Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
02 лютого 2024 року Справа №200/6296/23
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасенка І.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву приватного акціонерного товариства «Донецьксталь Металургійний завод» в особі філії «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» про надання розстрочки виконання рішення суду по справі № 200/6296/23,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 15 січня 2024 року по справі № 200/6296/23, адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до приватного акціонерного товариства «Донецьксталь» - «Металургійний завод» в особі філії «Збагачувальна фабрика «Свято-Варвинська» про стягнення коштів до державного бюджету у розмірі 735175,17 грн. було задоволено повністю: стягнуто з приватного акціонерного товариства «Донецьксталь» - «Металургійний завод» в особі філії «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, по Списку № 2 за період квітень грудень 2022 в сумі 735715 (сімсот тридцять п`ять тисяч сімсот п`ятнадцять) грн. 17 коп.
23 січня 2024 року представник відповідача звернувся до суду із заявою про надання розстрочки виконання рішення, просив суд: розстрочити виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 15 січня 2024 року № 200/6296/23 строком на 12 місяців, зі сплатою Відповідачем заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, по Списку № 2 за період квітень-грудень 2022 року в сумі 735715,17 грн. шляхом щомісячної сплати заборгованості рівними частинами (11 платежів по 61309,59 грн., та 1 платіж в розмірі 61309,68 грн.), починаючи з дати набрання рішенням законної сили.
Вказана заява мотивована тим, що через військову агресію російської федерації приватне акціонерне товариство «Донецьксталь Металургійний завод» в особі Філії «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» у 2022 року фактично не працювало.
Також відповідач вказує, що підприємство Відповідача, починаючи з періоду проведення АТО (в подальшому ООС) потерпає від втрати майна, доступу до первинної документації тощо, адже основні виробничі активи були розташовані на тимчасово неконтрольованій Україною території (м. Донецьк) та в зоні проведення АТО, втім, безпосередня діяльність філії «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» здійснюється під повним контролем адміністрації і органів управління та виключно в рамках законодавства України (наведене підтверджується листами Відповідача на адресу ДПС України, зверненням до ТПП України з метою засвідчення настання форс-мажорних обставин, строк тривання яких неможливо передбачити, зверненням до правоохоронних органів, наявність внесеної до ЄРДР заяви за ст. 341 КК України, КП № 12017050410000777 за фактом незаконного заволодіння майном підприємства, досудове розслідування якого досі триває).
Крім того, представником приватного акціонерного товариства «Донецьксталь - Металургійний завод» звернуто увагу на той факт, що період виникнення стягнутої заборгованості як раз припадає на початок повномасштабної військової агресії та введення воєнного стану, початок активних бойових дій (квітень - грудень 2022 року), в тому числі на території Донецької області, де зареєстровано та фактично розташовані виробничі потужності Відповідача (м. Покровськ Донецької області).
На цей час приватне акціонерне товариство «Донецьксталь Металургійний завод» в особі Філії «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» частково відновило виробничу діяльність, але підприємство знаходиться у скрутному матеріальному становищі, що значно ускладнить виконання рішення, ухваленого за результатами розгляду справи № 200/6296/23, одномоментне списання стягнутої суми коштів в розмірі 735175,17 грн. унеможливить своєчасне виконання інших обов`язкових платежів до бюджету.
Відповдіач також вказує на той факт, що контрагенти приватного акціонерного товариства «Донецьксталь Металургійний завод`в особі Філії «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» належним чином не виконують своїх грошових зобов`язань, що зумовило виникнення дебіторської заборгованості, зазначені обставини вкрай негативно вплинули на фінансовий стан Відповідача.
Як вбачається з Балансу філії (Звіт про фінансовий стан) на 31 грудня 2022 року (код рядка 1505 «Пенсійні зобов`язання») розмір пенсійних зобов`язань на початок звітного періоду скадав 17208 тис. грн., на кінець звітного періоду заборгованість відсутня, що свідчить, на думку представника відповідача, про те, що Відповідач вживає заходи для зменшення розміру своєї заборгованості та намагається належним чином виконувати зобов`язання перед бюджетом.
Водночас, відповідач також зазначено, що Звітом про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за 2022 рік підтверджується стрімке падіння доходів (відсутність прибутку вбачається з рядків звіту «2000», фактичне падіння виробництва код рядка 2050, відсутність валового прибутку код рядка 2090, фінансовий результат від операційної діяльності код рядка 2190, фінансовий результат до оподаткування, чистий фінансовий результат відсутність прибутку, код рядка 2290, 2350 відповідно), вбачається наявність збитків (код рядка 2195, 2355).
Крім того, за Звітом про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за січень вересень 2023 року ситуація на підприємстві дещо стабілізується, втім, залишається важкою - збитковою (код рядка 2355) та дещо зменшується розмір збитків з 1896 тис. грн. до 1498 тис. грн. (у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року), що дає сподівання на стабілізацію виробничих процесів та оновлення портфелю замовлень протягом поточного 2024 року.
Таким чином, представник приватного акціонерного товариства «Донецьксталь Металургійний завод» вважає, що вказані факти свідчать про наявність обставин, що можуть ускладнити виконання рішення суду або зробити його виконання неможливим у встановлений законом термін.
Представники сторін до судового засідання не з`явились.
Представник приватного акціонерного товариства «Донецьксталь Металургійний завод» надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області своїм правом не скористався, не надав відзив на заяву позивача про розстрочення виконання рішення.
Частиною другоюстатті 378 Кодексу адміністративного судочинства Українивстановлено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Вирішуючи питання про відстрочення виконання рішення суду, суд зазначає наступне.
Питання відстрочення і розстрочення виконання, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення визначаєстаття 378 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно достатті 378 Кодексу адміністративного судочинства Україниза заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення.
Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо (частина четвертастатті 378 Кодексу адміністративного судочинства України).
Отже, єдиною правовою підставою для відстрочення виконання судового рішення можуть бути виняткові обставини, які ускладнюють його виконання. Факт наявності таких обставин має підтверджуватись певними доказами, як це встановлено положеннямистатей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, обов`язок доказування покладається на сторони, а тому кожна сторона повинна довести наявність тих обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
При цьому, при вирішення питання про відстрочення виконання судового рішення суд задовольняє таку заяву лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (ступінь вини відповідача у виникненні спору, стихійне лихо, надзвичайні події тощо).
Як встановлено судом, заява про відстрочення виконання судового рішення мотивована з загальних підстав, а саме відсутності коштів та складності роботи підприємства під час агресії російської федерації.
Однак наведені відповідачем обставини, пов`язані із його матеріальним становищем, не є тими «виключними» підставами, які ототожнюються з поняттям стихійне лихо або інші непереборні обставини, з якими законодавець пов`язує можливість відстрочення виконання судового рішення.
Суд враховує, що і відповідач, і позивач знаходяться у рівних економічних умовах в одній державі, тому посилання приватного акціонерного товариства «Донецьксталь Металургійний завод» на незадовільний фінансовий стан не є самостійною та достатньою підставою для відстрочення виконання судового рішення в розумінні ст.378 КАС України.
Інших доводів того, що виконання судового рішення є ускладненим, заявником не наведено, а також не надано доказів на підтвердження обставин, що виключають можливість виконання рішення.
Наведеневище свідчить про те, що викладені відповідачем в заяві про відстрочення виконання судового рішення обставини не свідчать про наявні складнощі у його виконанні, через що не можуть бути підставою відстрочення виконання рішення.
Враховуючи не доведення наявності обставин, які б ускладнювали виконання рішення, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви відповідача про відстрочення виконання судового рішення.
Керуючись ст.ст.248,256,294,370,378 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
У задоволенні зави приватного акціонерного товариства «Донецьксталь Металургійний завод» в особі філії «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» про надання розстрочки виконання рішення суду по справі № 200/6296/23 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду у п`ятнадцятиденний строк з дати з дня складання повного судового рішення.
Суддя І.М. Тарасенко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2024 |
Оприлюднено | 05.02.2024 |
Номер документу | 116741897 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Тарасенко І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні