У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 січня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/103/24 Господарський суд Чернігівської області у складі судді Ноувен М.П., розглянувши матеріали позовної заяви від 24.01.2024
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Аврора Груп»,
пр-т Незалежності,13, м.Житомир,10031;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Логістиктранс Південь»,
пр-т Перемоги,95, м. Чернігів, 14000 ;
про стягнення 21335,00 грн;
В С Т А Н О В И В:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Аврора Груп» звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Логістиктранс Південь» про стягнення 21335 грн заборгованості.
Свої вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем умов договору транспортного експедирування від 14.08.2023.
Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Також у позивача існує обов`язок надати (разом з позовом) докази у такому вигляді, щоб їх можливо було прочитати.
Проте, як убачається з доданих документів, позивачем надано нечитаємі копії заявки № 07 від 14.08.2023, товарно-транспортних накладних № 2946 від 15.08.2023, № 2945 від 15.08.2023, які можливо було б дослідити під час розгляду справи.
Крім того, суд зазначає наступне.
Згідно зі ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язана до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються, зокрема, докази відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень ст. 42 цього Кодексу.
Нормами ст. 42 ГПК України визначено, що якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Разом з тим, Позивачем не вказані відомості щодо наявності або відсутності електронного кабінету відповідача.
Відповідно до ст. 165 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, у тому числі і у відповідача.
У той же час, відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод від 04.11.1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом. Згідно практики Європейського суду з прав людини, яка є джерелом права згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", право на справедливий суд охоплює не лише стадію розгляду справи по суті, але також дотримання всіх процедур, що передбачені національним законодавством і повинні відбуватися до порушення провадження у справі.
Національним законодавством України (ст.ст. 164, 172 ГПК України) передбачено забезпечення права відповідачів на інформацію про подану заяву та ознайомлення з її змістом і доданими документами, а також передбачено механізм реалізації такого права - шляхом встановлення обов`язку заявника (позивача) надіслати сторонам копії заяви та доданих до неї документів.
Таким чином, право на справедливий суд, передбачене ст.6 Конвенції, включає в себе обов`язок заявника (позивача) належним чином інформувати сторони про подання позовної заяви до суду шляхом направлення їм копії такої заяви з додатками.
З огляду на те, що позивачем не вказано у позовній заяві про наявність або відсутність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету, у суду відсутня можливість перевірити дотримання позивачем положень ст. 164 ГПК України щодо обов`язку направлення позивачем копії позовної заяви та доданих до неї документів у визначений господарським процесуальним кодексом належний спосіб (засобами поштового зв`язку або через електронний кабінет).
Отже, суд доходить висновку, що позивачем не виконано вимог ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання до суду належних (читаємих) доказів (копії заявки № 07 від 14.08.2023, товарно-транспортних накладних № 2946 від 15.08.2023, № 2945 від 15.08.2023), інформації щодо наявності або відсутності електронного кабінету у відповідача, доказів направлення копії позовної заяви та доданих документів відповідачу.
Керуючись ст. 162, 163, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу, протягом 10 календарних днів з дня вручення ухвали суду, усунути недоліки позовної заяви зазначені в ухвалі суду, шляхом надання до суду належних (читаємих) доказів (копії заявки № 07 від 14.08.2023, товарно-транспортних накладних № 2946 від 15.08.2023, № 2945 від 15.08.2023), інформації щодо наявності або відсутності електронного кабінету у відповідача, доказів направлення копії позовної заяви та доданих документів відповідачу.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя М.П. Ноувен
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 31.01.2024 |
Номер документу | 116605813 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Ноувен М.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні