У Х В А Л А
Іменем України
№ 610/157/24 № 2/610/486/2024м. Балаклія30 січня 2024 року
Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Стригуненко В.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Куряжський домобудівельний комплекс» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку, компенсації за невикористану відпустку та відшкодування моральної шкоди,
в с т а н о в и в:
Статтями 175, 177 ЦПК України встановлені вимоги до форми, змісту позовної заяви і подання до неї копій позову та доданих до нього документів, додання документів, що підтверджують сплату судового збору.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач просить стягнути заборгованість по заробітній платі, середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні, компенсацію за невикористану відпустку в сумі 10000 грн та відшкодувати моральну шкоду в сумі 7000 грн. При цьому, у позовній заяві, посилаючись на п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», позивач зазначає, що він звільнений від сплати судового збору.
Згідно із п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Відповідно до ч.1 ст.94КЗпП України та ч.1 ст.1ЗУ «Прооплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу.
Статтею 2 ЗУ «Прооплату праці» передбачено, що в структуру заробітної плати входить основна заробітна плата, додаткова заробітна плата та інші заохочувальні компенсаційні виплати. До останніх належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами та положеннями, компенсації та інші грошові та матеріальні виплати, які передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами.
З наведенихнорм чинногозаконодавства вбачається,що компенсаціявтрати частинизаробітної платиу зв`язкуз порушеннямтермінів їївиплати призвільненні тасередній заробітокза часзатримки розрахункупри звільненні(зокрема,і зачас затримкивиплати такоїдопомоги)за своєюправовою природоюне єосновною чидодатковою заробітноюплатою,а такожне єзаохочувальною чикомпенсаційною виплатою(зокрема,компенсацією працівникамвтрати частинизаробітної платиу зв`язкуз порушеннямтермінів їївиплати)у розумінні статті 2 Закону України «Про оплату праці», тобто середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні та компенсація втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати не входить до структури заробітної плати.
З огляду на викладене пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 ЗУ «Про судовий збір»,згідно зякою відсплати судовогозбору підчас розглядусправи вусіх судовихінстанціях звільняютьсяпозивачі -у справахпро стягненнязаробітної платита поновленняна роботі,не поширюєтьсяна вимогупозивача простягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях, а тому заявлена ОСОБА_1 позовна вимога про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку не підпадає під категорію пільгової та підлягає оплаті судовим збором.
Зазначене відповідає правовому висновку Великої Палати Верховного Суду у справі №910/4518/16 від 30.01.2019 року.
Таким чином, позивач не звільнений від сплати судового збору за вимогою про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та про відшкодування моральної шкоди, яка визначена у грошовому вимірі, а тому є майновою вимогою. Отже зазначена позовна вимога має бути сплачена судовим збором у загальному порядку.
Згідно із п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлено ставку судового збору у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, позивачу необхідно сплатити судовий збір за заявлену позовну вимогу, а саме: за вимогу майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивач просить стягнути з відповідача 7000 грн моральної шкоди, 1% від якої становить 70 грн, що є меншим ніж 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки натепер неможливо визначити ціну позову в частині стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні через відсутність відомостей про його розмір, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 гривень.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору
Населений пункт Балаклійський районний суд Харківської області/Балаклійська міська ТГОтримувач коштівГУК Харків обл/МТГ Балаклія/22030101Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37874947Банк отримувачаКазначейство України (ел. адм. подат.)Рахунок отримувачаUA368999980313141206000020577Код класифікації доходів бюджету22030101Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) ПлатникНазва платника (для юридичної особи), ПІБ та адреса (для фізичної особи)Призначення платежу*;101;
У разі, якщо 1 відсоток від ціни позову в частині стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (після її визначення) буде перевищувати суму сплаченого судового збору позивачу слід буде доплатити судовий збір у необхідному розмірі.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який обчислюється з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Куряжський домобудівельний комплекс» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку, компенсації за невикористану відпустку та відшкодування моральної шкоди залишити без руху.
2.Надати ОСОБА_1 для усунення недоліків заяви 5-ти денний строк з дня отримання даної ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений термін заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу із усіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Стригуненко
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2024 |
Оприлюднено | 01.02.2024 |
Номер документу | 116631916 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Балаклійський районний суд Харківської області
Стригуненко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні