печерський районний суд міста києва
Справа № 757/21401/23-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2023 року суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , власника веб-сайту YouTube каналу - дочірнього підприємства компанії Google про захист авторських прав та суміжних прав, -
ВСТАНОВИВ:
У травні 2023 року ОСОБА_1 звернулася до Печерського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 , власника веб-сайту YouTube каналу - дочірнього підприємства компанії Google про захист авторських прав та суміжних прав, у якому просить суд:
1) зобов`язати ОСОБА_2 відкликати безпідставну скаргу-запит з YouTube каналу (Відповідач-2) про видалення з веб-сторінки Позивача «ІНФОРМАЦІЯ_1»-«Відео-Щоденника» YouTube каналу (Відповідач-2) відеозапис концерту ІНФОРМАЦІЯ_2 року;
2) зобов`язати власника веб-сайту YouTube каналу (Відповідач-2) скасувати Попередження № 1 від 02.03.2023 року застосоване до Позивача - ОСОБА_1 про порушення авторських прав, за відсутністю підстав, з усіма негативними наслідки для Позивача;
3) стягнути з Відповідача-1 ОСОБА_2 на користь Позивача - ОСОБА_1 майнову шкоду у розмірі 5 000,00 грн. та моральну шкоду у розмірі 5 000,00 грн., завданих внаслідок безпідставної скарги до власника веб-сайту YouTube (Відповідач-2).
4) стягнути з власника веб-сайту YouTube каналу (Відповідач-2) на користь ОСОБА_1 майнову шкоду у розмірі 1 000,00 доларів США та моральну шкоду у розмірі 1 000,00 доларів США, завданих Позивачеві внаслідок безпідставної скарги Відповідача-1, на підставі якої з веб-сторінки Позивача «ІНФОРМАЦІЯ_1»-«Відео-Щоденника» видалений відеозапис концерту ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додатки до неї, суддя дійшов наступних висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 формуючи заяву в розділі найменування та реквізити сторін з необґрунтованих підстав не вказує адресу зареєстрованого місця проживання та/або перебування, дати народження та РНОКПП відповідача ОСОБА_2 .
Крім того, зі змісту матеріалів позову вбачається відсутність будь-яких доказів на підтвердження вжиття позивачем передбаченим заходів забезпечення доказів необхідних для формування позовної заяви.
Також позивач вказує, що відповідач ОСОБА_2 працює в Первинній організації профспілки творчих та інших працівників державного підприємства «Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України» (код ЄДРПОУ 40081132).
Однак жодних доказів на підтвердження трудових відносин ОСОБА_2 з ПОПТІП ДП «ДАУСОУ» суду разом з позовом не надано.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно вказати адресу зареєстрованого місця проживання та/або перебування відповідача ОСОБА_2 , дату її народження та РНОКПП.
У випадку відсутності даних та доказів необхідних для усунення недоліків, позивачу необхідно надати суду докази вжиття передбачених законом заходів забезпечення доказів, необхідних для формування позовної заяви.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Пунктом 5 ч. 3 статті 175 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Частиною 5 статті 177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається з позовної заяви, заявлена позивачем заявлено, зокрема, наступні вимоги:
1) стягнути з Відповідача-1 ОСОБА_2 майнову шкоду у розмірі 5 000,00 грн. та моральну шкоду у розмірі 5 000,00 грн.;
2) стягнути з власника веб-сайту YouTube каналу (Відповідач-2) майнову шкоду у розмірі 1 000,00 доларів США та моральну шкоду у розмірі 1 000,00 доларів США.
Разом з тим, з матеріалів позовної заяви та додатків до неї вбачається відсутність обґрунтованого розрахунку сум заявлених до тягнення.
Крім того, згідно п. 3 Постанови Пленуму ВСУ № 4 від 31 березня 1995року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» - під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. Згідно положень ч. 3, 4 ст. 23 ЦК України, моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб; моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов`язана з розміром цього відшкодування.
Порядок та підстави відшкодування моральної шкоди визначено ст. ст. 23, 1167 ЦК України.
Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає: 1) у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 2) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; 3) у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку із знищенням чи пошкодженням її майна; 4) у приниженні честі та гідності фізичної особи, а також ділової репутації фізичної або юридичної особи. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості. Моральна шкода відшкодовується незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню, та не пов`язана з розміром цього відшкодування. Моральна шкода відшкодовується одноразово, якщо інше не встановлено договором або законом.
Підстави відповідальності за завдану моральну шкоду визначені ст. 1167 ЦК України. Зокрема, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.
Як роз`яснено в п. 4 Постанови Пленуму Верховного суду України № 4 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», відповідно до ЦПК України у позовній заяві про відшкодування моральної (немайнової) шкоди має бути зазначено, в чому полягає ця шкода, якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходив, визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується.
Виходячи з цих обставин, суми заявленої позивачами моральної шкоди в позові не обґрунтовано: якими міркуваннями керувалися позивачі при визначенні розміру моральної шкоди; - чи можна вважати розумними вимоги в частині відшкодування моральної шкоди в таких сумах, виходячи з вимог ст. 23 ЦК України; якими доказами підтверджується завдання позивачам моральної шкоди саме в таких розмірах.
Належними є докази, що містять інформацію щодо предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Обставини, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (частини перша, третя статті 77, частина друга статті 78 ЦПК України).
З огляду наведеного, позивачам для усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду належні докази, що підтверджують обґрунтованість розрахунку моральної та матеріальної шкоди у заявлених розмірах.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно із ч. 5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку встановленому чинним законодавством.
Порядок засвідчення копій документів визначений п. п. 5.26, 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163-2020, затвердженого наказом ДП «УКРНДНЦ» від 01.07.2020 року № 144. За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: зі слів «Згідно з оригіналом»; назви посади; особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища; дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Зі змісту матеріалів позову вбачається, що позивачем у якості письмових доказів надано суду копій документів, вірність оригіналу яких у встановленому законом порядку не посвідчена.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду засвідчені у встановленому законом порядку копії всіх документів наданих суду в якості доказів, що підтверджують обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Разом з тим, позивачами не надано суду доказів в порядку п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Для усунення недоліків позивачам необхідно надати суду документальне підтвердження про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Враховуючи вищенаведене, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , власника веб-сайту YouTube каналу - дочірнього підприємства компанії Google про захист авторських прав та суміжних прав, - залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу можливість усунути виявлені недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Підпалий
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2023 |
Оприлюднено | 30.01.2024 |
Номер документу | 116562259 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо прав інтелектуальної власності, з них: щодо авторських прав |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Підпалий В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні