1-кс/754/273/24
Справа № 754/1116/24
У Х В А Л А
Іменем України
24 січня 2024 року слідчий суддя Деснянського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача ВД Деснянського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 про проведення огляду, -
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач ВД Деснянського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 за погодження з прокурором 24.01.2024 року подав до суду клопотання про проведення огляду.
Обґрунтовуючи клопотання, дізнавач зазначає, що в провадженні ВД Деснянського УП ГУНП у м. Києві перебуває кримінальне провадження №12012405030000054 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 271 КК України. Відповідно до матеріалів досудового розслідування та витягу з реєстру досудових розслідувань встановлено, що 21.01.2024 року приблизно о 08 год. 40 хв., перебуваючи на території ТЕЦ №6, було порушено вимоги законодавчих та інших нормативно-правових актів про охорону праці, що заподіяло шкоду здоров`ю ОСОБА_4 .
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення виникла необхідність у проведенні огляду на території ТЕЦ №6 за адресою м. Київ, вул. Пухівська, 1-А, а саме території біля паливно-транспортного цеху, на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:62:213:0002, у зв`язку з чим дізнавач вносить клопотання про проведення огляду.
Дізнавач, прокурор в судове засідання не з`явились.
Дослідивши клопотання та долучені до нього письмові матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Згідно ч. 3 ст. 234 КПК України клопотання про проведення обшуку повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; 8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст.234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що - було вчинено кримінальне правопорушення; відшукані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшуканих речах і документах можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя.
Всупереч вказаним приписам КПК України клопотання дізнавача обґрунтовано суто формально, без зазначення конкретних обставин, які можуть бути встановлені в ході проведення огляду ділянки місцевості ТЕЦ №6 по вул. Пухівська, 1-А в м. Києві; не надано обґрунтування неможливості іншим способом отримати зазначені в клопотанні відомості.
Крім того, з наданих на розгляд слідчому судді копій матеріалів кримінального провадження не вбачається факт вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 271 КК України, що вказує на необґрунтованість проведення огляду у даному провадженні.
З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що у задоволенні клопотання слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.234,235 КПК України,
УХВАЛИВ:
В задоволені клопотання дізнавача ВД Деснянського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_3 про проведення огляду земельної ділянки в кримінальному провадженні №12024105030000054 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя -
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2024 |
Оприлюднено | 29.01.2024 |
Номер документу | 116562119 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Деснянський районний суд міста Києва
Вінтоняк Р. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні