Справа № 591/9255/23
Провадження № 1-кп/591/324/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 січня 2024 року Зарічний районний суд м. Суми у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника обвинуваченого ОСОБА_4 - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання захисника про зупинення провадження у справі у зв`язку з тяжкою хворобою обвинуваченого у кримінальному провадженні № 42022200000000097 від 19.08.2022 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України
В С Т А Н О В И В :
З Сумської обласної прокуратури до Зарічного районного суду м.Суми надійшов вказаний обвинувальний акт та призначено підготовче провадження.
Від захисника обвинуваченого надійшло клопотання про зупинення кримінального провадження у зв`язку з тим, що ОСОБА_4 є особою з інвалідністю ІІ групи, має ряд захворювань, згідно консультаційного висновку спеціаліста СОККЦ КНП СОР йому протипоказана праця з вираженим психоемоційним навантаженням. На даний час перебуває на амбулаторному лікуванні для підготовки до оперативного втручання (абляції), що свідчить про неможливість брати участь в судовому засіданні.
В судовому засіданні захисник клопотання підтримала на просила зупинити судове провадження на підставі ч.1 ст. 335 КПК України, оскільки обвинувачений захворів на тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні до його видужання.
Прокурор заперечила проти задоволення клопотання, зазначивши, що оперативне втручання було рекомендоване ОСОБА_4 в липні 2023 року, однак обвинувачений на той час не провів відповідного лікування, у висновку спеціаліста протипоказана праця з психоемоційним навантаженням, на даний час амбулаторне лікування не перешкоджає ОСОБА_4 приймати участь в судових засіданнях.
Суд, з`ясувавши думку учасників провадження, дослідивши докази в межа поданого клопотання, вважає, що в його задоволенні слід відмовити.
Відповідно до ч.1 ст. 335 КПК України, зокрема, у разі якщо обвинувачений захворів на тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його видужання.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 встановлено діагноз, який потребує оперативного втручання для збереження здоров`я та покращення якості життя в майбутньому, у зв`язку з чим він на даний час перебуває на амбулаторному лікуванні. Оперативне втручання (абляція) запланована на травень 2024 року, після чого обвинувачений зможе приймати участь в судовому засіданні (зі слів захисника). Також захисником зазначено про наявність стандартного визначеного періоду післяопераційного відновлення.
Розглядаючи порушене захисником питання, суд виходить із того, що кримінальне процесуальне законодавство не містить переліку захворювань, які виключають участь обвинуваченого у судовому провадженні, а також переліку доказів, які можуть вказувати на наявність такої хвороби.
Таким чином, з урахуванням того, що хвороба ОСОБА_4 та подальший його стан залежать від проведення оперативного втручання, час якої визначений, а також наявність певного прогнозованого періоду післяопераційного відновлення обвинуваченого, що дає можливість спрогнозувати тривалість лікування, то ці обставини не є достатніми для встановлення факту захворювання ОСОБА_4 на тяжку тривалу хворобу, яка виключає участь обвинуваченого в судовому провадженні на даний час.
Доводи адвоката про те, що обвинувачений починає хвилюватися при спілкуванні з приводу обставин кримінального провадження відносно нього, що свідчить про неможливість його участі в судових засіданнях, то така поведінка обвинуваченого не є наслідком його захворювання, оскільки кримінальне провадження для будь-якої особи несе негативні наслідки, переживання та напруження у зв`язку з кримінальним переслідуванням, що може мати наслідками розлади здоров`я, однак це не свідчить про неможливість участі у судових засіданнях.
Слід зазначити, що проведення планового оперативного втручання та подальшого відновлення є поважною причиною для неприбуття обвинуваченого в судові засідання, однак не є тією достатньою підставою для віднесення вказаних у клопотанні обставин до факту захворювання на тяжку тривалу хворобу, що виключає участь обвинуваченого у судовому провадженні та зупинення у зв`язку з цим провадження у справі.
Крім того, сторона захисту не позбавлена можливості повторно звертатися з такого роду клопотанням у випадку встановлення інших фактичних обставин, які б свідчили про наявність підстав, вказаних у ч.1 ст. 335 КПК України.
Таким чином, клопотання на даний час є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 335 КПКУкраїни, суд
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити в задоволенні клопотання захисника про зупинення провадження у справі.
Відкласти підготовче судове засідання на 10 червня 2024 року о 09-30 год.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2024 |
Оприлюднено | 31.01.2024 |
Номер документу | 116620170 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Сорока М. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні