ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
31.01.2024Справа № 910/475/24
До Товариства з обмеженою відповідальністю «Брамлет» (01021, м. Київ, вул. Інститутська, 15/5, кв. 69А)
про стягнення 49 689, 54 грн
Суддя Бондаренко-Легких Г. П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Брамлет» про стягнення 49 689, 54 грн заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги за адресою м. Київ, вул. Інститутська № 15/5 у період з 13.12.2021 по 01.12.2023.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
(1) Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява має містити: обґрунтований розрахунок сум, що стягується.
Згідно розрахунку суми основного боргу, позивач застосовує до відповідача тариф за надані послуги на рівні 3, 96 грн та з врахуванням загальної площі 531, 40 м2. Проте, згідно даних Державного реєстру речових прав, відомості з якого долучено до позову, загальна площа належного відповідачеві об`єкту житлової нерухомості становить 531 м2. Отже, позивачу слід пояснити суду застосовану ним загальну площу нерухомого майна, що належить відповідачеві та зазначити якими саме розпорядчими актами встановлено тариф за послуги з утримання будинку та прибудинкової території на рівні 3, 96 грн.
(2) Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява має містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Позивач стверджує, що відповідач не здійснив оплату вартості наданих житлово-комунальних послуг з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 49 689, 54 грн за період з 13.12.2021 по 01.02.2023. Проте, позивач не конкретизує коли саме настав строк оплати наданих послуг, отже позивачу слід конкретизувати дати настання строків оплати житлово-комунальних послуг за кожен спірний період окремо в порядку приписів статті 530 ЦК України.
(3) Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 162 ГПК України, позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Проте, таких відомостей позовна заява не містить.
(4) Відповідно до пункту 7 частини 3 статті 162 ГПК України, позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Проте, таких відомостей позовна заява не містить.
(5) Згідно пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, таких відомостей позовна заява не містить.
(6) Частиною 2 статті 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Позивач в позові стверджує, що відповідач щомісячно отримує рахунки-оплати, в тому числі на оплату послуг з утримання будинку та прибудинкових територій. Також в позові зазначається, що відповідачу кожного місяця надаються квитанції на сплату нарахувань, що є претензіями про заборгованість. Проте, до позову не долучено жодних рахунків на оплату чи квитанцій на оплату та докази їх надіслання (отримання відповідачем).
В тому числі, до позову не долучені розпорядчі акти, якими встановлено тариф позивача за утримання будинку та прибудинкової території на рівні 3, 96 грн.
(7) Згідно пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду, позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум працездатних осіб з 01.01.2024 становить - 3 028, 00 грн.
З огляду на заявлену позивачем ціну позову, судовий збір повинен бути сплачений позивачем у розмірі 3 028, 00 грн. Проте, позивачем сплачено лише 2 920, 00 грн, а тому позивачу треба доплатити судовий збір у розмірі 108, 00 грн.
(8) Згідно з пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Отже, на підтвердження направлення учасникам справи позовної заяви з додатками до позову обов`язково мають додаватися описи вкладення, чеки (квитанції) поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересилання листів з описом вкладення.
За змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі є бланк опису вкладення з номером поштового відправлення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком/квитанцією про відправлення. За таких обставин, належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу є оригінал опису вкладення відправленої поштової кореспонденції, в якому перелічені всі документи, які надсилаються одержувачу та який засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи, а саме оригінал поштової квитанції (чеку).
Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердженням, що інформація у даній накладній зазначена правильно.
Всупереч встановленим вимогам, заявник не надав до позову доказів направлення позовної заяви з додатками відповідачу накладної (службовий чек (накладна) та фіскальний чек (квитанція відділення поштового зв`язку).
Таким чином, в матеріалах позовної заяви відсутні підтвердження відправлення копії позовної заяви з додатками іншим учасникам справи.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району м. Києва» без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням обґрунтованого розрахунку сум, що стягується (пояснити суду застосовану ним загальну площу нерухомого майна, що належить відповідачеві, що є відмінною від площі, яка значиться в Державному реєстрі речових прав та зазначити якими саме розпорядчими актами встановлено тариф за послуги з утримання будинку та прибудинкової території на рівні 3, 96 грн);
(2) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із викладом всіх обставин справи, якими обґрунтовано позовні вимоги (конкретизувати дати настання строків оплати житлово-комунальних послуг за кожен спірний період окремо в порядку приписів статті 530 ЦК України);
(3) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору;
(4) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням відомостей про вжиття заходів забезпечення позову або доказів до подання позову;
(5) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
(6) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із наданням всіх доказів, якими обґрунтовано позовні вимоги (виставлені відповідачеві рахунки або квитанції на оплату спожитих послуг та докази їх надіслання (отримання) відповідачем; розпорядчі акти, якими встановлено тариф позивача за утримання будинку та прибудинкової території на рівні 3, 96 грн.);
(7) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням доказів доплати судового збору у розмірі 108, 00 грн;
(8) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів:
- у випадку надсилання через підсистему «Електронний суд» відповідний доказ надсилання, який сформує підсистема «Електронний суд»;
- у випадку надсилання за допомогою послуг поштового зв`язку, опис вкладення з номером поштової накладної, накладну на відправку (службовий чек) та фіскальний чек (квитанцію).
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2024 |
Оприлюднено | 02.02.2024 |
Номер документу | 116669626 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні