Рішення
від 30.01.2024 по справі 709/1345/23
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 709/1345/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 січня 2024 року смт Чорнобай

Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді - Романової О.Г.,

за участі секретаря судового засідання - Данілової О.С.;

представника позивача - ОСОБА_1 ;

відповідача - ОСОБА_2 ,

психолога - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу за позовом Іркліївської сільської ради (орган опіки та піклування) в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, -

в с т а н о в и в:

Іркліївська сільська рада (орган опіки та піклування), адреса: вул. Соборності, 2,

с. Іркліїв, Золотоніський район, Черкаська область, код ЄДРПОУ 34177193, звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з позовною заявою до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса:

АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (далі - відповідач) про позбавлення батьківських прав.

В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що Органом опіки та піклування Іркліївської сільської ради були розглянуті матеріали що надійшли до виконавчого комітету Іркліївської сільської ради щодо неповнолітньої ОСОБА_4 , яка постраждала від домашнього насильства, внаслідок чого виникла безпосередня загроза життю і здоров`ю дитини.

Так, 26 серпня 2023 року ОСОБА_4 звернулася до поліції із повідомленням про домашнє насильство фізичного та психологічного характеру вчинене батьком стосовно неї. За результатами такого звернення працівниками поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП. Крім цього, була проведена оцінка рівня безпеки дитини та було виявлено факт загрози її здоров`ю. Дитину було направлено до закладу охорони здоров`я для проведення медичного обстеження та надання необхідної медичної допомоги, лікування в стаціонарних умовах. За даним фактом було складено Акт проведення оцінки рівня безпеки дитини, а дитина тимчасово була влаштована в сім`ю родичів, а саме рідної тітки.

Мати дитини ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , батько дитини ОСОБА_2 в даний час не працює, зловживає алкогольними напоями, раніше судимий.

Сім`я ОСОБА_2 тривалий час перебувала під супроводом фахівця з соціальної роботи. Із членами сім`ї проводилась профілактична робота: систематично проводилось обстеження умов проживання, проводились відповідні профілактичні та роз`яснювальні бесіди, консультації.

Проте, відповідач ОСОБА_2 неналежним чином піклується про дитину, не проявляє зацікавленості в її подальшій долі, не цікавиться успіхами у школі, не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, підготовкою до самостійного життя. Крім цього, відповідач ОСОБА_2 , у зв`язку із систематичним зловживанням алкогольних напоїв, в стані алкогольного сп`яніння, поводиться агресивно, внаслідок чого виникає безпосередня загроза життю і здоров`ю дитини.

Таким чином, Орган опіки та піклування Іркліївської сільської ради дійшов висновку про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 та негайного відібрання неповнолітньої ОСОБА_4 від батька.

Враховуючи вищевикладене, посилаючись на приписи сімейного законодавства, позивач просить суд позбавити батьківських прав ОСОБА_2 стосовно його дочки

ОСОБА_4 , та стягнути із відповідача на користь опікуна або установи, де перебуватиме дитина, на її утримання аліменти у розмірі частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 вересня

2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 08 листопада

2023 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 спочатку позовні вимоги підтримала та просила задовольнити. Пояснила суду, що відповідач ОСОБА_2 неналежним чином виконує свої батьківські обов`язки стосовно неповнолітньої дочки ОСОБА_4 . Так, відповідач зловживає спиртними напоями, офіційно не працевлаштований, застосовує фізичну силу до дитини, матеріальну допомогу дитині не надає, остання існує завдяки стипендії у розмірі 1200,00 грн. З серпня 2023 року, після конфлікту між ОСОБА_4 та ОСОБА_2 , дитина з батьком не проживає, деякий час проживала у своєї тітки, а потім, після чергового конфлікту, проживає у гуртожитку ДНЗ « Іркліївський професійний аграрний ліцей ». Після спілкування дитини ОСОБА_4 та відповідача ОСОБА_2 , яке мало місце

18 січня 2024 року, представник позивача ОСОБА_1 при вирішенні даного спору покладалась на розсуд суду.

У судовому засіданні неповнолітня ОСОБА_4 спочатку позовні вимоги підтримала, пояснила суду, що її мати померла у 2021 році. З цього часу вона проживала з батьком ОСОБА_2 , проте за час проживання, у них часто виникали конфлікти. Після одного із таких конфліктів, який мав місце 26 серпня 2023 року, вона залишила домівку та деякий час проживала у своєї тітки, а потім, через конфлікт із останньою, проживає у гуртожитку ДНЗ « Іркліївський професійний аграрний ліцей ». Із серпня 2023 року спілкування між дочкою та батьком припинилося, останній жодної допомоги дочці не надає. Крім цього, повідомила суд, що батько зловживає спиртними напоями та не піклуються про її розвиток. Проте, після спілкування відповідача ОСОБА_2 та дитини ОСОБА_4 , яке мало місце 18 січня

2024 року, остання свою думку з приводу позовних вимог змінила та просила відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки має намір дати батькові шанс виправитися та не бажає руйнувати сім`ю.

У судовому засіданні відповідач ОСОБА_2 просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити, оскільки він виправився, бажає піклуватися про свою доньку та зберегти сім`ю. Повідомив, що в даний час має стабільний дохід та взмозі самостійно виховувати дитину та забезпечувати її всім необхідним.

Суд, заслухавши учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 10 грудня

2008 року (а.с. 9) та Повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження (а.с. 10 - 12) батьками ОСОБА_4 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , являються ОСОБА_2 та ОСОБА_5 . При цьому відомості про батька внесені відповідно до ст. 126 СК України.

ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_5 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 06 травня 2021 року (а.с. 8).

24 березня 2022 року діловодом ОСОБА_6 , з метою з`ясування повідомлень старости села, було відвідано сім`ю ОСОБА_2 , який проживає за адресою:

АДРЕСА_1 , разом зі своєю донькою ОСОБА_4 та встановлено, що дитина з 24 лютого 2022 року проживає у тітки, забезпечена сезонним одягом. У будинку задовільні умови проживання, є окреме ліжко, будинок має пічне опалення. За результатами відвідування було складено Акт відвідування (а.с. 18).

Фахівцем КЗІЦНСП ОСОБА_7 у період з 24 березня 2022 року по 28 березня 2022 року було проведено оцінку потреб родини ОСОБА_2 та складено Акту оцінки потреб сім`ї/особи (а.с. 19 - 22). Так, під час проведення такої оцінки, встановлено, що ОСОБА_2 проживає разом із своєю дочкою ОСОБА_4 , яка має охайний вигляд, одяг на кожен сезон, не голодна. Крім цього, дитина спокійна, урівноважена, повідомила, що любить батька. Зі слів директора школи дитина не навчається дистанційно. ОСОБА_2 має стабільний, урівноважений емоційний стан, підтримку рідних/близьких. Останній в даний час не працевлаштований, має дохід із тимчасових підробітків. За результатами проведеної оцінки даний випадок було класифіковано як складний та зроблено наступні висновки: умови проживання сім`ї задовільні, але потребують покращення. У дитини є окреме ліжко, але потрібно облаштувати місце для виконання домашніх завдань. Сім`я потребує взяття під соціальний супровід (а.с. 23 - 24).

Крім цього, відповідача ОСОБА_2 24 березня 2022 року було попереджено про необхідність виконання ним батьківських обов`язків та повідомлено про можливі наслідки такого невиконання (а.с. 16).

Наказом КЗ «Іркліївський центр надання соціальних послуг» Іркліївської сільської ради Черкаської області № 163-з від 29 березня 2022 року надано послугу «соціальний супровід» сім`ї ОСОБА_2 , яка перебуває у складних життєвих обставинах (а.с. 25).

31 серпня 2022 року було проведено обстеження умов проживання сім`ї ОСОБА_2 та встановлено, що останній проживає разом зі своєю дочкою ОСОБА_4 ; для виховання та розвитку дитини створені умови проживання та навчання, проте стосунки у сім`ї є складними. За результатами огляду було складено Акт обстеження умов проживання та зроблено висновок, що продовження надавання сім`ї послуги «соціальний супровід» є недоцільним (а.с. 26).

Наказом КЗ «Іркліївський центр надання соціальних послуг» Іркліївської сільської ради Черкаської області № 247-з від 02 вересня 2022 року закінчено надання соціальної послуги «соціальний супровід» сім`ї ОСОБА_2 у зв`язку з мінімізацією складних життєвих обставин та підвищенням батьківських компетенцій (а.с. 27).

23 листопада 2022 року до Служби у справах дітей виконавчого комітету Іркліївської сільської ради надійшло повідомлення від старости с. Мельники ОСОБА_8 про неналежне виконання батьківських обов`язків ОСОБА_2 (а.с. 15).

02 грудня 2022 року комісією у складі старости с. Мельники ОСОБА_8 , фахівця з соціальної роботи ОСОБА_7 та провідного спеціаліста Служби у справах дітей виконавчого комітету Іркліївської сільської ради Телиці К.Ю. було обстежено умови проживання сім`ї ОСОБА_2 та встановлено, що останній проживає разом зі своєю дочкою ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 . В будинку наявне пічне опалення, водопостачання відсутнє. У дитини є окреме ліжко, остання забезпечена сезонним одягом. Стосунки між батьком та дитиною складні, також виникають конфлікти із іншими родичами. Також встановлено, що в батька ОСОБА_2 періодично виникають складності із вихованням неповнолітньої дочки. За результатами такого обстеження комісією складено Акт обстеження умов проживання (а.с. 28).

13 квітня 2023 року комісією у складі фахівця з соціальної роботи ОСОБА_7 та провідного спеціаліста Служби у справах дітей виконавчого комітету Іркліївської сільської ради Телиці К.Ю. було обстежено умови проживання сім`ї ОСОБА_2 та встановлено, що останній проживає разом зі своєю дочкою ОСОБА_4 за адресою:

АДРЕСА_1 . В будинку наявне пічне опалення, водопостачання відсутнє. У дитини часто виникають конфлікти з однокласниками, батько запобігти таким конфліктам та їх вирішенню не взмозі. Умови проживання та умови виховання та розвитку дитини встановити не вдалося. На момент відвідування вдома нікого не було. З телефонної розмови з ОСОБА_2 встановлено, що останній перебуває у смт Чорнобай у зв`язку із пошуком роботи, дитина перебуває в школі. За результатами такого обстеження комісією складено Акт обстеження умов проживання (а.с. 29).

26 серпня 2023 року комісією у складі начальника Служби у справах дітей виконавчого комітету Іркліївської сільської ради ОСОБА_1, фахівця КЗІЦНСП

ОСОБА_7 , інспектора з ЮПСП Конець Т.В. було проведено оцінку рівня безпеки дитини ОСОБА_4 та встановлено наступне. Дитина проживає разом з батьком ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 . 26 серпня 2023 року дитина звернулася до поліції із повідомленням про домашнє насильство; комісії ж повідомила, що батько, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, побив її, скаржилась на головний біль, при цьому у останньої на тілі були синці. У свою ж чергу, батько повідомив комісії, що під час сварки дав ляпаса дочці. В результаті дитину було доставлено до медичного акту. У зв`язку із вищевикладеним, комісією було вирішено: ініціювати питання про відібрання дитини та тимчасове влаштування її до родичів; клопотати відповідному органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав. За результатами вищевказаної оцінки комісією було складено Акт проведення оцінки рівня безпеки дитини (а.с. 30 - 34).

Відповідно до характеристики ОСОБА_4 № 87 від 30 листопада 2022 року, наданої КЗ «Мельниківський ліцей з дошкільним підрозділом», остання зарахована до закладу з

29 листопада 2021 року, навчається у 9 класі, проживає у неповній сім`ї (виховується батьком ОСОБА_2 ). За час навчання в ліцеї зарекомендувала себе як не зовсім дисциплінована та неврівноважена учениця. З перших днів навчання спостерігалися часті конфлікти з однокласниками, про які неодноразово повідомляли батька. Володіє навчальним матеріалом на середньому та низькому рівні, навчається не в повну міру своїх сил, потребує постійного контролю. Часто запізнюється на уроки або пропускає без поважних причини. Зі сторони батька немає постійного контролю за успішністю дитини та за виконанням домашніх завдань, останній має шкідливі звички (вживання спиртних напоїв, паління), неодноразово був помічений у нетверезому стані, не проявляє інтересу до успіхів і невдач дитини (а.с. 17).

Згідно з довідкою-характеристикою № 162 від 28 серпня 2023 року, наданою виконавчим комітетом Іркліївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області, ОСОБА_2 у с. Мельники проживає з 1986 року, був у шлюбі з ОСОБА_5 , яка померла

ІНФОРМАЦІЯ_3 . Від шлюбу має дочку ОСОБА_4 , яка проживала у с. Скородистик з мамою, а після її смерті жила з батьком. Деякий час дитина перебувала у тітки ОСОБА_9 в с. Воронинці, останнім часом знову проживає з батьком. ОСОБА_2 вихованням доньки не займається, не працевлаштований, заробляє на життя випадковими підробітками, зловживає спиртними напоями, веде антисоціальний спосіб життя (а.с. 14).

28 серпня 2023 року ОСОБА_4 звернулася із заявою до начальника Служби у справах дітей виконавчого комітету Іркліївської сільської ради у якій просила підготувати позов до суду щодо позбавлення батьківських прав її батька ОСОБА_2 , оскільки він погано до неї відноситься, часто вживає спиртні напої і в стані алкогольного сп`яніння застосовує фізичну силу та психологічне насильство (а.с. 13).

Відповідно до висновку органу опіки та піклування виконавчого комітету Іркліївської сільської ради останні прийшли до висновку про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 та негайного відібрання неповнолітньої ОСОБА_4 від батька (а.с. 37).

Рішенням виконавчого комітету Іркліївської сільської ради Золотоніського району Черкаської області № 143 від 28 серпня 2023 року вирішено: негайно відібрати дитину

ОСОБА_4 від батька ОСОБА_2 та влаштувати в сім`ю близьких родичів; затвердити висновок про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 відносно ОСОБА_4 (а.с. 36).

Згідно з листом КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської селищної ради» № 655 від 31 серпня 2023 року неповнолітня ОСОБА_4 з 26 серпня

2023 року по дату відповіді знаходиться на стаціонарному лікуванні в травматологічному відділенні закладу (а.с. 35).

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.

У відповідності до ч. 4 ст. 19 СК України при розгляді спорів судом щодо позбавлення батьківських прав обов`язковою є участь органу опіки та піклування та у відповідності до

ч. 5 цієї статті подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору. При цьому, суд враховує, що такий висновок має рекомендаційний характер та не є обов`язковим для суду (ч. 6 ст. 19 СК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 150 СК України батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

Згідно із ч. 1 ст. 152 СК України, право дитини на належне батьківське виховання, забезпечується системою державного контролю, що встановлена законом.

Частиною 4 ст. 155 СК України передбачено, що ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини, жорстоко поводяться з дитиною, є хронічними алкоголіками або наркоманами, вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, засудженні за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Відповідно до п. 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 20 березня

2007 року № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Згідно з абз. 2 п. 18 вищезгаданої постанови Пленуму Верховного Суду України, зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов`язків.

Позбавлення батьківський прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батька (матері), так і для дитини (ст. 166 СК України). Таким чином, позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в діях батьків.

При вирішенні питання щодо позбавлення батьківських прав необхідно впевнитися не лише в невиконанні батьками обов`язків по вихованню, а також встановити, що батько ухиляється від їх виконання свідомо, тобто, що систематично, незважаючи на всі інші заходи попередження та впливу, продовжує не виконувати свої батьківські обов`язки, і, такі засоби впливу виявилися безрезультатними.

Відповідно до ст. ст. 3, 9, 18 Конвенції про права дитини, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини; держави-учасниці забезпечують те, щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню, за винятком випадків, коли компетентні органи згідно з судовим рішенням, визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини. Таке визначення може бути необхідним у тому чи іншому випадку, наприклад, коли батьки жорстоко поводяться з дитиною або не піклуються про неї, або коли батьки проживають роздільно і необхідно прийняти рішення щодо місця проживання дитини; держави-учасниці докладають всіх можливих зусиль до того, щоб забезпечити визнання принципу загальної та однакової відповідальності обох батьків за виховання і розвиток дитини. Батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини. Найкращі інтереси дитини є предметом їх основного піклування.

У рішенні ЄСПЛ від 11 липня 2017 року, заява № 2091/13 у справі «М.С. проти України» йдеться про визначення «інтересів дитини», їх місця у взаємовідносинах між батьками. У згаданому рішенні ЄСПЛ зауважив, що при визначенні найкращих інтересів дитини у кожній конкретній справі необхідно враховувати два аспекти: по-перше, інтересам дитини найкраще відповідає збереження її зв`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я є особливо непридатною або неблагополучною; по-друге, у найкращих інтересах дитини є забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагодійним. На сьогодні існує широкий консенсус, у тому числі у міжнародному праві, на підтримку ідеї про те, що у всіх рішеннях, що стосуються дітей, їх найкращі інтереси повинні мати першочергове значення.

Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Отже, позбавлення батьківських прав відноситься до крайньої міри відповідальності, а це означає, що застосовується ця міра судом тоді, коли всі інші засоби впливу виявилися безрезультатними.

Проте, як встановлено судом, відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог та виявляє бажання належним чином виконувати свої батьківські обов`язки, а неповнолітня дитина, в свою чергу, не бажає розлучатися з батьком та хоче зберегти сім`ю.

Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, у принципі 6 проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір`ю (батьком).

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у справі справа № 753/2025/19 вказав, що позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини у діях батьків. Факт заперечення проти позову про позбавлення батьківських прав, звернення до органу опіки та піклування, за правовою допомогою, свідчить про інтерес батька до дитини.

Європейський суд з прав людини у справі «Хант проти України» від 07 грудня

2006 року (заява № 31111/04) наголошував на тому, що питання сімейних відносин має ґрунтуватися на оцінці особистості заявника та його поведінці. Факт заперечення заявником проти позову про позбавлення його батьківських прав також може свідчити про його інтерес до дитини (параграф 57, 58).

За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позбавлення батьківських прав відповідача відносно дочки не забезпечуватиме інтересів останньої.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що позбавлення батьківських прав у даному випадку є недоцільним, оскільки позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на осіб, які свідомо не виконують батьківських обов`язків, який за обставин, що склались, застосовувати не можна, а тому вважає за необхідне у позові відмовити повністю.

Проте, суд визнає за необхідне попередити ОСОБА_2 про необхідність належного виконання батьківських обов`язків та зміни ставлення до виховання дитини ОСОБА_4 .

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 259, 263-265 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

У задоволенні позовних вимог Іркліївської сільської ради (орган опіки та піклування) в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.

Повний текст судового рішення виготовлено 30 січня 2024 року.

Суддя О.Г. Романова

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення30.01.2024
Оприлюднено01.02.2024
Номер документу116626905
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —709/1345/23

Рішення від 30.01.2024

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Рішення від 18.01.2024

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 08.11.2023

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

Ухвала від 21.09.2023

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Романова О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні