ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/413/24 Провадження 2/636/978/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.01.2024 місто Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Золотоверха О. О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Чкаловської селищної об`єднаної територіальної громади Чугуївського району Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИЛА:
Позивачі звернулися до суду з позовом до відповідача, в якому просили: визнати за ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 63254883400:01:000:0087, площею 6.11 га, за ОСОБА_1 визнати право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 63254883400:01:000:0085 площею 6.11 га.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановила, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 175, ст. 177 ЦПК України.
Згідно ч.ч. 1, 3 ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно п.2 ч.1 ст.176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно зч.4ст.177ЦПКУкраїни до позовноїзаявидодаютьсядокументи,щопідтверджуютьсплату судовогозбору увстановленихпорядкуй розмірі,абодокументи,щопідтверджуютьпідстави звільненнявідсплатисудового зборувідповідно дозакону.
Так в позові не зазначені відомості відповідно до п.п.3,5,6,8,9 ч.3 ст.175 ЦПК України, а саме:
- в позові зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є позивачам батьком, проте доказів на підтвердження факту смерті вказаної особи до суду не надано;
- з тексту позовної заяви не вбачається після смерті кого саме відкрилася спадщина у вигляді права власності на відповідні земельні ділянки;
- з позовної заяви та доданих до неї документів не зрозуміла ціна позову, оскільки зазначена у позові ціна позову 79459.64 грн. не підтверджена наданими доказами;
- в позові не вказано відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору;
- у позові відсутній перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви;
- у позовній заяві не зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Крім того суд зазначає, що до позову додано квитанції про сплату судового збору, згідно яких позивачами сплачено по 1211.20 грн. Проте суд зазначає, що згідно ст.4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору за подання фізичної особою позовної заяви матеріального характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З позовної заяви наявність пільг щодо сплати судового збору не вбачається, клопотань про відстрочення/розстрочення або звільнення від сплати судового збору до суду не надано.
До позовної заяви додано документ, згідно якого вартість земельної ділянки з кадастровим номером 63254883400:01:000:0085 складає 233479.64 грн., отже за подання позову про визнання права власності на вказану земельну ділянку позивач ОСОБА_1 повинен сплатити судовий збір у сумі 2334.80 грн., тобто недоплата по судовому збору у позивача ОСОБА_1 складає 1123.60 грн.
Щодо вартості земельної ділянки з кадастровим номером 63254883400:01:000:0087 документів до суду не надано, у зв`язку з чим визначити ціну позову та, відповідно, розмір судового збору, що підлягає сплаті позивачем ОСОБА_3 , неможливо.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачам строк 5 днів для усунення вказаних недоліків.
Для усунення вказаних недоліків позивачам слід уточнити позовні вимоги, зазначивши відомості згідно п.3,6,8,9 ч.3 ст.175 ЦПК України, надати докази на підтвердження викладених обставин, ціни позову, вартості спірного майна та сплати судового збору у розмірі, передбаченому законодавством.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 185, 258-261 ЦПК України
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Чкаловської селищної об`єднаної територіальної громади Чугуївського району Харківської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви 5 (п`ять) днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Золотоверха
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2024 |
Оприлюднено | 26.01.2024 |
Номер документу | 116531711 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Золотоверха О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні