ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29 січня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/37/24 Господарський суд Тернопільської області
Суддя Хома С.О.
розглянувши: матеріали позовної заяви № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 23.01.2024 (вх.№48 від 24.01.2024)
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Імперія", (45601,Волинська область, Луцький район, село Липини, вул.Рівненська, буд 139, ідентифікаційний код 32872217)
про: стягнення 61 692, 24 грн. - вартість перевезення, 28 007, 00 грн. - інфляційних втрат та 6321, 00 грн. - 3 % річних та 3028,00 грн. судового збору
ВСТАНОВИВ.
24.01.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю "Транс-Імперія" звернулось до суду з позовною заявою № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 23.01.2024 (вх.№48 від 24.01.2024) про стягнення з Приватного підприємства «Кременецький земельно-архітектурний проект» заборгованості:
- вартість перевезення 61 692, 24 грн;
- інфляційних втрат - 28 007, 00 грн;
- 3% річних - 6321,00 грн.
Також позивач просить стягнути з відповідача 3028,00 грн. судового збору.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.
Згідно з п. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити:
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3)зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4)зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
10)підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем не зазначено відомостей щодо наявності або відсутності електронного кабінету у відповідача.
Відповідно до ст.163 Господарського процесуального кодексу України, ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до ст.123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Так, у вступній частині позовної заяви Товариством з обмеженою відповідальністю «Транс-Імперія» зазначено ціну позову у сумі 99048, 24 грн., проте згідно прохальної частини позивач просить суд стягнути з відповідача 61 692, 24 грн. вартість перевезення, 28 007, 00 грн. інфляційних втрат та 6321, 00 грн. - 3 % річних що загалом становить 96 020, 24 грн.
Суд звертає увагу позивача, що судовий збір у сумі 3 028, 00 грн. відноситься до судових витрат та не може бути включений до ціни позову, оскільки не є позовною вимогою, а тому зазначення ціни позову з урахуваннями судового збору є неправильним.
Також, позивачем додано не всі докази на підтвердження вказаних у позовній заяві обставин, а саме відсутній договір № 23.07.20-Л від 23.07.2020 року, на який позивач посилається у позовній заяві.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, передбачено, що розрахунковим документом, який підтверджує факт надання послуг поштового зв`язку є документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Відповідно до п .п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належними доказами відправлення відповідачу копії позовної заяви та усіх доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт, засвідчений календарним штемпелем відділу поштового зв`язку або квитанція про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС.
Проте, позивачем не надано суду доказів направлення копії позовної заяви та доданих документів на адресу відповідача - Приватного підприємства «Кременецький земельно-архітектурний проект».
Також, Товариству з обмеженою відповідальністю «Транс-Імперія» необхідно надати суду детальний обґрунтований розрахунок заявлених до стягнення суми 3 % річних та інфляційних втрат із зазначенням дати виникнення прострочення та періоду нарахування, виклавши його наступним чином: Дата (число, місяць, рік), коли повинна здійснюватися оплата; сума, яка підлягає сплаті та на яку здійснено нарахування 3 % річних та інфляційних втрат; період нарахування («з» - «по»); Інфляційні втрати за час прострочення виконання грошового зобов`язання з зазначенням суми всього та 3% річних від простроченої суми з зазначенням суми всього.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до вказаних норм Господарського процесуального кодексу України позовну заяву слід залишити без руху, встановивши позивачеві спосіб і строк для усунення недоліків.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.ч.3,4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись ст.ст. 162-164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 23.01.2024 (вх.№48 від 24.01.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс-Імперія"- залишити без руху.
2.Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху на усунення недоліків шляхом надання суду:
-відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача;
-визначитися з ціною позову з урахуванням вказівок суду, викладених у даній ухвалі, шляхом подання письмових пояснень або виправленої позовної заяви.
-докази на підтвердження вказаних у позовній заяві обставин, а саме договір № 23.07.20-Л від 23.07.2020 року, на який позивач посилається у позовній заяві);
-докази надіслання копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача рекомендованим листом з описом вкладення (фіскальний чек, тощо) або надати квитанцію про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС;
-детальний обґрунтований розрахунок заявлених до стягнення суми 3 % річних та інфляційних втрат із зазначенням дати виникнення прострочення та періоду нарахування, виклавши його наступним чином: Дата (число, місяць, рік), коли повинна здійснюватися оплата; сума, яка підлягає сплаті та на яку здійснено нарахування 3% річних та інфляційних втрат; період нарахування («з» - «по»); Інфляційні втрати за час прострочення виконання грошового зобов`язання з зазначенням суми всього та 3% річних від простроченої суми з зазначенням суми всього.
3.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
4.Копію ухвали надіслати:
-позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю "Транс Імперія" (в Електронний кабінет підсистеми ЄСІТС «Електронний Суд»).
Ухвалу підписано: 29 січня 2024 року.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 31.01.2024 |
Номер документу | 116605295 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні