Ухвала
від 29.01.2024 по справі 927/103/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

29 січня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/103/24 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Ноувен М.П., розглянувши матеріали позовної заяви від 24.01.2024

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Аврора Груп»,

пр-т Незалежності,13, м.Житомир,10031;

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Логістиктранс Південь»,

пр-т Перемоги,95, м. Чернігів, 14000 ;

про стягнення 21335,00 грн;

В С Т А Н О В И В:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Аврора Груп» звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Логістиктранс Південь» про стягнення 21335 грн заборгованості.

Свої вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов договору транспортного експедирування від 14.08.2023.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Також у позивача існує обов`язок надати (разом з позовом) докази у такому вигляді, щоб їх можливо було прочитати.

Проте, як убачається з доданих документів, позивачем надано нечитаємі копії заявки № 07 від 14.08.2023, товарно-транспортних накладних № 2946 від 15.08.2023, № 2945 від 15.08.2023, які можливо було б дослідити під час розгляду справи.

Крім того, суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язана до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються, зокрема, докази відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.

Нормами ст. 42 ГПК України визначено, що якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Разом з тим, Позивачем не вказані відомості щодо наявності або відсутності електронного кабінету відповідача.

Відповідно до ст. 165 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, у тому числі і у відповідача.

У той же час, відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.

Національним законодавством України (ст.ст. 164, 172 ГПК України) передбачено забезпечення права відповідачів на інформацію про подану заяву та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов`язку заявника (позивача) надіслати сторонам копії заяви та доданих до неї документів.

Таким чином, право на справедливий суд, передбачене ст.6 Конвенції, включає в себе обов`язок заявника (позивача) належним чином інформувати сторони про подання позовної заяви до суду шляхом направлення їм копії такої заяви з додатками.

З огляду на те, що позивачем не вказано у позовній заяві про наявність або відсутність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету, у суду відсутня можливість перевірити дотримання позивачем положень ст. 164 ГПК України щодо обов`язку направлення позивачем копії позовної заяви та доданих до неї документів у визначений господарським процесуальним кодексом належний спосіб (засобами поштового зв`язку або через електронний кабінет).

Отже, суд доходить висновку, що позивачем не виконано вимог ст. 164 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання до суду належних (читаємих) доказів (копії заявки № 07 від 14.08.2023, товарно-транспортних накладних № 2946 від 15.08.2023, № 2945 від 15.08.2023), інформації щодо наявності або відсутності електронного кабінету у відповідача, доказів направлення копії позовної заяви та доданих документів відповідачу.

Керуючись ст. 162, 163, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу, протягом 10 календарних днів з дня вручення ухвали суду, усунути недоліки позовної заяви зазначені в ухвалі суду, шляхом надання до суду належних (читаємих) доказів (копії заявки № 07 від 14.08.2023, товарно-транспортних накладних № 2946 від 15.08.2023, № 2945 від 15.08.2023), інформації щодо наявності або відсутності електронного кабінету у відповідача, доказів направлення копії позовної заяви та доданих документів відповідачу.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Суддя М.П. Ноувен

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення29.01.2024
Оприлюднено31.01.2024
Номер документу116605813
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/103/24

Судовий наказ від 03.05.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

Рішення від 12.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

Ухвала від 12.02.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

Ухвала від 29.01.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Ноувен М.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні