Рішення
від 29.01.2024 по справі 642/4374/23
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 642/4374/23

№ провадження 2-о/646/27/2024

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.01.24 м.Харків

Червонозаводський районний суд м.Харкова у складі:

головуючого - судді Благої І.С.,

за участю секретаря судових засідань Федоровської Д.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові в порядку окремого провадження заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Височанська селищна рада, про встановлення факту, що має юридичне значення,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулась до суду з вищевказаною заявою, якою просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме правильно вказати її ім`я по батькові, яке необхідно для державної реєстрації садової ділянки. В обґрунтування заяви зазначила, що їй належить державний акт на право власності на земельну ділянку серія ХР-25-00-0053376, в якому її ім`я по батькові записано із помилкою « ОСОБА_1 ». Помилка в написанні ім`я по батькові виникла через неправильне використання правил правопису української мови. Для подальшого розпорядження своєю земельною ділянкою їй необхідно встановити, що Державний акт на право власності на земельну ділянку дійсно належить їй, адже ім`я по батькові в Державному акті і паспорті різниться. Факт належності Державного акту на право власності на земельну ділянку підтверджується паспортом серії НОМЕР_1 , карткою фізичної особи-платника податків, свідоцтвом про народження № НОМЕР_2 , свідоцтвом про одруження № НОМЕР_3 , витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, експертним висновком № 056/1294-а, свідоцтвом про право власності на нерухоме майно, технічним паспортом на садовий будинок. Встановлення факту, що має юридичне значення, а саме правильно вказане ім`я по батькові їй необхідне для державної реєстрації садової ділянки.

Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 16.10.2023 року вищезазначену цивільну справу прийнято до провадження та визначено проводити розгляд справи за правилами окремого позовного провадження.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, подала заяву, про розгляд справи у її відсутність.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду заяви повідомлявся своєчасно та належним чином, причини неявки суду не відомі.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши та перевіривши матеріали справи приходить до наступного.

Згідно ст. ст. 4, 5 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні й суспільні інтереси в спосіб, визначений законами України.

Частинами 1, 3 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Відповідно до ст. ст. 76-81 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Як встановлено під час судового розгляду, згідно з копією свідоцтва про народження заявниці серії НОМЕР_4 , виданого 10.12.1959 року Старовірівською сільською радою Шевченківського району Харківської області, прізвище, ім`я по батькові заявниці записано російською мовою як « ОСОБА_1 », яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 . (а.с.6)

Згідно копії свідоцтва про шлюб виданого Дзержинським відділом реєстрації актів громадянського стану м. Харкова, серія НОМЕР_5 від 03.05.1996 року, « ОСОБА_4 », ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрував шлюб з « ОСОБА_1 », ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 виданого 04.03.1997 року МВМ Дзержинського РВХМУУМВС України в Харківській області прізвище, ім`я по батькові заявниці зазначено українською мовою як « ОСОБА_1 », ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно картки платника податків ДПІ у Червонозаводському районі Харківської області № 2187801620, виданою Державною податковою адміністрацією України 17.12.2008 року, прізвище, ім`я по батькові заявниці зазначено українською мовою як « ОСОБА_1 ».

Згідно витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-6305746022018 від 16.03.2018 року, земельна ділянка кадастровий номер 6325158200:01:005:0111, яка розташована: АДРЕСА_1 , зареєстровану Міськрайонним управлінням у Харківському районі та м. Люботині Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, належить на праві приватної власності « ОСОБА_1 ».

Згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно № НОМЕР_6 , виданого Виконкомом Покотилівської селищної ради від 17.08.2010 року садовий будинок, з господарчими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності « ОСОБА_1 ».

Згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно виданого Комунальним підприємством «Харківське районне бюро технічної інвентаризації» № 27326705 від 15.09.2010 року садовий будинок, з господарчими будівлями та спорудами, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності « ОСОБА_1 ».

Згідно експертного висновку виданого Українським бюро лінгвістичних експертиз № 056/1294-а від 10.11.2021 року на запит громадянки України ОСОБА_1 , зазначено, у практиці лінгвістичних експертиз відомі численні випадки розбіжностей у написанні особових імен, імен по батькові, зумовлених їх нормативною поліваріантністю, а також використанням у документальних записах розмовно-гіпокористичних , говіркових, урочисто-церковних, демінутивних та субнормтивних варіантів, що призводить до виникнення варіантних форм запису особового імені. Ідентифікація таких записів ґрунтується на їх співвіднесенні з типовими девіаціями, зумовленими наведеними вище причинами. З урахуванням зазначеного українські записи імені по батькові « ОСОБА_1 » (паспорт, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, запис « ОСОБА_1 ») та « ОСОБА_1 » (Державний акт на право приватної власності на землю, запис « ОСОБА_1 »), у документах наданих для експертизи, а також в інших документах зазначеної особи та її родичів є ідентичними.

Проаналізувавши відомості, що зазначені у вказаних документах, належить дійти висновку, що правильне написання ім`я по батькові « ОСОБА_1 » повністю підтвердився дослідженими в судовому засіданні доказами, які вказані вище.

Відповідно до ч. 1, п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

У відповідністю з п. 1 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Частиною 1 ст. 319 ЦПК України передбачено, що у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Отже, на підставі зазначених вище доводів заявниці ОСОБА_1 , та письмових доказів судом достовірно встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Старовірівка, Шевченківського району, Харківської області, має ім`я по батькові « ОСОБА_1 ». Зазначений факт ніким не оспорюється, однак, внаслідок такої невідповідності записів у документах заявниці, вона позбавлена можливості реалізувати своє право власності на земельну ділянку.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 76-81, 89, 223, 259, 263-265, 268, 273, 293, 294, п. 1 ч. 1 ст. 315, 319, 352, 354 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що Державний акт на право власності на земельну ділянку серія ХР-25-00-0053376, виданий Покотилівською селищною радою на ім`я ОСОБА_1 , належить ОСОБА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, а якщо апеляційну скаргу подано- після закінчення апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення, а у разі його ухвалення за відсутності учасників справи- в той же строк з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНКОПП: НОМЕР_7 .

Заінтересована особа:

Височанська селищна рада, адреса: 62460, Харківська обл., Харківський район, смт. Високий, вул. Бульварна, буд. 12.

Суддя І.С. Блага

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення29.01.2024
Оприлюднено01.02.2024
Номер документу116618418
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —642/4374/23

Рішення від 29.01.2024

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Блага І. С.

Рішення від 21.12.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Блага І. С.

Ухвала від 23.11.2023

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Блага І. С.

Ухвала від 04.08.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Ольховський Є. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні