Справа № 304/234/24 Провадження № 2/304/183/2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 січня 2024 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визначення часток у спільній сумісній власності на земельну ділянку,
У С Т А Н О В И В :
позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_5 , в якому просять визначити розмір часток у спільній сумісній власності земельної ділянки площею 0,2457 га, кадастровий номер 2123285000:01:003:0019, яка знаходиться в АДРЕСА_1 між її співвласниками в рівних долях, визначивши ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 по 1/4 частці земельної ділянки кожному.
Відповідно до чинного законодавства України позовна заява є процесуальним документом, який повинен містити в собі вимоги передбачені ст. 175 ЦПК України.
Дослідивши позовну заяву та додані матеріали, суддя вважає, що така не відповідає даним вимогам, оскільки не містить:
- повного чіткого зазначення місця проживання чи перебування відповідача ОСОБА_5 , оскільки населеного пункту «м. Дегтярівська» не існує;
- відомості про наявність або відсутність у позивачів та відповідача електронного кабінету;
- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Також номер телефону та адреса електронної пошти позивачів та відповідача є однаковими, що ставить під сумнів достовірність зазначених відомостей.
Одночасно слід зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно п. 5.26 Розділу 5 «Вимоги до змісту та розташовування реквізитів документів» Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163:2020», затвердженого наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» №144 від 01 липня 2020 року, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки «Для копій». Відмітку про засвідчення копії документа проставляють нижче реквізиту «Підпис» на лицьовому боці останнього аркуша копії документа.
Натомість, подана до суду позовна заява не відповідає також вказаним вимогам, а саме не всі копії доданих до справи документів посвідчені належним чином.
За таких обставин суддя пропонує позивачам усунути зазначені у даній ухвалі судді недоліки позовної заяви, привести зміст позовної заяви у відповідність до вимог ст. 175 ЦПК України, подавши нову позовну заяву з виправленими недоліками.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Тому, керуючись ст. 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визначення часток у спільній сумісній власності на земельну ділянку залишити без руху і надати строк для усунення недоліків п`ять днів з дня вручення позивачами ухвали та роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ганько І. І.
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 05.02.2024 |
Номер документу | 116726784 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Ганько І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні