ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/1654/24
провадження № 2-о/753/157/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" січня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Лужецька О.Р., перевіривши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Вищий навчальний заклад «Київський економічний інститут менеджменту» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, Міністерство освіти і науки, про встановлення факту, що має юридичне значення
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, в якій просила суд встановити факт здобуття нею повної вищої освіти за спеціальністю «Менеджмент організацій» у Вищому навчальному закладі «Київський економічний інститут менеджменту» у формі товариства з обмеженою відповідальністю в період з 01.09.2001 р. по 06.07.2007 р. та отримання диплому серії НОМЕР_1 від 06.07.2007 р., виданий Вищим навчальним закладом «Київський економічний інститут менеджменту» у формі товариства з обмеженою відповідальністю і додатку до диплому про вищу освіту серії НОМЕР_2 від 07.07.2006 р., на ім`я ОСОБА_2 .
Звертаючись до суду з даною заявою заявниця посилається на відсутність в Єдиній державній електронній базі з питань освіти інформації про здобуття нею повної вищої освіти за спеціальністю «Менеджмент організацій» у Вищому навчальному закладі «Київський економічний інститут менеджменту» у формі товариства з обмеженою відповідальністю.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Перевіривши зазначену заяву й додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Згідно вимог ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин 5,6 ст.81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Частиною 1 ст. 77 ЦПК України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Згідно ч. 2 статті 315 Цивільного процесуального кодексу України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Отже, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав; чинне законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення такого факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право (див. постанову Великої Палати Верховного Суду від 23 січня 2019 року у справі N 536/1039/17/14-610цс18).
Наказом Міністерства освіти і науки України 06.03.2015 № 249 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 25.10.2016 № 1280) затверджено Порядок замовлення на створення інформації, що відтворюється в документах про вищу освіту, та обліку документів про вищу освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі - Порядок).
Відповідно до п. 3 Порядку, замовлення на створення інформації, що відтворюється в документах про вищу освіту та додатках до них (далі - Замовлення), створюються (формуються) відповідальною особою вищого навчального закладу (його відокремленого структурного підрозділу) за створення (формування) замовлень на створення інформації, що відтворюється в документах про вищу освіту та додатках до них, та внесення їх до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (далі - відповідальна особа вищого навчального закладу) в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (далі - ЄДЕБО) в електронній формі з накладанням електронного цифрового підпису цієї особи, електронного цифрового підпису керівника вищого навчального закладу або іншої уповноваженої ним особи та електронної печатки вищого навчального закладу для осіб, яким до здобуття ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) вищої освіти, спеціальності та спеціалізації (у деяких випадках - напряму підготовки, освітньої програми, професійної кваліфікації) залишається не більше тридцяти календарних днів та не пізніше дати закінчення вищого навчального закладу, відповідно до ліцензій на провадження освітньої діяльності та для документів про освіту державного зразка - сертифікатів про акредитацію в межах ліцензованого обсягу, встановленого для вищого навчального закладу. У випадку порушення встановленого строку створення (формування) Замовлення відповідальною особою вищого навчального закладу в ЄДЕБО додатково завантажується:
1) якщо термін порушення строку становить до 90 календарних днів з дати закінчення особою вищого навчального закладу - сканована копія листа вищого навчального закладу, адресованого технічному адміністратору ЄДЕБО (ДП «Інфоресурс»), за підписом його керівника або уповноваженої ним особи;
2) якщо термін порушення строку становить більше 90 календарних днів з дати закінчення особою вищого навчального закладу - сканована копія листа-дозволу Міністерства освіти і науки України на створення (формування) відповідного Замовлення в ЄДЕБО.
Відповідно до п. 19 Порядку, у разі якщо інформація про факт видачі первинного документа про вищу освіту відсутня в ЄДЕБО та недоступні, втрачені, знищені (частково знищені) архіви вищого навчального закладу (відокремленого структурного підрозділу), відповідальна особа вищого навчального закладу завантажує в ЄДЕБО скановану копію рішення суду про встановлення відповідного юридичного факту здобуття особою відповідного ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) вищої освіти або скановану копію офіційного листа відповідного компетентного органу, у якому підтверджено факт проставлення штампа "Apostille" Міністерства освіти і науки України або вчинення консульської легалізації, та у разі наявності - скановану копію первинного документа про вищу освіту, дублікат якого замовляється.
Вбачається, що заявником не надано доказів звернення до Міністерства освіти і науки України щодо листа-дозволу на створення (формування) відповідного Замовлення в ЄДЕБО та доказів відповідної відмови Міністерства освіти і науки України на вказане звернення.
Крім того, заявником не надано доказів недоступності, втрати, знищення архівів вищого навчального закладу щодо інформації про вищу освіту заявника.
Таким чином, заявник повинен надати суду докази на підтвердження вищевказаних обставин.
Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2024 року складає 3 028 грн.
Таким чином, сума, яка підлягає сплаті в якості судового збору складає 605 грн. 60 коп.
Як вбачається із наданої заявником платіжної інструкції, нею булу сплачено 536 грн. 80 коп., отже заявнику необхідно доплатити судовий збір в розмірі - 68 грн. 80 коп.
У відповідності до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 294 ЦПК України
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Вищий навчальний заклад «Київський економічний інститут менеджменту» у формі товариства з обмеженою відповідальністю, Міністерство освіти і науки, про встановлення факту, що має юридичне значення- залишити без руху.
Повідомити заявників про необхідність виправити зазначені недоліки заяви у строк, який не може перевищувати семи днів з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 05.02.2024 |
Номер документу | 116703434 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Лужецька О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні