Справа № 638/1631/24
Провадження № 1-кс/638/533/24
УХВАЛА
Іменем України
30 січня 2024 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова в складі:
Слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у м. Харкові клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42023222060000198 від 25.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 369-2 КК України, -
встановив:
Прокурор звернувся до слідчого судді Дзержинського районного суду м. Харкова з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів по кримінальному провадженню №42023222060000198 від 25.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 369-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що представництвом ВБ в Харківській області (з дислокацією в м. Харків) 2 управління ГУ ВБ СБУ отримано дані щодо громадянки України, мешканки м. Харків, що зареєстрована за адресою у м. Харків, причетна до організації «схеми» оформлення фіктивної інвалідності для виїзду за кордон.
Так, вказана особа, маючи чисельні контакти як в медичних установах області так і серед представників правоохоронних органів, у близькому оточені неодноразово наголошувала на тому, що за грошову суму у розмірі 4000 дол. США може вирішити питання у виготовленні медичної документації для отримання групи інвалідності з подальшим зняттям із військового обліку.
Зустрічі з потенційними клієнтами проводить на майдані Свободи та в інших місцях, що територіальні розташовані на території Шевченківського району м. Харкова.
За наявною інформацією, ухилянта по документам оформлюють на лікування до медичного закладу приблизно на два місяці, після чого, на підставі висновку МСЕК, особі оформлюється інвалідність з видачею посвідчення, яке підтверджує відповідний статус.
В порядку ст. 36 КПК України оперативному підрозділу ПВБ в Харківській області ГУ ВБСБУ було надано доручення, під час проведення оперативних заходів за даним кримінальним провадженням було встановлено, що особа, яка можливо причетна до скоєння злочину користується номерами мобільного телефону: НОМЕР_1 IMEI НОМЕР_2 та НОМЕР_3 IMEI НОМЕР_4 для встановлення інформації яка може бути корисною для кримінального провадження, а також для ототожнення зібраної інформації щодо осіб, які можуть бути причетні для скоєння вище вказаного злочину, необхідно отримати моніторинг телефонних з`єднань (трафік), вище вказаного абонентського номеру.
Враховуючи вищевикладене,у зв`язкуіз чимнеобхідно застосовуватизахід забезпеченнякримінального провадження,передбачений ст.160КПК України тимчасовийдоступ,з метоювиконання вимогст.91КПК України,встановлення всіхобставин,які підлягаютьдоказуванню укримінальному провадженні,виникла необхідністьу тимчасовомудоступі доречей ідокументів,які перебуваютьу володінніоператора рухомого(мобільного)зв`язку ПрАТ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »,ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та містять інформацію про зв`язок абонентів та мобільних терміналів зв`язку по абонентським номерам: НОМЕР_1 IMEI НОМЕР_2 та НОМЕР_3 IMEI НОМЕР_4 за період часу з 01.09.2023 року по теперішній час.
У судове засідання прокурор не з`явився. До суду надала заява від прокурора про розгляд клопотання за його відсутності. Клопотання підтримав.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Суд, вивчивши документи та матеріали, якими останній обґрунтовує доводи клопотання, дійшов наступного висновку.
Судом встановлено,що СВХРУП №3ГУНП вХарківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.09.2023року за №42023222060000198 за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Враховуючи те, що інформація, яка використовувалася вказаними абонентським номером та мобільним терміналом зв`язку, що знаходиться у оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відноситься до охоронюваної законом таємниці, зберігається не постійно та з часом буде знищена, а іншим чином вказану інформацію (докази) отримати неможливо, так як і неможливо іншим способом встановити обставини вказаної події, а також з метою швидкого, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, ця слідча дія не є негласною (розшуковою) слідчою дією, передбаченою ст.268 КПК України, оскільки вичерпний перелік негласних слідчих дій, в тому числі комплекс оперативно-технічних заходів, спрямованих на встановлення місця знаходження радіоелектронного мобільного засобу зв`язку, визначений спільним наказом ГПУ, СБУ, Адміністрації Державної прикордонної служби України, МВС України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України № 114/1042/516/1199/936/1687/5 від 16.11.2012 року, яким затверджено інструкцію «Про організацію проведення негласних слідчих (розшукових) дій та використання їх результатів у кримінальному провадженні».
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Таким, чином орган досудового розслідування та прокуратура вимушені звернутися до слідчого судді з клопотанням про отримання тимчасового доступу до документів, що перебувають у віданні іншої самостійної юридичної особи.
Одночасно з цим існує достатній, обґрунтований ризик знищення, чи спотворення обумовлених документів, оскільки в разі наявності достатніх даних за результатами опрацювання вилучених документів може бути повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Тому існують обґрунтовані підстави звертатися для розгляду клопотання про тимчасовий доступ без виклику представника юридичної особи, у володінні якої знаходяться обумовленні у клопотанні документи.
Як зазначено у ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Подане слідчимклопотаннявідповідає вимогамст.160КПКУкраїни,матеріаликлопотаннямістять достатніданіпроте,щоінформація,яказнаходитьсяу володінні оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, про тимчасовий доступ, до якої просить надати дозвіл прокурор, має суттєве значення для встановлення важливих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про задоволення клопотання дізнавача про надання тимчасового доступу до речей та документів, оскільки зазначені відомості можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, та іншим способом неможливо довести вказані обставини.
Керуючись ст. ст. 107, 159, 163, 164, 165, 309, 372 КПК України,
постановив:
Клопотання прокурора Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42023222060000198 від 25.09.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 369-2 КК України - задовольнити.
Зобов`язати оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , надати начальнику відділення СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 , старшому слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 тимчасовий доступ до інформації, а саме інформацію (роздруківку) про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг в роумінгу, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, маршрути передавання тощо:
-адрес розташування базових станцій та азимуту сигналу;
-типів з`єднання та передачі даних (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, доступ до мережі Internet, переадресація);
-дати, часу та тривалості з`єднань, послуг з передачі даних, ІР-адрес для послуги передачі даних;
-ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання абонентських номерів (ICCID, IMSI, IMEI);
-дату, час, спосіб зарахування та суму зарахованих на рахунок абонента коштів, номери карток поповнення рахунку;
-за наявності контрактної угоди надати відомості про особу абонента.
Щодо номерів телефону НОМЕР_1 IMEI НОМЕР_2 та НОМЕР_3 IMEI НОМЕР_4 з 00.00 год. 01.09.2023 по час отримання інформації від оператора.
Зобов`язати оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , надати начальнику відділення СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 , старшому слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 тимчасовий доступ до інформації, а саме інформацію (роздруківку) про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг в роумінгу, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, маршрути передавання тощо:
-адрес розташування базових станцій та азимуту сигналу;
-типів з`єднання та передачі даних (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, доступ до мережі Internet, переадресація);
-дати, часу та тривалості з`єднань, послуг з передачі даних, ІР-адрес для послуги передачі даних;
-ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання абонентських номерів (ICCID, IMSI, IMEI);
-дату, час, спосіб зарахування та суму зарахованих на рахунок абонента коштів, номери карток поповнення рахунку;
-за наявності контрактної угоди надати відомості про особу абонента.
Щодо номерів телефону НОМЕР_1 IMEI НОМЕР_2 та НОМЕР_3 IMEI НОМЕР_4 з 00.00 год. 01.09.2023 по час отримання інформації від оператора.
Зобов`язати оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , надати начальнику відділення СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 , старшому слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ Харківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 тимчасовий доступ до інформації, а саме інформацію (роздруківку) про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг в роумінгу, у тому числі отримання послуг, їх тривалість, маршрути передавання тощо:
-адрес розташування базових станцій та азимуту сигналу;
-типів з`єднання та передачі даних (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, доступ до мережі Internet, переадресація);
-дати, часу та тривалості з`єднань, послуг з передачі даних, ІР-адрес для послуги передачі даних;
-ідентифікаційних ознак кінцевого обладнання абонентських номерів (ICCID, IMSI, IMEI);
-дату, час, спосіб зарахування та суму зарахованих на рахунок абонента коштів, номери карток поповнення рахунку;
-за наявності контрактної угоди надати відомості про особу абонента.
Щодо номерів телефону НОМЕР_1 IMEI НОМЕР_2 та НОМЕР_3 IMEI НОМЕР_4 з 00.00 год. 01.09.2023 по час отримання інформації від оператора.
Строк діїухвали- 2 (два) місяця із дня її постановлення.
Роз`яснити посадовим особам оператора рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторін кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116690874 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шишкін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні