Постанова
від 01.02.2024 по справі 344/12313/23
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 344/12313/23

Провадження № 33/4808/64/24

Категорія ч.1 ст.130 КУпАП

Головуючий у 1 інстанції Болюк І. І.

Суддя-доповідач Шигірт Ф.С.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2024 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський апеляційний суд у складі судді Шигірта Ф.С., за участю захисника Ридая Н.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську справу про адміністративне правопорушення за апеляційною скаргою захисника Ридая Н.В. на постанову Івано-Франківського міського суду від 16 листопада 2023 року відносно ОСОБА_1 ,

в с т а н о в и в:

Вказаною постановою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , військовослужбовець в\ч НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

визнаний винним за ч.1 ст.130 КУпАП, та притягнутий до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.

Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536,8 грн.

Згідно постанови, ОСОБА_1 01.07.2023 року о 23 год. 12 хв. в м. Івано-Франківську по вул. Надрічній, 2 керував транспортним засобом марки ВАЗ 210934-20, д.н.з. НОМЕР_2 , в стані наркотичного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння у встановленому законом порядку, проводився у медичному закладі у лікаря нарколога, що підтверджується висновком №462 від 02.07.2023 року. Своїми діями порушив вимоги п.2.9а ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

З постановою не погодився захисник та оскаржив її в апеляційному порядку. Доводами апеляційної скарги є те, що докази на які послався суд першої інстанції не можуть лягти в основу визнання ОСОБА_1 винуватим. Ставить під сумнів протокол, як доказ вини, оскільки в нього внесено відомості не підтверджені доказами.

Так, працівники поліції внесли у протокол фактичні дані отримані з висновку лікаря-нарколога, який в свою чергу не є допустимим доказом. У висновку зазначено результати застосування експрес тесту Wondfo ecotest, які є попередніми та мають бути перевірені шляхом проведення лабораторних досліджень біологічної речовини. Проте, такі лабораторні дослідження сечі ОСОБА_2 не проводились, що виключає визнання його таким, що перебував у стані наркотичного сп`яніння.

ОСОБА_1 не погоджувався з результатом огляду, а тому слід було провести лабораторні дослідження біоматеріалу та більш достовірного встановлення результатів тест, що зроблено не було.

Крім того, працівниками поліції порушено вимоги щодо оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, в тому числі, ОСОБА_1 не було роз`яснено його права, що є порушенням права на захист.

Просить постанову суду скасувати, а провадження відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП.

Про час та місце апеляційного розгляду ОСОБА_1 неодноразово повідомлявся належним чином, про що свідчать телефонограми, які містяться в матеріалах справи, проте до суду не з`явився у зв`язку із службою в ЗСУ.

Заслухавши пояснення захисника, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до наступних висновків.

Статтею 294КУпАП визначено, що апеляційний суд переглядає справу в межах апеляційної скарги.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

В результаті розгляду справи суд першої інстанції визнав доведеними обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, а саме, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом перебуваючи в стані наркотичного сп`яніння.

Разом з тим, апеляційний суд не може погодитись з такими висновками суду першої інстанції, оскільки обставини викладені в постанові не знайшли свого підтвердження під час апеляційного розгляду.

З відеозапису, який міститься в матеріалах справи (а.с.7) вбачається, що працівники поліції зупинили транспортний засіб під керуванням ОСОБА_1 та в процесі спілкування з ним запідозрили, що він перебуває у стані наркотичного сп`яніння, після чого запропонували пройти огляд в медичному закладі. ОСОБА_1 заперечував факт вживання наркотичних засобів, погодився пройти огляд і був доставлений у медичний заклад де здав біоматеріал - сечу. За допомогою експрес тесту було зроблено висновок про перебування ОСОБА_1 у стані наркотичного сп`яніння. Після цього, були складені адміністративні матеріали.

Відповідаючи на доводи апеляційної скарги та оцінюючи дії працівників поліції та закладу охорони здоров`я під час проведення огляду ОСОБА_1 , апеляційний суд виходить з вимог діючого законодавства, яке регламентує порядок та процедуру огляду водіїв на стан сп`яніння в закладах охорони здоров`я.

Відповідно до змісту ч.ч. 4, 5, 6 ст.266 КУпАП, огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров`я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров`я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров`я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно р.3 Інструкції «Пропорядок виявленняу водіївтранспортних засобівознак алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції» :

п.7 проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов`язкове;

п.15 за результатами огляду на стан сп`яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду.

п.22 висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп`яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Проте, як вбачається з наданих апеляційному суду матеріалів, в закладі охорони здоров`я медичні працівники провели лише тестування методом експрес-діагностики, результати якого в розумінні наведеної Інструкції не має доказової сили без подальшого проведення лабораторного дослідження біологічного середовища.

Як вбачається з долучених до апеляційної скарги Акту медичного огляду та відповіді КНП «Прикарпатського обласного клінічного центру психічного здоров`я Івано-Франківської обласної ради» на запит апеляційного суду, лабораторні дослідження зразків біологічного середовища (сечі) ОСОБА_1 на вміст наркотичних засобів не проводились.

Враховуючи, що лабораторні дослідження сечі ОСОБА_1 на вміст наркотичних засобів проведений не був, акт медичного огляду №462 та висновок №462 щодо результатів медичного огляду ОСОБА_1 на стан наркотичного сп`яніння від 02.07.2023р. є недійсними.

Оскільки висновки суду першої інстанції про доведеність винуватості ОСОБА_1 побудовані на фактичних даних, які містяться у недійсному висновку №462 від 02.07.2023 р., оскаржувана постанова підлягає скасуванню.

Враховуючи, що справа не містить інших доказів про перебування ОСОБА_1 у стані наркотичного сп`яніння за обставин наведених у протоколі, сам протокол є недопустимим доказом.

За таких обставин, апеляційний суд приходить до висновку про недоведеність події правопорушення зазначеного у протоколі, а тому провадження у справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.

Керуючись ст.294 КУпАП, апеляційний суд,

п о с т а н о в и в :

Апеляційну скаргу захисника Ридая Н.В. задовольнити.

Постанову Івано-Франківського міського суду від 16 листопада 2023 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП скасувати.

Провадження у справі закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя Ф.С. Шигірт

СудІвано-Франківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення01.02.2024
Оприлюднено05.02.2024
Номер документу116724161
СудочинствоАдмінправопорушення
КатегоріяАдміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції

Судовий реєстр по справі —344/12313/23

Постанова від 01.02.2024

Адмінправопорушення

Івано-Франківський апеляційний суд

Шигірт Ф. С.

Постанова від 16.11.2023

Адмінправопорушення

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Болюк І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні