Справа №760/667/24
2-о/760/177/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/про залишення заяви без руху/
12 січня 2024 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Букіна О.М., вивчивши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління соціального захисту населення Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна, -
В С Т А Н О В И В:
У січні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою у якій просив суд визнати недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та призначити його опікуном над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дослідивши матеріали заяви, суддя дійшов висновку про необхідність залишення заяви без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 296, 297 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування.
При цьому, у заяві ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна не зазначено серед заінтересованих осіб відповідний орган опіки та піклування.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 60 Цивільного кодексу України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування. Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
За змістом ч. 1 ст. 300 ЦПК України суд вирішує питання щодо призначення над недієздатною особою піклувальника або опікуна не інакше, як за поданням органу опіки та піклування. Призначення опікуна, в разі визнання особи недієздатною, є обов`язком суду за умови наявності відповідного подання органу опіки та піклування, оскільки в такому випадку в повному обсязі досягається мета цивільного судочинства - захист порушених, невизнаних, або оспорюваних прав особи, а в даному конкретному випадку - забезпечення повноцінного здійснення своїх прав недієздатною особою. Тобто, нормами законодавства передбачено чіткий порядок призначення над недієздатними особами опіки, а саме - за поданням відповідного органу.
Згідно з вимогами п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Заява не містить достатнього викладу обставин (із зазначенням відповідних доказів) про відсутність обмежень у призначенні заявника опікуном, встановлених ст. 64 Цивільного кодексу України та п. 3.2 Правил опіки та піклування, затверджених Наказом Державного комітету України у справах сім`ї та молоді, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства освіти України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26 травня 1999 року №34/166/131/88, де визначено обставини, які унеможливлюють призначення певної особи опікуном, серед яких опікунами не можуть бути особи, які: визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними; перебувають на обліку або лікуються в психоневрологічних та наркологічних закладах; раніше були опікунами чи піклувальниками та з їх вини опіку чи піклування було припинено; позбавлені батьківських прав; інтереси яких суперечать інтересам осіб, що підлягають опіці чи піклуванню.
При цьому, відсутність всіх викладених вище обставин має бути підтверджена відповідними фактичними даними: відомостями органу опіки та піклування про відсутність даних про визнання особи, що бажає бути призначеною опікуном, недієздатною або обмежено дієздатною; відомостями (сертифікат, довідка) обласних наркологічної та психіатричної лікарень про те, що вказана особа, що бажає стати опікуном, не перебуває на обліку та не лікується у вказаних психоневрологічних та наркологічних закладах; відомостями органу опіки та піклування про те, що така особа раніше не була опікуном чи піклувальником та з її вини опіку чи піклування не було припинено та вказана особа не позбавлена батьківських прав.
Проте, до заяви перелічених вище фактичних даних не додано та обставин, які б об`єктивно унеможливлювати надання таких даних, заява не містить.
Вищенаведені недоліки заяви унеможливлюють відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
За вказаних обставин заяву слід залишити без руху із наданням строку для виправлення недоліків.
Керуючись ст.ст. 185, 296, 297, 353 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління соціального захисту населення Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації, про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків п`ять днів з моменту отримання копії ухвали про залишення заяви без руху.
Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків вказаних в ухвалі шляхом подачі заяви до суду з виправленими недоліками та роз`яснити, що у разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.М.Букіна
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2024 |
Оприлюднено | 26.01.2024 |
Номер документу | 116513835 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні