надав як боржнику, так і кредитору/кредиторам (незалежно від розміру кредиторських вимог, передбачених планом санації) повноваження з контролю за виконанням плану санації задля убезпечення/запобігання порушення прав будь-якого із наведених суб`єктів.

Контролюючі функції суду за виконанням плану санації з поданням суб`єктом звернення заяви про порушення виконання плану санації (що містить викладення підстави вважати, що такий план санації не буде виконаний) полягають у перевірці обставин щодо відповідних підстав. І, за умови підтвердження цих підстав, суд може захисти відповідне порушене право, припинивши процедуру санації, скасувавши вжиті судом заходи, а план санації за таких обставин вважається розірваним.

Отже правовий аналіз положень ст. 5 КУзПБ підтверджує наявність врегульованих законодавцем способів захисту прав учасників плану та процедури досудової санації на будь-якому етапі цієї процедури.

У наведених висновках суд звертається до правової позиції Верховного Суду, сформульованої в постановах від 15.04.2021 у справі № 904/3325/20 та від 18.05.2021 у справі № 922/2071/20.

З огляду на вищевикладене у сукупності, суд не приймає посилання кредиторів ТОВ "НВО "Промвпровадження", РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях та ТОВ "КАРГО 1520" на відсутність у Плані санації заходів нагляду за виконанням плану санації.

В контексті визначених Кодексом умов плану санації та в контексті заперечуваних кредиторами умов Плану санації Боржника щодо заходів відновлення платоспроможності, які, на думку РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях та ТОВ "НВО "Промвпровадження" відсутні в плані санації, суд зазначає.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Кодексу з метою запобігання банкрутству боржник до відкриття провадження у справі про банкрутство вживає організаційно-господарські, управлінські, інвестиційні, технічні, фінансово-господарські, правові заходи відповідно до законодавства.

Наявність або відсутність таких заходів характеризує відповідність плану санації вимогам Кодексу. При цьому боржник, насамперед, зацікавлений у виконанні плану санації та несе всі негативні наслідки його невиконання. Основний напрямок цих норм Кодексу полягає в: своєчасності застосування заходів, що запобігають банкрутству боржника; вигідності для кредиторів виконання плану санації порівняно з ліквідацією боржника.

Обставини ж вигідності Плану санації для включених до нього кредиторів встановлені судом з огляду на наявний ліквідаційний аналіз АТ "ККУ "Кварц", відповідно до якого боржник стверджує, що план санації, виходячи з наведених в ньому показників, є більш вигідним для кредиторів АТ «ККУ «Кварц» ніж ліквідація боржника, оскільки в результаті впровадження планом санації заходів:

- санація забезпечує залучення додаткових джерел погашення вимог кредиторів: час на повернення дебіторської заборгованості, отримання доходу від господарської діяльності, отримання позик, кредитів;

- у разі продажу майна підприємства в ліквідаційній процедурі банкрутства в електронній торговій системі, початкова ціна аукціону може бути зменшена, що призведе до його продажу за заниженою вартістю та відсутністю коштів на погашення вимог кредиторів;

- в процедурі санації до відкриття провадження у справі про банкрутство вдасться зберегти господарську діяльність підприємства та робочі місця працівникам підприємства. В разі ліквідації підприємства відбудеться звільнення працівників, які змушені будуть стати на облік в центрі зайнятості, а на державу ляже тягар виплати увільненим особам допомоги по безробіттю;

- вчинення заходів відновлення платоспроможності підприємства призведе до отримання підприємством прибутку та задоволення вимог кредиторів. В разі ліквідації підприємства вимоги, які не будуть погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважатимуться погашеними та інші шляхи їх задоволення будуть відсутні.

В ліквідаційному аналізі крім того зазначено, що за результатом виконання Плану санації до порушення справи про банкрутство, товариство отримає прибуток та вимоги кредиторів будуть погашені у повному обсязі до 30.04.2027, а за результатом ліквідації - вимоги кредиторів будуть погашені у відсотковому співвідношенні до 37 %.

Ліквідація підприємства значно знизить відсоток погашення кредиторської заборгованості боржника.

На думку суду, кредиторами не спростовано висновків ліквідаційного аналізу щодо вигідності для кредиторів виконання плану санації порівняно з ліквідацією боржника.

При цьому, у Постанові № 904/3325/20 від 15.04.2021 року Верховний Суд зазначив, що законодавець надавши суду згідно з положеннями частини другої статті 5 КУзПБ повноваження перевіряти та оцінити План санації, між тим не надає суду повноважень здійснювати деталізовану економічну оцінку кожного із запланових боржником у плані санації заходів відновлення платоспроможності боржника.

Водночас у суду зберігається обов`язок ураховувати вирішальний критерій - вигідність виконання плану санації для кредиторів порівняно з ліквідацією, опираючись на відомості ліквідаційного аналізу (абзац другий частини другої статті 5 КУзПБ).

Суд також відхиляє посилання ТОВ "НВО "Промвпровадження" на відсутність в матеріалах справи доказів стягнення боржником дебіторської заборгованості, оскільки ці обставини не входять до предмету дослідження суду при вирішенні питання про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство. Щодо посилань кредитора ТОВ "НВО "Промвпровадження" на заінтересованість кредиторів ТОВ "Віолан" та ПАТ "Гірник" стосовно боржника, суд зазначає, що такі доводи не знайшли свого підтвердження в матеріалах справи.

Щодо стверджуваних РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях обставин недостовірності наданих боржником відомостей стосовно кредиторських вимог, щодо розбіжностей у сумах цих вимог між зазначеними боржником в плані санації та наведеним кредитором, суд з урахуванням позиції Верховного Суду зазначає про право кредитора вирішити відповідний спір з боржником в окремому судовому провадженні з подальшим корегуванням плану санації в порядку, передбаченому положеннями абзацу 3 частини 10 статті 5 КУзПБ.

Також в реагування на посилання РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях на наявність спору між РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях та Акціонерного товариства "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" (справа № 917/1522/22) щодо розміру заборгованості за Договору оренди від 26.03.2009 № 01/Ц-2009 РВ ФДМУ та розірвання Договору оренди від 26.03.2009 № 01/Ц-2009 РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях суд зазначає, що рішенням Господарського суду Полтавської області від 07.11.2023 у справі №917/1522/22 було відмолено у задоволенні позову РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях про стягнення заборгованості по орендній платі в розмірі 2 614 850,85 грн та пені в сумі 514 862,19 грн до Державного бюджету України; розірвання Договору оренди від 26.03.2009 №01/Ц-2009 та зобов`язання АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" повернути цілісний майновий комплекс Державного підприємства Міністерства оборони України Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях за актом приймання - передачі майна.

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, зазначене рішення Господарського суду Полтавської області від 07.11.2023 у справі №917/1522/22 РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях було оскаржено до Східного апеляційного господарського суду. Наразі апеляційне провадження триває.

Відтак на дату проведення судового засідання - 16.01.2024 рішення Господарського суду Полтавської області від 07.11.2023 у справі №917/1522/22 чинності не набрало. Таким чином кредиторські вимоги РВ ФДМУ по Полтавській та Сумській областях станом на даний час не є безспірними, при цьому відповідно до абз.3 ч.10 ст.5 Кодексу України з процедур банкрутства боржник і кредитор шляхом укладення договору можуть змінити свої права і обов`язки, передбачені планом санації, зокрема, передбачити відстрочення чи розстрочення виконання, якщо така зміна не надає переваги кредитору порівняно з умовами плану санації.

Посилання кредитора ТОВ "КАРГО 1520" на відсутність в матеріалах справи протоколу загальних зборів кредиторів стосовно прийняття рішення щодо нагляду за виконанням плану санації спростовується матеріалами справи. Боржником було залучено до матеріалів справи Протокол № 3 загальних зборів кредиторів АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" від 25.10.2023 (а.с. 81-87 т. 23), відповідно до якого кредиторами було прийнято рішення про затвердження Плану санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" станом на 25.10.2023, який було доповнено розділом 7 "Контроль за виконанням плану санації", що містить заходи щодо нагляду за виконанням плану санації боржника.

Також суд звертає увагу ТОВ "КАРГО 1520" , що в прохальній частині заяви боржника про зміну предмету позову (п. 2) , яка судом була розцінена як уточнення до заяви про затвердження плану санації боржника від 08.02.2023, боржником ставиться вимога про затвердження саме Плану санації АТ "Кременчуцьке кар`єроуправління "Кварц" в редакції станом на 25.10.2023.

В решті суд не вдається до надмірного формалізму під час розгляду вказаної заяви боржника.

Щодо посилання представника ТОВ "КАРГО 1520" на невірне зазначення боржником у Плані санації, а саме у п. 7 "Контроль за виконанням плану санації", який передбачає заходи щодо нагляду за виконанням плану санації боржника, функції за виконанням плану санації, а саме "контроль" замість "нагляд", суд зауважує, що у чинних нормативно-правових актах поняття нагляд і контроль вживаються у нерозривній єдності, чим власне законодавець і підкреслює нерозривність цілей і завдань. Вказана неточність, на яку вказує кредитор, на думку суду, не впливає на суть цього розділу Плану санації боржника.

Абзацом 4 ч. 8 ст. 5 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд постановляє ухвалу про відмову в затвердженні плану санації, якщо:

- при схваленні плану санації були допущені порушення законодавства, що могли вплинути на результат голосування загальних зборів кредиторів;

- кредитор, який не брав участі в голосуванні або проголосував проти схвалення плану санації, доведе, що в разі ліквідації боржника у порядку, визначеному цим Кодексом, його вимоги були б задоволені в розмірі, що перевищує розмір вимог, які будуть задоволені відповідно до умов плану санації;

- боржником були надані недостовірні відомості, що є суттєвими для визначення успішності плану санації.

Проаналізувавши матеріали справи, дослідивши позиції кредиторів, суд приходить до висновку про відсутність підстав, передбачених абзацом 4 ч. 8 ст. 5 КУзПБ для відмови у затвердженні плану санації боржника.

З урахуванням встановлених судом обставин, прийняття засновниками боржника рішення щодо ініціювання процедури санації до відкриття провадження у справі про банкрутство, здійснення оголошення про проведення зборів кредиторів боржника щодо розгляду та схвалення Плану санації, його розгляду та схвалення, надання оцінки умовам Плану санації, підставам для відповідних умов, порядку його подання на затвердження судом, суд прийшов до висновку про відсутність перешкод для затвердження Плану санації Боржника та про наявність підстав для затвердження цього плану.

Абзацом 3 ч. 8 ст. 5 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що за відсутності підстав для відмови в затвердженні плану санації господарський суд виносить ухвалу про затвердження плану санації. Цією ухвалою скасовується мораторій. Ухвала про затвердження плану санації набирає чинності з моменту її постановлення.

Керуючись ст.5 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Задовольнити заяву Акціонерного товариства "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" (вх.№ 273/23 від 16.02.2023) про затвердження плану санації до відкриття провадження у справі про банкрутство станом на 25.10.2023 (з урахуванням уточнення до заяви від 15.11.2023 за вих. № 10/553).

2. Затвердити план санації Акціонерного товариства "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" (код ЄДРПОУ 35328439) до відкриття провадження у справі про банкрутство станом на 25.10.2023.

3. Ввести досудову санацію боржника на строк, передбачений Планом санації Акціонерного товариства "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц" (код ЄДРПОУ 35328439) станом на 25.10.2023.

4. Скасувати мораторій на задоволення вимог кредиторів, які включені до плану санації АТ "Кременчуцьке кар"єроуправління "Кварц", введений ухвалою від 31.10.2023 у даній справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали підписано 24.01.2024.

Суддя О.О. Ореховська

Дата ухвалення рішення16.01.2024
Оприлюднено26.01.2024
Номер документу116510192
СудочинствоГосподарське
Сутьбанкрутство, яка фактично є рішенням суду, буде виготовлено протягом 10 днів з дня проголошення вступної і резолютивної частин ухвали суду