ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
22.01.2024Справа № 910/15563/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Бондарчук В.В., за участю секретаря судового засідання Ярошевської І.О., розглянувши у порядку загального позовного провадження
позовну заяву ОСОБА_1 , Рівненська обл., Острозький р-н, с. Мощаниця
до
1. Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна», м. Київ
2. Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, м. Київ
про визнання припиненими трудових відносин та зобов`язання виключити запис із реєстру,
Представники:
від позивача: не з`явилися;
від відповідача-1: не з`явилися;
від відповідача-2: не з`явилися;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 /позивач) звернувся до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна» (далі - ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна»/відповідач-1) та Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації (далі - відповідач-2) про:
- визнання припиненими трудових відносин між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна» із 14.09.2023, у зв`язку зі звільненням із займаної посади директора за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України;
- зобов`язання Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації внести запис про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про ОСОБА_1 , як керівника та підписанта Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна».
Господарський суд міста Києва ухвалою від 05.10.2023 прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження, призначив підготовче засідання на 06.11.2023, крім того, витребував у Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації належним чином завірені копії матеріалів реєстраційної справи ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна».
20.10.2023 до канцелярії суду від Святошинської районної в місті Києва державної адміністрації на виконання вимог суду надійшли копії матеріалів реєстраційної справи ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна».
06.11.2023 внаслідок тривалої повітряної тривоги підготовче засідання не відбулося, у зв`язку із чим суд ухвалами від 06.11.2023 повідомив сторін про призначення підготовчого засідання на 27.11.2023.
27.11.2023 суд закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 22.01.2024.
08.12.2023 до канцелярії суду від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.
22.01.2024 у судове засідання ОСОБА_2 не з`явився, при цьому, у заяві про розгляд справи без участі представника позивача просив суд позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Представники ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» та Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації у судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили, при цьому, були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи по суті.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна» зареєстровано 07.06.2012, засновником та єдиним його учасником є ОСОБА_3 , громадянство: Російська Федерація, місцезнаходження: АДРЕСА_1 .
09.07.2019 рішенням учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна» затверджено у новій редакції статут Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна».
Згідно п. 9.1. статуту органами управління товариства є загальні збори учасників та директор товариства.
У відповідності до п. 9.2. статуту вищим органом товариства є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників або призначених ними представників. Представники учасників можуть бути постійними або призначеними на певний строк. Учасники вправі в будь-який час змінити свого представника, сповістивши про це інших учасників. Учасник товариства вправі передати свої повноваження на загальних зборах учасників іншому учаснику або представникові іншого учасника товариства. Учасники товариства мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у статутному капіталі. Загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що передані загальними зборами до компетенції виконавчого органу. У разі необхідності загальні збори учасників можуть проводитись за межами території України лише за одностайною письмовою згодою всіх учасників товариства.
Відповідно до п. 9.2.5.6. статуту до компетенції загальних зборів учасників товариства належить, в тому числі обрання та відкликання виконавчого органу товариства.
Якщо до складу товариства входить один учасник, рішення з питань, що належить до компетенції загальних зборів учасників, приймаються таким учасником товариства одноособово та оформлюються письмовим рішенням такого учасника (п. 9.2.6. статуту).
Пунктом 9.2.7. статуту передбачено, що загальні збори учасників скликаються, в тому числі з ініціативи виконавчого органу товариства.
Згідно із п. 9.2.8. статуту вимога про скликання загальних зборів учасників подається виконавчому органу товариства у письмовій формі із зазначенням запропонованого порядку денного. У разі скликання загальних зборів учасників з ініціативи учасників товариства така вимога повинна містити інформацію про розмір часток у статутному капіталі товариства, що належить таким учасникам. Разом з питаннями, запропонованими для включення до порядку денного загальних зборів учасників особою, яка вимагає скликання таких зборів, виконавчий орган товариства з власної ініціативи може включити до нього додаткові питання.
Виконавчий орган товариства зобов`язаний вчинити всі необхідні дії для скликання загальних зборів учасників у строк не пізніше 20 днів з дня отримання вимоги про проведення таких зборів (п. 9.2.8.2. статуту).
В п. 9.2.11. статуту визначено, що загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства - директором товариства. Виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства. Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників. Повідомлення надсилається простим поштовим відправленням. У повідомленні про загальні збори учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до статуту товариства, до повідомлення додається проект запланованих змін. Рішення про включення запропонованих питань до порядку денного загальних зборів учасників приймається виконавчим органом товариства.
У відповідності до п. 9.2.12. статуту рішення, прийняті загальними зборами учасників, оформлюються протоколом і підписується головою загальних зборів учасників або іншою уповноваженою зборами особою. Кожен учасник товариства, який взяв участь у загальних зборах учасників може підписати протокол, якщо заявив про свій намір до моменту закриття загальних зборів учасників. Протокол прошивається і скріплюється печаткою (в разі наявності) та підписом директора товариства.
Відповідно до п. 9.3. статуту виконавчий орган товариства здійснює управління поточною діяльністю товариства. Виконавчий орган є одноосібним в особі директора.
Директор обирається загальними зборами учасників. При обранні, з директором може укладатися контракт, яким передбачаються права, термін обрання, обов`язки і відповідальність перед товариством, умови матеріального забезпечення і звільнення з посади (п. 9.3.1. статуту).
09.07.2019 учасником ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» прийнято рішення №01/19, оформлене протоколом №01/09, яким вирішено у тому числі по питанню 5 порядку денного, обрати на посаду директора товариства ОСОБА_1 з 10.07.2019.
10.07.2019 згідно із наказом ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» № 7-К ОСОБА_2 приступив до виконання обов`язків директора ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» із 10.07.2019 у порядку переведення із посади провідного інженера.
14.08.2023 ОСОБА_2 написав заяву про звільнення із посади директора ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» на підставі п.1 ст. 38 Кодексу законів про працю України за власним бажанням із 14.09.2023 та адресував її загальним зборам учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна».
14.08.2023 позивачем складено на ім`я єдиного учасника ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» ОСОБА_3 повідомлення про намір звільнення із посади директора за власним бажанням та ініціювання скликання позачергових загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», а також повідомлення про скликання загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», яким визначено дату, час та місце проведення загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» на 14.09.2023 об 11 год. 00 хв. за адресою місцезнаходження ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», а саме: вул. Жмеринська, буд. 5, м. Київ, Україна, 03148, із визначеним порядком денним загальних зборів, зокрема щодо припинення повноважень (звільнення) директора ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» ОСОБА_2 14.09.2023 за власним бажанням (ст. 38 Кодексу законів про працю України), та призначення на посаду нового директора.
Разом із тим, оскільки із 24.02.2022 поштове сполучення із Російською Федерацією припинено, що підтверджується листом АТ «Укрпошта» вих. № 103.003.-5639-22 та листом Міністерства юстиції України вих. №84808/105986-33-22/12.1.1, позивачем 14.08.2023 направлено на електронну адресу єдиного учасника товариства ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_1 повідомлення про намір звільнення із посади директора за власним бажанням та ініціювання скликання позачергових загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» та повідомлення про скликання загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна».
14.09.2023 за адресою місця проведення загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» прибув ОСОБА_2 , проте одноосібний учасник товариства ОСОБА_3 у визначений час та місце не з`явився, уповноваженого представника не направив.
У зв`язку із неявкою на загальні збори учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» одноосібного учасника товариства ОСОБА_3 , що у сукупності володіє 100% голосів на загальних зборах, відповідно до чинного законодавства України та статуту товариства загальні збори учасників товариства не уповноважені вирішувати будь-які питання порядку денного, внаслідок чого загальні збори учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» є такими, що не відбилися, про що директором ОСОБА_1 складено та підписано протокол №01/23 від 14.09.2023.
Отже, приймаючи до уваги, що загальні збори учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» не відбулися, питання щодо звільнення за власним бажанням із посади директора ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» ОСОБА_1 не вирішено, останній звернувся до суду із цим позовом про визнання припиненими трудових відносин між ОСОБА_1 та ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» із 14.09.2023.
Крім того, позивач просить суд зобов`язати Святошинську районну в місті Києві державну адміністрацію внести запис про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про ОСОБА_1 , як керівника та підписанта ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна».
Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, з огляду на таке.
Статтею 15 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно зі ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Використання примусової праці забороняється.
За змістом частини першої статті 21 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
У відповідності до положень статті 22 КЗпП України будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору не допускається.
Відповідно до ст. 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.
Згідно із ч. 1 ст. 29 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» загальні збори учасників є вищим органом товариства.
У відповідності до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» загальні збори учасників можуть вирішувати будь-які питання діяльності товариства, крім питань, віднесених до виключної компетенції інших органів товариства законом або статутом товариства.
Загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що належать до компетенції інших органів товариства, якщо інше не встановлено законом. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю від числа присутніх учасників, якщо інше не встановлено установчими документами або законом. Порядок скликання загальних зборів визначається в установчих документах товариства ( ч. 1, ч. 2, ч. 4 ст. 98 ЦК України).
Відповідно до ст. 99 ЦК України загальні збори товариства своїм рішенням створюють виконавчий орган та встановлюють його компетенцію і склад. Виконавчий орган товариства може складатися з однієї або кількох осіб. Виконавчий орган, що складається з кількох осіб, приймає рішення у порядку, встановленому абзацом першим частини другої статті 98 цього Кодексу. Повноваження члена виконавчого органу можуть бути в будь-який час припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень. Назвою виконавчого органу товариства відповідно до установчих документів або закону може бути "правління", "дирекція" тощо.
Судом вище встановлено, що відповідно до п. 9.1. та п. 9.2.5.6. статуту органами управління товариства є загальні збори учасників та директор товариства. До компетенції загальних зборів учасників товариства належить, в тому числі обрання та відкликання виконавчого органу товариства.
При цьому, згідно із п. 9.3. статуту виконавчий орган є одноосібним в особі директора.
Частиною 13 ст. 39 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» визначено, що повноваження одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу можуть бути припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень лише шляхом обрання нового одноосібного виконавчого органу чи голови колегіального виконавчого органу або тимчасових виконувачів їхніх обов`язків. У разі припинення повноважень одноосібного виконавчого органу або члена колегіального виконавчого органу договір із цією особою вважається припиненим. Статутом товариства може бути передбачено вимогу про обрання нових членів чи тимчасових виконувачів обов`язків для всіх членів колегіального виконавчого органу.
Згідно положень ч. 2-6 ст. 32 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства. Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників, якщо інший строк не встановлений статутом товариства. Повідомлення, передбачене частиною третьою цієї статті, надсилається поштовим відправленням з описом вкладення. Статутом товариства може бути встановлений інший спосіб повідомлення. У повідомленні про загальні збори учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до статуту товариства, до повідомлення додається проект запропонованих змін. Виконавчий орган товариства приймає рішення про включення запропонованих питань до порядку денного загальних зборів учасників.
Судом встановлено, що у відповідності до п. 9.2.11. статуту загальні збори учасників скликаються виконавчим органом товариства - директором товариства. Виконавчий орган товариства скликає загальні збори учасників шляхом надсилання повідомлення про це кожному учаснику товариства. Виконавчий орган товариства зобов`язаний повідомити учасників товариства не менше ніж за 30 днів до запланованої дати проведення загальних зборів учасників. Повідомлення надсилається простим поштовим відправленням. У повідомленні про загальні збори учасників зазначаються дата, час, місце проведення, порядок денний. Якщо до порядку денного включено питання про внесення змін до статуту товариства, до повідомлення додається проект запланованих змін.
Отже, суд зазначає, що передбачений частиною першою статті 38 КЗпП України порядок розірвання трудового договору з ініціативи директора передбачає попередження ним про це власника або уповноваженого органу письмово за два тижні та ініціювання скликання загальних зборів учасників. У випадку вчинення директором відповідних дій, на учасників товариства покладено обов`язок розглянути заяву директора про звільнення та прийняти відповідне рішення про таке звільнення. При цьому на особу, яка ініціює питання проведення загальних зборів, покладено обов`язок належного повідомлення інших учасників товариства про скликання зборів у порядку, встановленому чинним законодавством та статутом підприємства.
Відповідно до трудового законодавства України, керівник товариства (директор), як будь-який інший працівник, має право звільнитися за власним бажанням, попередивши власника або уповноважений ним орган про таке звільнення письмово за два тижні.
Разом із тим, особливість звільнення директора полягає в тому, що воно відбувається за рішенням загальних зборів учасників товариства.
Судом вище встановлено, що позивач вжив всі необхідні дії для повідомлення одноосібного учасника ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» ОСОБА_3 про скликання загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» для вирішення питання про звільнення ОСОБА_1 із посади директора товариства, зокрема позивачем надано суду: повідомлення про намір звільнення із посади директора за власним бажанням, яке фактично є заявою про звільнення із посади директора ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», а також повідомлення про скликання загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», яким визначено дату, час та місце проведення загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» на 14.09.2023 об 11 год. 00 хв. за адресою місцезнаходження ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», а саме: вул. Жмеринська, буд. 5, м. Київ, Україна, 03148, із визначеним порядком денним загальних зборів, зокрема щодо припинення повноважень (звільнення) директора ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» ОСОБА_2 14.09.2023 за власним бажанням (ст. 38 Кодексу законів про працю України) та призначення на посаду нового директора, які були направлені 14.08.2023 на електронну адресу єдиного учасника товариства ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки із 24.02.2022 поштове сполучення із Російською Федерацією припинено, що підтверджується листом АТ «Укрпошта» вих. № 103.003.-5639-22 та листом Міністерства юстиції України вих. № 84808/105986-33-22/12.1.1.
Однак, ураховуючи, що представник одноосібного учасника ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» ОСОБА_3. на загальні збори учасників не з`явився, відповідно загальні збори учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» визнано такими, що не відбулися, про що складено директором ОСОБА_1 зазначено у протоколі №01/23 від 14.09.2023 загальних зборів учасників ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», відтак, питання щодо звільнення ОСОБА_1 з посади директора відповідача-1 не вирішено.
Суд зазначає, що у випадку відсутності рішення загальних зборів учасників товариства про звільнення керівника, зокрема через неможливість зібрати кворум для проведення загальних зборів, керівнику із метою захисту своїх прав надано можливість звернутися до суду із вимогою про визнання трудових відносин припиненими.
За таких обставин, суд вважає, позовні вимоги ОСОБА_1 до ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна» про визнання припиненими трудових відносин між ОСОБА_1 та Товариством з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна» із 14.09.2023, у зв`язку зі звільненням із займаної посади директора за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України обґрунтованими, відповідно підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги ОСОБА_1 про зобов`язання Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації внести запис про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про ОСОБА_1 , як керівника та підписанта ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», суд зазначає таке.
Частиною 1 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено, що державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, або судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України «Про виконавче провадження». Тому відповідно до зазначених норм на підставі рішення суду, що набрало законної сили, можливо внести зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.
Так, із матеріалів справи вбачається та не заперечується позивачем у позові, що останній не звертався до Святошинської районної у місті Києві державної адміністрації із відповідною заявою про внесення запису про виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про ОСОБА_1 , як керівника та підписанта ТзОВ «ГЗ Електропривід-Україна», відтак, Святошинською районною у місті Києві державною адміністрацією не порушені права та інтереси позивача.
У даному випадку, суд звертає увагу позивача, що саме рішення суду про припинення трудових відносин є підставою для внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, тому така позовна вимога ОСОБА_1 не підлягає задоволенню (аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 24.12.2019 у справі № 758/1861/18).
Згідно статті 129 ГПК України, витрати зі сплати судового збору покладаються на сторін пропорційно задоволеним вимогам.
Керуючись статтями 129, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 254 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати трудові відносини між ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна» (03148, місто Київ, вулиця Жмеринська, будинок 5; ідентифікаційний код 38134415) припиненими із 14.09.2023, у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 із займаної посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна» за власним бажанням на підставі ч. 1. ст. 38 КЗпП України.
Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЗ Електропривід-Україна» (03148, місто Київ, вулиця Жмеринська, будинок 5; ідентифікаційний код 38134415) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 2 684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн 00 коп.
В іншій частині у задоволенні позовних вимог відмовити.
Після набрання рішенням законної сили видати накази.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів в порядку, передбаченому ст. 253-259, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 розділу XI «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складено: 29.01.2024.
Суддя В.В. Бондарчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2024 |
Оприлюднено | 31.01.2024 |
Номер документу | 116602964 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні