Ухвала
від 05.02.2024 по справі 568/137/24
РАДИВИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 568/137/24

Провадження № 1-кс/568/30/24

05 лютого 2024 р. м.Радивилів

Слідчий суддя Радивилівського районного суду Рівненської області ОСОБА_1

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2

розглянувши клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №42024183330000006 (від 15.01.2024 р.), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 358 КК України,

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Радивилівського районного суду Рівненської області надійшло клопотання прокурора про тимчасовий доступ до речей та документів.

Клопотання обґрунтовується тим, що в період з 27.09.2021 р по 30.09.2021 р. державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_1 внесено недостовірні відомості до державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо громадянства ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , на підставі яких сформовано та видано витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42024183330000006 за ч. 2 ст. 358 КК України.

З метою всебічного, повного і об`єктивного дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення істини по кримінальному провадженню, виникла необхідність в отриманні інформації, яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Прокурор для розгляду клопотання не з`явився Про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Подав заяву про розгляд клопотання без його участі.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.

У зв`язку з неявкою в судове засідання учасників судового процесу, на підставі ч. 4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя враховує наступне.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

П. 1 ч. 3 ст. 132 КПК України передбачено, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та здійснити їх виїмку.

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до частини 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Отже, умовою задоволення клопотання є сукупність певних обставин, що передбачені вищевказаними нормами.

У справі «М.Н. та інші проти Сан-Марино» ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), Європейський Суд з прав людини зазначив, що оскільки вказана інформація стосується приватного життя особи (фактично йдеться про збір персональних даних чутливого характеру), надання до неї доступу становитиме, на думку ЄСПЛ, втручання в права, гарантовані статтею 8 Конвенції («Право на повагу до приватного і сімейного життя»).

Слідчий суддя, дослідивши клопотання прокурора та додані до нього матеріали, дійшов висновку, що прокурором не доведено належними та допустимими доказми, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 358 КК України, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи.

В порушення вимог ч. 6 ст. 163 КПК України, стороною кримінального провадження, якою заявлено клопотання про тимчасовий доступ, не доведена неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою даної інформації.

До матеріалів клопотання не нодолучено докази на підтвердження того, що ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є громадянами російської федерації.

А відтак, прокурорм не доведено належними та допустимими доказами, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, не доведено наявності потреби досудового розслідування в застосування заходів забезпечення кримінального провадження та неможливості отримати докази іншим шляхом, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166 КПК України слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання про тимчасовий доступ речей та документів у кримінальному провадженні № 42024183330000006 від 15.01.2024 р. - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудРадивилівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення05.02.2024
Оприлюднено06.02.2024
Номер документу116750339
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів

Судовий реєстр по справі —568/137/24

Ухвала від 06.03.2024

Кримінальне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

Ухвала від 05.02.2024

Кримінальне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні