печерський районний суд міста києва
Справа № 757/50365/23-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого групи слідчих Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 42023000000001275,-
ВСТАНОВИВ:
На розгляд слідчого судді надійшло вказане клопотання.
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001275 від 02.08.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 209 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами суб`єктами господарської діяльності впроваджено протиправну схему спрямовану на внесення до документів бухгалтерського та податкового обліку недостовірних відомостей щодо реальності проведення господарської діяльності, які в подальшому, подаються до контролюючих державних органів, а також дані особи на території України, в обхід економічних санкцій поставили працювати осіб рф, розробили протиправний механізм проведення грошових переказів на території України з метою фінансування підприємств, установ та організацій держави агресора, використовуючи заборонені на території України російські онлайн валюти, обіг яких здійснюється через підконтрольні онлайн обмінники, при цьому учасниками злочинної групи з використанням реквізитів суб`єктів господарювання здійснюються фінансові операції з майном щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, та вчинялись дії, спрямовані на приховування, маскування походження такого майна.
У відповідності до пунктів 27, 28 статті 7 Закону про Національний банк, Національний банк здійснює авторизацію діяльності на платіжному ринку, створює та здійснює ведення Реєстру платіжної інфраструктури відповідно до Закону України «Про платіжні послуги». Статтею 10 Закону визначається, що надавачі платіжних послуг мають право на проведення діяльності з надання фінансових платіжних послуг лише після отримання ними ліцензії на надання фінансових платіжних послуг відповідно до Закону та за умови включення до Реєстру. В той же час, до Національного банку не подавались документи у порядку, визначеному законодавством, від юридичних осіб з найменуванням «Яндекс.Гроші», «QIWI WALLET», «Parfect Money».
«Webmoney» належить платіжній організації Дочірнє підприємство «Фінансова компанія «ЕлМі», відносно якої наразі діють санкції РНБО від 02.05.2018, уведені Указом Президента України від 14.05.2018 № 126/2018, у зв`язку з чим відносно даної компанії прийнято рішення від 25.05.2018 № 136 про скасування реєстрації.
Згідно з рішеннями РНБО від 14.05.2021 застосовано персональні санкції, введені в дію Указом Президента України від 21.05.2021 № 203/2021, до АТ «Ківі Банк», ТОВ «Яндекс», ЗАТ «Вебмані Європа Лтд».
Встановлено, що службові особи суб`єктів господарювання впроваджують свою протиправну схему через функціонування онлайн-обмінника «ob-men.com», який рекламують на сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вказаний онлайн-обмінник «ob-men.com» надає послуги пов`язані з обміном електронних коштів, у тому числі заборонених на території України («Яндекс.Гроші», «QIWI WALLET», « Parfect Money »), купівлі різних криптовалют.
Крім того, на сторінці веб-ресурсу висвітлюється інформація щодо надання анонімних послуг з конвертації вказаних заборонених електронних коштів та криптовалюти або фіатних валют в яких зазначена заборонена на території України валюта RUB купівлю якої можна здійснити за допомогою «Тинькофф Банк RUB», «Сбербанк RUB» та «Payeer RUB».
В подальшому встановлено сайт «www.bestchange.ru/ob-men-exchanger.html», на якому здійснюється рекламування онлайн обмінника криптовалюти «ob-men.com» та наявна відмітка про країну розташування обмінника - Україна, та курси купівлі різних криптовалют, висвітлюється інформація щодо надання анонімних послуг з конвертації криптовалюти або фіатних валют, а також обміну їх на готівкові кошти.
Крім того, слідством отримано інформацію про те, що через веб-ресурс «ob-men.com» можна зробити обмін електронних грошей в обмін на які можна отримати валюту RUB на банківські картки Сбербанк та Тинькофф Банк, а також здійснити переказ на гаманець Webmoney, який на даний час є забороненими на території України.
Слідчий зазначає, що на сайті «ob-men.com» зазначається «Telegram» акаунт, через який можна дізнатися уточнюючу інформацію з приводу обміну валют. Перейшовши за посиланням, відкривається «Telegram» акаунт зареєстрований на ім`я « ОСОБА_4 ». В ході листування з метою уточнення можливості обміну фіатної валюти на готівку в стаціонарному обмінному пункті у місті Києві було встановлено, що отримати готівкові грошові кошти в обмін на Tether TRC 20 USDT, можливо в обмінному пункті за адресою: АДРЕСА_1 в якому свою фінансову діяльність здійснює ТОВ «ФК ТАЙГЕР ІНВЕСТ» (ЄДРПОУ 43152640), що працює під брендом «Money24/7».
Встановлено ресурс «moneyb.us» та Telegram канал, який зазначений на даному ресурсі та зареєстрований під ім`ям « ОСОБА_5 », що займається доставкою валюти у м. Києві та працює під брендом «Money24/7».
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що до вказаної протиправної діяльності причетний ряд обмінників, що працюють під франшизою ТОВ «ФК ТАЙГЕР ІНВЕСТ» (ЄДРПОУ 43152640) та обмінні пункти, які працюють під брендом «Money24/7», до яких входить мережа онлайн обмінників «crypto-money24.com», адміністратором якого є засновник ТОВ «Легион 1913» (ЄДРПОУ 40597885) ОСОБА_6 , серед яких обмінний пункт за адресою: АДРЕСА_2 .
З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення у слідства виникла необхідність в проведенні обшуку в обмінному пункті за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, нежиле приміщення за адресою: АДРЕСА_2 на праві власності належить ОСОБА_7 .
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала, посилаючись на викладені в ньому доводи, просила задовольнити.
Обшук, у відповідності зі ст. 234 КПК України, проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується внесене клопотання, надходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, дані про яке містяться у витягу з ЄРДР, що відшукувані речі та документи мають значення для досудового розслідування та відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також, можуть знаходитися у вказаному в клопотанні приміщенні.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим та прокурорам у кримінальному провадженні № 42023000000001275 на проведення обшуку в обмінному пункті за адресою: АДРЕСА_2 , що на праві власності належить ОСОБА_7 , з метою відшукання та вилучення:
- системних блоків персональних комп`ютерів (СБПК), планшетів, моноблоків (настільні ПК), ноутбуків (ППК), моніторів та гарнітур, серверного обладнання та іншої комп`ютерної техніки, носіїв електронної інформації (флеш-карти будь-якого формату, USB-носіїв, носіїв на жорстких магнітних дисках (HDD), носіїв на твердотільних дисках (SSD),зовнішніх переносних пристроїв зберігання інформації, бездротові (WI-FI) та дротові (WAN) маршрутизатори (роутери), мережеві комутатори, мережеві адаптери, монтажні шафи і стійки, відеокарти - графічні карти (GPU адаптери, прискорювачі), пристрої типу ASIC, принтери, електронні інформаційні системи, комп`ютерних системи та їх частини, мобільні термінали систем зв`язку, що задіяні для здійснення протиправної діяльності;
системних блоків персональних комп`ютерів (СБПК), планшетів, моноблоків (настільні ПК), ноутбуків (ППК), моніторів та гарнітур, серверного обладнання та комп`ютерної техніки, носіїв електронної інформації (флеш-карти будь-якого формату, USB-носіїв, носіїв на жорстких магнітних дисках (HDD), носіїв на твердотільних дисках (SSD), зовнішніх переносних пристроїв зберігання інформації, бездротові (WI-FI) та дротові (WAN) маршрутизатори (роутери), мережевих комутаторів, мережевих адаптерів, відеокарти - графічні карти (GPU адаптери, прискорювачі), пристроїв типу ASIC, принтерів, електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем та їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, в яких міститься інформація щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та такі, що використовуються для здійснення протиправної діяльності;
- мобільних телефонів, сім-карт та карткоутримувачів, засобів комутації, телекомунікаційного та іншого обладнання, в тому числі пристроїв та приладів, які забезпечують SIP, IP-телефонію та VoIP телефонію (ІР-телефони та VoIP-шлюзи), пристроїв та приладів, які забезпечують доступ до локальної мережі, всесвітньої інформаційної системи загального доступу Інтернет, електронних пристроїв та документів щодо права доступу до мереж зв`язку, оплати за їх використання;
- документів встановленого зразку або чорнових записів щодо створення та господарської діяльності ТОВ «ФК ТАЙГЕР ІНВЕСТ» (ЄДРПОУ 43152640), ТОВ «Легион 1913» (ЄДРПОУ 40597885) та інших ФОП-ів та юридичних осіб, які здійснюють протиправну діяльність (документів щодо організації діяльності останніх самостійно чи із залученням найманих працівників), відомостей із списками осіб за іменами чи іншими ідентифікаторами, задіяних в протиправній діяльності, бухгалтерської, фінансово-господарської та іншої документації щодо провадження незаконної діяльності та подальшого виведення у легальний обіг коштів, отриманих в ході протиправної діяльності, інструкцій, блокнотів, записників, журналів, нотаток, в яких містяться відомості щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, печаток, штампів, грошових коштів в національній та іноземній валюті, щодо яких у органу досудового розслідування є підстави вважати, що вони здобуті за викладених в фабулі кримінального провадження обставинах;
- банківських платіжних карток та інших засобів доступу до рахунків, що використовуються для переказу коштів, документації чи чорнових записів із відомостями щодо переліку третіх осіб із їхніми персональними банківськими даними (персональними даними, номерами банківських платіжних карток, номерами телефонів), ключів доступу до систем Інтернет-банкінгу;
- систем відео, -аудіоконтролю, що побудовані на основі відеокамер та мікрофонів, серверів, на які передаються та записується інформація;
- чорнових чи друкованих записів, із відомостями про паролі та логіни до облікових записів інтернет-сервісів на веб-ресурсах або мобільних додатках, електронних поштових скриньок, ключових слів або інших видів доступу (у паперовому та електронному вигляді) до електронних чи криптовалютних гаманців, на які надходять відповідно електронні кошти, або з яких грошові кошти виводяться у легальний обіг.
Визначити строк дії ухвали один місяць з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2023 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 116571384 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Шапутько С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні