Справа № 161/1710/24
Провадження № 1-кс/161/647/24
У Х В А Л А
про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи
м. Луцьк 29 січня 2024 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого слідчої групи слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області - слідчий слідчого відділення Відділення поліції № 1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 про проведення обшуку в за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , що на спільної сумісної власності належить ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ,
В С Т А Н О В И В:
З клопотання вбачається, що слідчим управлінням Головного управління національної поліції у Волинській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12023030000000565 від 02 серпня 2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що ряд осіб здійснюють протиправну діяльність, пов`язану із незаконною реалізацією (продажем з метою подальшого розбору на запчастини) транспортних засобів, завезених на територію України як гуманітарна допомога через благодійні організації Волинської області, за місцями розташування пунктів розбору транспортних засобів (шротів).
Відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу», підставою для започаткування процедури визнання допомоги гуманітарною є письмова пропозиція донора про її надання (донори (іноземні, вітчизняні) - юридичні та фізичні особи в Україні або за її межами, які добровільно надають гуманітарну допомогу отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за її межами).
Підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання. Отримувач гуманітарної допомоги має такі самі права на її використання, що і набувач гуманітарної допомоги (отримувачі гуманітарної допомоги - такі юридичні особи, яких зареєстровано в установленому Кабінетом Міністрів України порядку в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги: а) підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, а також підприємства, установи та організації, що утримуються за рахунок бюджетів, уповноважені ними державні установи та органи місцевого самоврядування;) стаття 1 Закону.
В ході досудового розслідування отримано відомості про транспортні засоби, які ввезені протягом 2022-2023 років на митну територію України як гуманітарна допомога, отримувачем яких зазначались: ГО «САМООБОРОНА» (ЄДРПОУ 40123010), адреса: Волинська область, місто Рожище, вулиця 1 Травня, будинок 36; Військова частина НОМЕР_7, адреса: АДРЕСА_5; Благодійна організація «Благодійний фонд «ЛІНІЯ ТИЛУ» (ЄДРПОУ 44870066), адреса: місто Київ, вулиця Круглоуніверситетська, будинок 7, офіс 28; Благодійна організація «Благодійний фонд «ЗДОРОВА НАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО» місто Київ, вулиця Хорольська, будинок 10, квартира 7.
Однак, згідно інформації отриманої в ході здійснення супроводу Управлінням Карного Розшуку ГУНП у Волинській області встановлено, що група осіб з числа мешканців Волинської області, діючи умисно, за попередньо змовою, реалізовуючи спільний план та злочинний умисел направлений на незаконне здобуття коштів та матеріальних благ для свого існування, з метою особистого збагачення, використовуючи підроблені документи, здійснюють протиправну діяльність, пов`язану із незаконною реалізацією (продажем з метою подальшого розбору на запчастини) транспортних засобів, завезених на територію України як гуманітарна допомога через благодійні організації Волинської та Київської областей, за місцем розташування пункту розбору транспортних засобів (шроту) на території Волинської області.
До складу даної злочинної групи входить громадянин України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ФОП з 27.01.2015 із основним видом діяльності: 47.19 Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.
В ході проведення ОРЗ та аналізу отриманої інформації встановлено, що на територію України, через митний пост «Устилуг» Волинської митниці, з використанням транспортного засобу марки «MERCEDES-BENZ» VIN-код НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 та причіпу з д.н.з. НОМЕР_4 в період з 01.01.2023 по 13.09.2023 наступні транспортні засоби:
-NISSAN X - TRAIL, номер кузова НОМЕР_5 (гуманітарна допомога, отримувач ГО «САМООБОРОНА» місто Рожище, вулиця 1 Травня, 36, ЄДРПОУ 40123010);
-HYINDAY SANTA FE, номер кузова НОМЕР_6 (гуманітарна допомога, отримувач військова частина НОМЕР_7 , АДРЕСА_2 );
-MITSUBISHI L 200, номер кузова НОМЕР_8 (гуманітарна допомога, отримувач військова частина НОМЕР_7 , АДРЕСА_2 );
- HYINDAY SANTA FE, номер кузова НОМЕР_9 (гуманітарна допомога, отримувач військова частина НОМЕР_7 , АДРЕСА_2 );
-NISSAN PATFINDER, номер кузова НОМЕР_10 (гуманітарна допомога, отримувач БО «БФ «ЛІНІЯ ТИЛУ» місто Київ, вул. Круглоуніверситетська, 7, офіс 28, ЄДРПОУ 44870066);
-NISSAN KING OMBYGGD BIL, номер кузова НОМЕР_11 (гуманітарна допомога, отримувач БО «БФ «ЗДОРОВА НАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО» АДРЕСА_3 ).
Встановлено, що в нежитловому приміщенні на території земельної ділянки із кадастровим номером: 0724510100:04:017:0007 за адресою: АДРЕСА_4 , орендарем якої являється ОСОБА_4 , здійснюється розкомплектування та подальша реалізація автомобілів марок «HYINDAY SANTA FE», «MITSUBISHI L 200», «NISSAN PATFINDER», «NISSAN NAVARA», які завезені на територію України під виглядом гуманітарної допомоги.
Таким чином, в органу досудового розслідування наявні підстави вважати, що за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись речі та документи, що мають значення для розслідування даного кримінального провадження.
З метою відшукання та вилучення: мобільних телефонів, сім-карток, комп`ютерної техніки, автомобілів та їх комплектуючих, в тому числі (кузовів автомобілів, табличок на кузова авто (шильдик, бирка), наклейок (дублюючих наклейок), номерних частин з VIN кодами, електронних блоків управління автомобілем, номерних знаків та документів на автомобілі), ввезених на митну територію України як гуманітарна допомога через благодійні організації Волинської, Київської областей, документів, що стали підставою ввезення автомобілів на митну територію України як гуманітарної допомоги через благодійні організації Волинської, Київської областей: митних декларацій, декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, звернень та листів-прохань про надання гуманітарної допомоги, актів прийому передачі транспортних засобів, документів про реєстрацію транспортних засобів, блокнотів та чорнових записів, тому слідчий звернувся до слідчого судді з відповідним клопотанням.
В судове засідання прокурор та слідчий не з`явились, хоча належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання, водночас, подали суду клопотання про проведення судового засідання за їх відсутності, клопотання просили задовольнити, а тому у відповідності до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України судове засідання проводиться за їх відсутності, а також не здійснюється фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, суд приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Так, згідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Крім того, ч. 1 ст. 235 КПК України передбачено, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Враховуючи ті обставини, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав для надання дозволу для проведення обшуку, передбачених ст.234 КПК України, тому слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області: заступнику начальника відділу слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 , старшому слідчому відділу слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_8 , старшому слідчому слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_9 , старшому слідчому слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_10 , слідчому слідчого відділення ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 чи іншому слідчому з групи слідчих, яким доручено проводити досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, та/або прокурору у даному кримінальному провадженні, слід надати дозвіл на обшук.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Волинській області: заступнику начальника відділу слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 , старшому слідчому відділу слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_8 , старшому слідчому слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_9 , старшому слідчому слідчого управління ГУНП у Волинській області ОСОБА_10 , слідчому слідчого відділення ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 чи іншому слідчому з групи слідчих, яким доручено проводити досудове розслідування у даному кримінальному провадженні, та/або прокурору у даному кримінальному провадженні на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , що на спільної сумісної власності належить ОСОБА_5 та ОСОБА_6 з метою відшукання та вилучення: мобільних телефонів, сім-карток, комп`ютерної техніки, документів, що стали підставою ввезення автомобілів на митну територію України як гуманітарної допомоги через благодійні організації Волинської, Київської областей: митних декларацій, декларацій про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, звернень та листів-прохань про надання гуманітарної допомоги, актів прийому передачі транспортних засобів, документів про реєстрацію транспортних засобів, блокнотів та чорнових записів.
Обшук провести до 12 лютого 2024 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 31.01.2025 |
Номер документу | 116623142 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Калькова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні